Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen érzés a légszomj?...

Milyen érzés a légszomj? Nekem kb két hete az van, hogy a szivem mintha egy pillre megállna, aztán a melkasomban érzek egy dobbanást. Régen voltam vele EKG-n, de azt mondták semmi bajom, aztán most megint előjött.

Figyelt kérdés
Egy hete kb minden nap van, de leginkább csak este, mikor fáradt vagyok. Tegnapelőtt azt álmodtam, hogy meghalok, és felriadva ébredtem, szintén légszomjjal. Másnap már alig mertem elaludni, előjött megint ez a dobbanás szerű akármi, rámjött a sirogörcs, és azt hittem megáll a szivem szó szerint, és olyan érzésem volt mintha vmi álomban lennék, nagyon rossz volt. Emellett bizsergett a testem.16/L vagyok, és azt hittem meghalok. A suliban is érzem ha sietek valahova, vagy ha ideges vagyok rögtön előjön, szerintetek miért van ez?
2010. jan. 28. 15:54
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
néha erősödik, de inkább csak kisebbek ezek a dobbánások. Félek aludni, és félek az estétől. Nem akarom, hogy megint rámjöjjön az hogy milesz ha mindjárt meghalok? Esküszöm szörnyű volt de csak sirni tudtam, és oylan volt minta szivná el az életet belőlem vmi, kcsiit oylan érzés mikor az ember be van füvezve (egyszer próbáltam 1 éve) Egyébként hipochonder vagyok, de már nagyon rég volt hogy utolájára beképzeltem volna valamit, most ezért is idjedtem meg. ez légszomj? Mit tanácsoltok, valakinek hasonló esetleg?
2010. jan. 28. 15:58
 2/14 anonim ***** válasza:

nekem is szokott lenni ilyen lenni, én is nagyon meg szoktam ijedni, hogy mi ez..., de eddig nem kaptam rá választ...de jó hogy nem csak én vagyok ezzel egyedül

14/L

2010. jan. 28. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Túl stresszes lehetsz, ez a pánikrohamra emlékeztet. Eleget alszol, sportolsz, mozogsz eleget? Próbálj nyugodtabban élni, pl ne kapcsold be a számítógépet egy hétig, jógázz, szedj magnéziumot. Ha így nem javul, akkor doki.
2010. jan. 28. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
nincs szeretethiányod? Szüleid szeretnek eléggé?
2010. jan. 28. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Nso nemtudom hogy eleget alszom-e mindenesetre este mikor ezvan, álmos vagyok, meg fáradt, mondjuk most is irok, megint előjött... Igen kicsit stresszes vagyok, az iskolában is mindenki mondta hogy olyan arapós kedvemben vagyok, de én nem vettem észre, este viszont jött ez a sirogörcs. AZ ABAJ, HOGY HA NEM VESZEK ELÉG NAGY LEVEGŐT, VAGY NEM LÉLEGZEK EGYENLETESEN AKKOR ELŐJÖN.
2010. jan. 28. 16:11
 6/14 A kérdező kommentje:
Szeretnek, bár mostanában anyuval nemvagyok túl jóban. Nem mondok el neki szinte semmit, meg titkolozok is előtte, de az a baj hogy semmit sem vesz észre! PEDIG MINDENKI ÉSZREVETTE HOGY MOSTANÁBAN KICSIT MEGVÁLTOZTAM de ő nem...
2010. jan. 28. 16:13
 7/14 anonim ***** válasza:
Amit érzel az ún. extrasystole. Normális szíven is van, van aki érzi, van aki nem. Nem veszélyes. A légszomj már más tészta.
2010. jan. 28. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Nem fogsz meghalni. De az extrasystole erősen összefügg a vegetatív idegrendszeri terheltséggel, tehát, ha állandóan félsz tőle, akkor még inkább elő fog jönni. Minél jobban izgulsz annál jobban és gyakrabban fogod érezni. Nyugodj meg, nincs semmi komoly bajod. Bár a légszomjról írhatnál még. Bár szinte biztos, hogy az is idegi, neurotikus alapon van.
2010. jan. 28. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
nos én azt hittem, hogy ez a légszomj.. nem tudtam pontosoan mit is jelent. Nekem csak ez szokott lenni, hogy hirtelen mintha megállna a szívem, dobban egyet a mellkasom, és néha a levegőt is másképp kapom ettől. Igen ha ideges vagyok előjön, pl most is.. eddig nemvolt mig fürödtem de most visszajöttem és megint elkezdődött.. félek hogy megint felriadok az éjjel vagy megint rámjön a sirogörcs, remélem nem:S
2010. jan. 28. 18:42
 10/14 anonim ***** válasza:
Nekem is van ilyen.Pánik roham egyik tünete.Nekem társult még hozzá,zsibbadás és szédülés is.A legjobb ha nem gondolsz rá.Lélegezz nyugodtan mélyeket,figyelj a légzésre,próbálljrelaxálni.Én mindig gondolok valami megnyugtató dologra elalvás előtt,szabályosan lélegzek,és elmúllik a pánik.Van olyan is(régebben gyakoribb volt)hogy éjszaka felriadtam mint ahogy te is,de akkor is a légzésre koncentráltam és elmúlt.
2010. jan. 28. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!