Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért írnak fel antidepresszán...

Miért írnak fel antidepresszáns mellé Rivotrilt?

Figyelt kérdés
Szrtralint szedek Rivotrillal. Vagyis kéne, de a Rivotrilt nem merem elkezdni, de mi van, ha nem veszem be mellé.
2013. ápr. 5. 22:14
 1/7 anonim ***** válasza:
Mert a kezelés mellékhatásaként az első hetekben gyakran lép fel,szorongás,nyugtalanság.Ennek megelőzésére kell.
2013. ápr. 5. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha nem érzed, hogy szükség lenne rá, akkor ne vedd be, mert nehéz leszokni róla. Ha pedig szükséges, akkor nagyon pici mennyiséggel próbálkozz. Szertralin hatóanyagot kaptam én is pár éve és mellé 2x1/2 Xanaxot a 0,25-ösből. Erről könnyen le lehetett állni, mert nem nagy hatóanyagú nyugtató. Persze nem tudom neked mennyire súlyos a problémád. Generalizált szorongásom volt akkor depresszióval.
2013. ápr. 5. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Rivotrilt annak adnak aki súlyos esetnek számít, neked ezt kombinálták a Sertralin-al
2013. ápr. 5. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Korábban már szedtem Setralin hatóanyagú gyógyszert, akkor nem volt semmi mellékhatás, de nem emlékszem, mert régen volt már. Nekem szorongásom, kényszerbetegségem van, de nem súlyos. Bűntudatot érzek sok dolog miatt, amit csinálok, de van, hogy teljesen jó, váltakozó. Amúgy a 0,5mg-s Rivotrilból kellene szedni napi 2 x 0,25 dbot.
2013. ápr. 6. 00:42
 5/7 A kérdező kommentje:
Ha elkezdem szedni csak a Setralint, akkor mi lehet tőle? Lehet, hogy dekoncentrált leszek vagy beszélési nehézségeim lesznek? Régebben nem voltak, akkor Stimulotont szedtem. Fontos lenne, hogy ne hasson ki a beszédemre, mert olyan munkám van, ahol emberek előtt kell beszélnem.
2013. ápr. 6. 00:44
 6/7 anonim ***** válasza:

A Sertralin mellékhatásinak megjelenése függ a dózistól

De a beszédedre max. annyiban hat ki, amennyiben fáradtság,álmosság a mellékhatása.ezért esetleg nem leszel olyan lendületes. Ritkán izgatottság,szorongás is lehet mellékhatása ezért kell a Rivotril,de nem feltétlenül szükséges.

2013. ápr. 6. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 flowrider válasza:
nem lesznek beszédproblémáid a sertralintól, ne aggódj.
2013. ápr. 6. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!