Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Vannak zenék, amiket ha...

Vannak zenék, amiket ha hallok, előternek olyan emlékek, amiket biztosan nem élhettem át. Ez miért van?

Figyelt kérdés
Pl tegnap is szólt a rádióba egy zene, és előtört belőlem egy emlék kép: valami sivatagban voltam, kaktuszok közt... Ezek miért vannak? Vagy csak úgy szórakozik az agy?
2009. szept. 25. 15:02
 1/9 anonim ***** válasza:

nekem a legtöbb zenénél ez van. viharszerűen törnek föl ilyen "emlékek".

szerintem csak asszociatív folyamatok zajlanak ilyenkor a tudatban. mindenesetre jó érzés.

2009. szept. 25. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Jónak jó bár elég félelmetes:O
2009. szept. 25. 19:18
 3/9 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy egy korábbi életed egy-egy emlékét idézi fel most. Persze aki nem hisz a reinkarnációban, annak ez nem válasz. De ez is egy lehetőség, amit nem lehet 100% kizárni.
2009. szept. 26. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
65%

első vagyok.

igazából nekem is az az érzésem, hogy előző/másik életemből valóak. de a hivatalos verzió ugyebár az asszociatív folyamat :)

2009. szept. 26. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
igen erre gondoltam én is de nem tudom. Mert először ez kb 4 éves koromban volt, akkor meg még olyan nagyon nem hiszem hogy a sivatagnak kéne hogy eszembejusson egy zenéről...
2009. szept. 26. 11:41
 6/9 anonim ***** válasza:
65%

Reinkarnációnál maradva... ez nincs életkorhoz kötve.

Éppen ilyennel próbálják bebizonyítani a reinkarnációt 'tudomány' számára, hogy kis gyerekeket kérdeznek, hoznak olyan helyzetbe, hogy az egy korábbi életében történt képet hozzon elő. Így bizonyíthatják, hogy az egyébként megmagyarázhatatlannak tűnő emlékképek honnan is eredhetnek.

2009. szept. 26. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Igen de végülis erre hogyan lehet emlékezni? Mármint ha az agyunk nem ugyan az mint ami akkor volt... És olyan zenék is kiváltják ezt belőlem néha, amik 1-2évesek max...
2009. szept. 26. 14:21
 8/9 anonim ***** válasza:

Az ilyenekre nem az agyad (fizikai szerv)emlékezik, hanem az úgynevezett Önvalód. Ez az Önvaló az, ami állandó, örök, életeken át.


Ha érdekel a téma akkor olvasd el Paul Brunton: Az önvaló böcsessége c. könyvét.

2009. szept. 26. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ez érdekes :O ezt a könyvet meg majd megveszem akkor mert érdekel:)
2009. szept. 26. 18:29

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!