Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mitől van az, ha egy fiatal...

Mitől van az, ha egy fiatal beszélgetés közben néha rosszul ragozza az igét illetve helytelen sorrendbe mondja ki az adott mondat szavait?

Figyelt kérdés

értelmes fiatalról van szó, a tanulással nincsenek komoly gondok, arra gondoltam,lehet vmi lelki, pszihés ok állhat mögötte.


valamikor az is előfordul,hogy gyorsan akar mondani vmit,,amit többféleképp is ki lehet fejezni, pl.: süt a nap/szép idő van -erre ő összekeveri a két kijelentést, de nem direkt, .: szép a nap stb....



2013. ápr. 14. 20:44
 1/5 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy csak a nagy igyekezet okozza, de lehet pszichés ok is. Logopédushoz kellene elmenni vele. Ő majd megállapítja az okot.
2013. ápr. 14. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ez mennyire fordul elő sűrün? Mert hát én hadarni szoktam, meg benem áll a szám, és általánosságban elmondható, hogy még sem tudok, olyan gyorsan beszélni, mint ahogy gondolkodom, tehát megesik, hogy az általad említett dolog előfordul. De nem hiszem, hogy ez kóros lenne, inkább csak úgy. Persze nekem amúgy van némi problémám, de ez most irreveláns. Tehát a kérdés, ez folyamatosan előforduló probléma, vagy hetente 1-2x?!
2013. ápr. 15. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
csak néha fordul elő
2013. ápr. 15. 15:33
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha idegesít, akkor is megkérdezhetsz egy logopédust.
2013. ápr. 15. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom, milyen helyzetben csinálja ezt, de ha nem közeli rokonok vagy barátok előtt, akkor én valamilyen szorongásra tippelnék.
2013. ápr. 17. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!