Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichológus kéne nekem?

Pszichológus kéne nekem?

Figyelt kérdés

Most kaptam a hírt,hogy nagymamámat elvitte a mentő.Valószínű már nem jön haza a kórházból,mert nagyon beteg és most hirtelen leromlott az állapota.Várható volt ez az egész,nem is ez a baj,viszont engem nem nagyon érint meg érzelmileg.Ilyen felszínesen jóba voltunk,de a betegsége miatt soha nem lehetett rá számítani,és rengeteget hazudott mindenkinek.Szépítette a dolgokat,mindenkinek azt mondta,hogy ő mindig főz nekem,palacsintát csinál nekem,mindig ad egy kis zsebpénzt stb. Közbe meg annyit nem jegyzett meg,hogy melyik egyetemre járok és hol lakom jelenleg.Mindig ő volt a lényeg,kisebb koromban is 10-11 évesen is képes volt az én zsebpénzemből kérni,mert neki elfogyott a pénze.Mellesleg alkoholista (nem az a durva verzió,idegen nem mondta meg róla,hogy az)és napi 3 db barna szofit szív.

Amúgy a szüleim fizetik az ő lakásának az egész rezsijét is,a sajátunkon túl,és a másik lánya (anyám nővére) finanszírozza az egész életvitelét.

Ez az egyik része a dolognak,hogy érzéketlennek érzem magam.Most hirtelen nagyanyám kapcsán,de mellette ott van a párkapcsolati oldal is.1 éve vagyunk együtt,laktunk albérletben is,most a párom családjánál élünk,kizárólag anyagi megfontolásból.

A párom apukája már elhunyt sajnos,az édesanyja és a húga van csak.Velük megromlott a viszonyom kb. egy hónapja.(A húga miatt,egy hisztis fruska,aki az elejétől kezdve utál engem)Az anyukájával néha-néha beszélünk,normálisan,viszont én kezdek ebbe beleőrülni,hogy itt élek egy családdal egy házban,a húgával kerek 1 hónapja nem szólunk egymáshoz,az anyujával naponta 1-2 mondat semleges dolgokról,a párom meg sosincs itthon mert dolgozik.

Nagyon ki vagyok lelkileg,és nem tudom mit tegyek.Azt hittem/gondoltam,hogy majd most eltörik vmi,nagyanyám kapcsán és kiadok magamból mindent,de nem.

Semmit nem érzek,csak annyit,hogy valami nagyon nem jó.

Megbolondulok?Szakember kéne?


2013. ápr. 22. 21:20
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem kell neked pszichológus! =) Azt hiszem normális reakció ez, ha az embernek van egy ilyen családtagja. A nagyapám tavaly februárban halt meg, 97 évesen, a 'történetünk' a tiétekhez hasonlóan zajlott, de nagyapám és a családom együtt éltek, a ház fele az övé volt, fele apámé (én már majd' kilenc éve nem otthon lakom) (erős alkoholizmus, hazudozás, szimulálás, stb. összeférhetetlen volt). Lelki/verbális bántalmazásnak volt kitéve a családom, akik kiszolgálták őt gyakorlatilag, ezt nagyon nehezen tűrtem. Apáméknak a kevés kis pénzükből még őt is el kellett tartaniuk, holott jóval több volt a nyugdíja. Ő sem tudta, melyik egyetemre járok, szerintem azt sem, hogy mit tanulok, és hogy eljegyeztek - nem is érdekelte. Amikor meghalt, megkönnyebbültünk. Nem mondom, hogy nem szomorodtam el, de arra gondoltam, hogy vége a rémálomnak (pl. a végén inkontinencia lépett fel nála, de ahelyett, hogy hordta volna amit kell, anyám kezébe nyomta/néha hozzá vágta az 'olyanos' ruháit, közben elmondta őt mindennek, nem szedte a fontos gyógyszereit sem, nem is folytatom).

A másik dologhoz csak annyit tudok hozzá fűzni, hogy előbb-utóbb (inkább előbb, mint utóbb) el kell költöznötök a párod családjától, mert a helyzet valószínűleg csak mérgesedni fog.

2013. ápr. 22. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Sajnálom a te élethelyzeted is,nem lehet egyszerű.

Tudom,hogy el kell költöznünk,és én minden erőmmel azon is vagyok.De a párom eléggé tétovázik,hogy itt hagyja a családját vagy ne.Inkább anyagi okokból maradna,mintsem érzelmi dolgok miatt,attól fél,hogyha elköltözünk,akkor a családját nem tudja úgy anyagilag támogatni,mint most,hogy itt lakunk mi is.(Hitelük van,és 4 fizetésre lett kalkulálva,és jelenleg csak 2 fizetés van)

2013. ápr. 23. 14:54
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy jól értem-e, de a szülők úgy vették fel a hitelt, hogy majd a gyerekek is az törlesszék? Nem tudom, hogy ez mennyire elfogadott, szerintem annyira nem fair. Nem gondolták, hogy előbb-utóbb saját életet szeretnének? Az rendben van, hogy mondjuk besegítenek (a kishúg is felnő majd), de ti ettől nem haladtok ötről a hatra, a párod ezt nem látja be? /Még egyszer: elnézést, ha félreértettem./
2013. ápr. 23. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Utolsó,nem értetted félre.Nagyjából ez a helyzet,csak a kishúg 23 éves.És 2 hónapja itthon ül és nem csinál semmit.Előtte tanfolyamra járt,amiért kapott havi 40-et,de abból 10 elment az utazásra.Ergo maradt 30.

A hitelt még akkor vették fel,amikor élt az apuka,úgy kalkulálva,hogy apu fizetés+anyu fizetés+párom fizetése+akkor még a nagyszülők közösen segítettek.

Ebből már nagyszülők és az apuka elhaláloztak,így maradt a hiteltörlesztés anyukára és a páromra.

Valamint a hatalmas családi ház fenntartása.


A párom tudja,hogy így nem lesz közös életünk.Mióta ide költöztem ezen megy a vita,hogy legalább munkahelyet váltson,mert napi 3-4 órát találkozunk összesen,de abba benne van a reggeli készülődéstől kezdve a fürdésig,takarításig minden.

De ő azzal érvel,hogyha nem kap annyi pénzt,mint most,akkor ellehetetlenül a család anyagilag.

Az anyját meg a húgát nem érdekli,hogy rá megy a kapcsolatunk.

Ne kérdezzétek,hogy a húg miért nem dolgozik...nem tudom.

Vagyis de,azért mert nem akar.Az anyja meg asszisztál ehhez.A párom meg kidolgozza a belét.

2013. ápr. 23. 19:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!