Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szociális fóbiával hogyan,...

Szociális fóbiával hogyan, hol lehetne barátkozni?

Figyelt kérdés
Nagyon szorongok emberek közt, nehezen nyílok meg és nem tudok lenyűgöző, megnyerő lenni, hogy felkeltsem mások érdeklődését irántam.

2013. ápr. 13. 02:13
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
0%
gyakorolj. itt van rá az internet :)
2013. ápr. 13. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Az internet nem megoldás erre. Személyesen kell sokat gyakorolni a beszélgetést. Esetleg egy megértő ismerőssel, pszichológussal (ez sajnos jó drága) beszélgetni a kiváltó okokról és keresni a megoldást.

Magam is ilyen vagyok/voltam. Szerencsére sokat változtam, ma már a nőkkel elég jól elbeszélgetek, a férfiakkal még mindig nem. Nem tudok 10 percet értelmesen kitölteni ha férfival kell beszélnem. Barátaim egyátalán nincsenek. Próbálkoztam neten, mindenki messze lakik. Élőben leszólításhoz még nem gyűjtöttem elég bátorságot. Muszáj élőben beszélgetni a javuláshoz, neten egy könyvnyi beszélgetés után sem leszel egy cseppet sem nyiltabb. Arányaiban véve a neten találtam eddig a legtöbb zárkózótt embert, de ugye ott van a távolság. A való életben senkire sincs ráírva.

2013. ápr. 13. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
0%
szerintem azért használható az internet. pl ha chatel egy idegennel az ugyan úgy egy stresszes szitu, hogy vajon szimpatikus lesz e vagy sem stb. vagy meg tud e nevettetni valakit.
2013. ápr. 13. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
tényleg nem jó ötlet az internet, teljesen más élőben
2013. ápr. 13. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim válasza:
Az interneten általában könnyebben megnyílnak a zárkózótt, szorongó emberek (én is így vagyok vele :)), és ha a neten sikerül megnyílni a másik előtt, talán személyesen is könnyebben megy a beszélgetés. Ezért azt tudnám javasolni a Kérdezőnek, hogy kereshetne az érdeklődésének megfelelő fórumokat, legyen az akár zene, film, állatok vagy valamilyen hobbi, vagy akár pont a szociális fóbiával foglalkozó. Amikor már a fórumon, chaten, stb. jól el tud társalogni másokkal, akkor szóba hozható a személyes találkozás is.
2013. ápr. 14. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Például írj nekem,én is hasonló gondokkal küzdök!
2013. ápr. 15. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Énis teljesen ilyen vagyok.

A net nekem segített egy kicsit, ha jól csinálod megismerkedhetsz megértő fiúkkal, lányokkal, ha szerencséd is van akkor nem is 200Km-re laknak.

És velük sokkal könnyebb lesz személyesen beszélni. Ha van 1-2 barátod és összeszeded magad az Ő ismerettségükből könnyebb barátkozni/ismerkedni, mint egy teljesen idegennel.

Nekem eddig egyszer sikerült egy idegen lányt leszólítani, azt is előtte 1-2 napig terveztem, hogy milyen témák lesznek, ha az egyik nem jönne be, és nem sikerült rosszul!

Aki meg nem megértő azzal ne foglalkozz, csak a jófejekkel, és csak az Ő véleményük számítson!

2013. ápr. 15. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Mi a szakmád? Vagy minek tanulsz? Miket szeretsz csinálni?
2013. ápr. 17. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
36%
azt a kérdést én is nap mint nap felteszem magamnak, hogy "minek tanulsz?" :-(
2013. ápr. 17. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
lehet járj el önkénteskedni valahova, ahol segítőkész fiatalokkal lehetsz együtt.
2013. ápr. 17. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!