Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen tünek utalnak a skizofr...

Milyen tünek utalnak a skizofréniára?

Figyelt kérdés
2009. szept. 26. 21:40
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Hát én is örököltem.Meg a húgom is.Ő nem hagy beszállni az autójába sem,mert az képzeli, hogy meg akarom ölni.Az nem zavarja, hogy szociális munkás vagyok és nem ártani hanem segíteni akarok!!
2010. aug. 16. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia Kérdező!


Lehet, hogy már nem aktuális a válaszom, de azért leírom, hátha valakinek jól jön.:)

Előre is bocsi a regényért, de ez egy komplex dolog!:)


Anyukám paranoid skizofrén, és elég gyanús, ha a (volt) barátod azt képzeli, hogy figyelik.


Anyukám téveszméi:

- a boltban,rádióban és a tévében mondják az ő gondolatait az emberek, például ha egy csoki 49 forintba kerül, akkor kitalálja, hogy jaj, egyik konkrét rokona pont ennyi éves, és hogy ezért árazták be 49 Ft-ra a csokit

- a paranoijának nem tett túl jót a sok X-Akták nézése:S, hisz az űrlényekben

- azt hiszi, hogy ő zseni

- állandóan dolgozni akar (miközben ő nem is dolgozhat, de ezt nem fogja fel)

- állandóan tanulni akar (mintha bizonyítani akarná, hogy ő nem hülye....ja és egy fizetős főiskola miatt van 2 milla adóssága a 60 ezres nyugdíjára:S)

- folyton irigykedik rám tanulás és munka terén, hogy én egyetemre járok (BME villamosmérnöki) és dolgozok (pl. nyári diákmunkát gyárban), ~miközben ezeket neki kéne és nem nekem~:S

- sokat kiabál (főleg reggel, amíg nem veszi be a gógyszereit), ha valaki megette a szalámit, kenyeret...stb./megitta a kávéját

- olyan adagokban szedi a gyógyszereit, ahogy neki tetszik (szerintem úgy, ahogy legelőször felírták neki, mert ha emelik az adagot, nem hajlandó úgy szedni...de legalább beveszi a gyógyszert...:/)

- azt mondja, hogy én meg apukám űrlények/klónok (megintcsak TV hatása befigyel) vagyunk, nem az "igazi"-ak vagyunk, "Igazoljátok a személyazonosságotokat!"

- asszongya, hogy az igazi lánya hosszúhajú (mert levágtam a hajam egyébként és most ezt mondogatja), és az igazi lánya most máshol van, és már szült egy kisfiú gyereket...(ezeket kb. 2 éve kezdte el mondani, ja és össze is vesztünk tegnap, mert nem engedte, hogy elvigyem "a lánya" holmijait a sulis albérletbe...azt mondja, hogy én egy másik család gyereke vagyok, és 49 éves vagyok....nagyon rosszul esik, amikor ilyeneket mond:( tudom, hogy beteg, csak nehéz ezt mindig észbentartani és tolerálni, bezzeg amikor hitelt felvesz, akkor tud normális lenni:@ mert amúgy néha egészen normális meg kedves..érdekes dolog ez

- számára minden magas, szőke hajú férfi német származású

- éjszaka kicsi zöld lényt látott lebegni az ágya mellett (X-Akták forevör)

- valaki turkált a cuccai közt

- egyéni szóviccek vagy gondolatmenetek, amiket senki sem ért, talán csak én, de csak mert már 18 éve ismerem!! (amikor megértem, akkor néha rájövök, hogy nem beszél annyira hülyeségeket, csak zavarosan adja elő)

- róla/apáról/rólam beszélnek a boltban

- gyakran van "Én láttam a fejemben, hogy..." (pl.:"...ez a nő elvált és van 3 gyereke" <-- ezt mondjuk abból következtetné, ahogy ismerem, hogy: pl. a nő vett egy egész görögdinnyét, ami jó nagy, és biztos csak egy 3-gyerekes család eszik ennyit de egy férjnek már nem lenne elég...csak pont egy anyának és 3 gyereknek (gondolja ő:D)...de nem ez az egyetlen messzemenő következtetése)

- ovis koromban rendszeresen végignéztem, ahogy önkívületi állapotban ÜVÖLT és ököllel vagy késsel támad apukámra piti dolgokért, és apám meg székkel védekezik

- egyszer nevet, aztán sír, nem kiegyensúlyozott


Na ez is rengeteg tünet GYÓGYSZEREK MELLETT, de biztos van még pár...pl mesélte, hogy 19 évesen, amikor még nem volt kezelés alatt, egy két lábon álló ordító medvének hallucinálta a rendőrkutyát este, és ijedtében elkezdett sírni:S


Apukám orvos amúgy (nem pszichiáter...más...anyukám már le volt rokkantosítva, amikor találkoztak), talán ezért van benne ennyi tolerancia, hogy még kitart anyukám mellett. Azt mondja: "Ha fiatalon jó volt, amikor még csinos volt, akkor most is legyen jó. Meg azért mégiscsak főz, meg NÉHA takarít:P meg sok empátia van benne igazából, lehet vele NÉHA beszélgetni és nem jó az embernek egyedül."


Az anyai nagymamám is skizo és epilepsziás volt, míg meg nem műtötték öreg korában. A papám meg "csak" epilepsziás. Anyukám mindkét betegséget örökölte, de sz.rok is voltak a családi körülményei, szegények voltak, állandó erőszak, árvaház, sok éhezés, sok munka (eredetileg ápolónő a végzettsége).:( meg is értem, hogy megzakkant. A húga nem beteg. Még én sem, és remélem nem is leszek, bár mondják, hogy elvont vagyok, de én inkább csak egy RACIONÁLISan érzelmes filozófus típus vagyok xD. Remélem, hogy némi önszuggesztióval és a valósághoz ragaszkodva el lehet kerülni a "helytelen" gondolatokat. Eddig csak úgy tűnik, hogy kis túlérzékenységet örököltem, és hajlamos vagyok depresszióra. Alapból túl komoly és melankolikus vagyok, de amikor találkozok valakivel, akkor önkéntelenül jön az "infalntilis butuska kislány" álca, csak hogy felvidítsam a környezetem és magamat is...persze társaságban minek legyünk szomorúak. Már messziről mosolygok az emberekre, és nem bírom megállni.:D Néhányan mondják, hogy kettős énem van, de szerintem ez csak a "nehéz" (van akinek nehezebb) gyerekkor átka (lásd: Michael Jackson szindróma:P ..kivéve a pedofil dolgot:D), de ismételten a racionálisan megalapozott gondolatokat részesítem előnyben.


Üdv.: 19 éves lány

2010. szept. 5. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!