Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha este sokáig tanulok, egy...

Ha este sokáig tanulok, egy idő után mindig feszült és ideges leszek, lehet a pánikrohamom miatt? 17/L

Figyelt kérdés
Szóval még februárban volt egy csúnya pánikrohamom, nagyon rossz volt. Úgy történt, hogy kb éjjel kettőig olvastam egy könyvet pdf-ben és utána dobogni kezdett a szívem, izzadtam, féltem, hogy meghalok és hasonlók. De nem ez a lényeg, hanem hogy azóta nem tudok sokáig fennmaradni tanulni. Merthogy egy hónap múlva érettségi és hiába kezdem korán a tanulást, nm tudok elég hamar végezni ahhoz, hogy nem nyúljon el. Olyan 22.00-ig ok vagyok, de utána nem. Pedig még ma sem fejeztem be azt, amit meg akartam tanulni :( Igazából az a baj, hogy ezután már nehezemre esik koncentrálni, és nem a fáradtság, hanem a feszültség miatt. Valaki tud adni tippeket, hogy mivel javítsam? Köszi :)
2013. márc. 31. 22:47
 1/6 anonim ***** válasza:

Tanár vagyok. Tényleg.

Tanulj reggel. Jobban fog a fej és a tudat is nyugodtabb,kevésbé hajlamos a képzelt félelmeket felnagyítani. Próbáld ki!

Ha pedig jön a pánikroham, ne félj tőle. Tartsd észben, hogy nem valóságos, csak rossz gondolat, semmi több. Csak gondolat, nem valóság.

2013. márc. 31. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ne tanulj éjjel sokáig, mert semmi értelme. Tűzz ki reális célokat pl. ma megtanulsz 10 tételt és ehhez tartsd magad. Ha megtanultál 3-4 tételt jutalmazd meg magad pl. túrő rudi. Nálam ez a módszer mindig bevált.
2013. márc. 31. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ilyenkor már nem szabad erőltetni. Én egyetemista vagyok és képtelen vagyok este tanulni. Felkelek inkább sokkal korábban, de már 9-kor kifulladok. Szerintem többet ér az ha holnapra hagyod és kipihentem tudsz rá figyelni, minthogy most ülj felette és csak átfuss rajta, hogy meglegyen a napi adag.
2013. márc. 31. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Többek között ezt írod:


"...kb éjjel kettőig olvastam egy könyvet pdf-ben..."


Mikortól olvastad, vagyis kb. mennyi időn keresztül?

Számítógépen olvasod/tanulsz huzamosabb ideig?


Alszol eleget?


Azért kérdezem, mert én mostanában akkor vagyok rosszul, amikor huzamosabb ideig dolgozom számítógépen.

Korábban órákig bírtam netezni, még éjszakákon át is, illetve gépen dolgozni.

Mostanában viszont bizonyos idő után rosszul vagyok a géptől/nettől: hányinger, szédülés, légszomjszerűség, stb.


Persze ez csak egy saját tapasztalat.

Nem ismerem a te konkrét körülményeidet.

2013. márc. 31. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Húú,köszi mindenkinek a normális és gyors válaszokat!! ^^ Tényleg!

Első, igazad lehet, bár reggel általában olyan agyi szinten vagyok, mint egy papucsállatka XD, lehet, hogy ha jobban hozzászoknék vagy nemtom, akkor jobban menne :/ Igazából 9-10 előtt nem szoktam felkelni (mármint szünetben :P)

Utolsó, a könyvet...hát nemtom, olyan héttől olvashattam, de nem tudom biztosan, jó régen volt :) Este nekem ilyen túlzott önreflexiók (ezt a szót lehet, csak én használom rá XD az a lényeg, hogy mindenre túlzottan odafigyelek, mint az adhdsok, akik nem tudják rendesen szűrni a lényegtelen ingereket :P)szoktak lenni és idegesség. :/ Ugye az érettségi sorokat meg a laptopomról csinálom, úgyhogy előfordul, hogy túl sokat ülök előtte :/ Egyetemen meg nemtom, mi lesz, mert fogorvosira akarok menni :/ Ott meg jó sok mindent kell tudni :/ De biztos menni fog :/

Mégegyszer köszi a válaszokat! ^^

2013. ápr. 1. 12:55
 6/6 anonim ***** válasza:

Én ajánlom neked az e-book olvasót.

A tételeket beosztva kidolgozodd, elmented PDF-be, és azt úgy tudod olvasni az e-book olvasón, mintha hagyományos könyvet olvasnál. Nem bántja a szemed, és nem is fárasztó.


Megéri beruházni egy olcsóbba legalább.

Én azt használom, e-bookokat már csak azon olvasok.

2013. ápr. 1. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!