Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csináljak, ha 17 évesen...

Mit csináljak, ha 17 évesen sikeresen elrontottam már sokmindent az életemben?

Figyelt kérdés

Kérlek olvassátok el..17 éves lány vagyok. Már emgjártam két pszichológust is. Anyukám depressziós, halmozta az adósságokat, ivott az erős gyógyszerekre, és sokszor füllentett. Apu hét embert tart el a családban, ő egymaga, rengeteget dolgozik, hogy minden jó legyen. Elváltak, de anyut is ő tartja el.

Én világéletemben színötös voltam, jó tanuló, napi 5-6 órát tanultam. Mikor Anyu elkezdett inni a gyógyszerekre, és kihányta, akkor bennem összetört valami, és megváltoztam. Féltem kimenni az utcára, egyedül boltba menni, az emberek szemébe nézni, és folytathatnám. Sokáig magamban tartottam. vagdostam a kezem, de nem azért, mert kárt akartam tenni magamban, hanem, mert SEGÍTSÉGET vártam.

Azóta körülbelül eltelt 2 év. Úgy ézem tönkretettem az életem. Rohamok jönnek rám, nem tudok boldog lenni. Ha megpróbálok, direkt sújkolom magamba a rosszat. A boldogságérzettel nem tudok mit tenni. Érzem, hogy SIMÁN kitudnék jönni a rossz állapotból, de nem akarok, mert jól esik, hogy sajnálnak, illetve, hogy rám figyel mindenki. Valamint az az érzés, mikor már minden rossz, és tudom, hogy nem kell többet szenvednem.

Magyarul ellubickolok a rosszban, és nem akarok kimászni, de valahol mégis, de bennem van az, hogy minek másznék ki?

Na most ma írtuk az érettségit, és, hogy őszinte legyek, ELTOLTAM. De nem azért, mert nem tudtam, hanem figyelmetlenségi hibák, illetve a lelki okokból rámjöttek a negatív gondolatok....egyszerűen nem értem, mi van velem. Ha kiakarnék jönni, nem toltam volna el a mai angol érettségit sem, de nem, én elvagyok a rosszban, ezért meglett a következménye...Így apunak is csalódást fogok okozni, holott Ő mindent megtett értem, erre ez a hála, hogy elrontottam ezt...

hogy jöjjek ki? Mit tegyek, hogy KI AKARJAK JÖNNI?

idegesít, hogy tönkreteszek mindent, elmarom a barátokat, rohamokat hoztam magamra, és...

Segítség..:(


2013. máj. 9. 15:49
 1/3 anonim ***** válasza:

Elég nehéz életed lehet. Ezt anélkül elismerem, hogy sajnáljalak (anyuka miatt). Az már egy jó pont, hogy tanulsz, okos lehetsz. Ne aggódj az angol érettségi miatt, olyan lesz amilyen és kész. El kell fogadni. Ha nem leszel vele megelégedve, akkor majd kijavítod. Nem kell belőle nagy ügyet csinálni.


Az, hogy így alakult az életed, erről nem te tehetsz. Viszont a felfogásodon nagyon kéne változtatnod. Mindent rosszat beszippantasz magadba és ezt is adod ki másoknak. Tudhatod milyen rossz érzés, ha már a barátok elkerülnek. Jól látod a saját helyzetedet.

Azt tudom neked tanácsolni, vonulj el a világ elől és legyél önző. Amikor rossz passzba vagy, akkor ne menj társaságba, mert akkor elő fog jönni ez az önsajnáltatós negatív oldalad. Gondolj bele az emberek nem szeretik az ilyeneket.

Azt mondom fordulj magadba, és csinálj olyan dolgot, amiben jó vagy. Nem tudom, tudsz-e írni, van-e kézügyességed, vagy ritmusérzéked? Érdemes lenne a fájdalmadat, azt az összegyűlt energiát belefektetni egy hobbiba. Csinálj olyan dolgot, ami feltölt, boldoggá tesz. Ez már jó megoldás lehet, hogy megváltozz.

2013. máj. 9. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nos, Te magad mondod, hogy nem is akarsz kijönni a rosszból. Kényelmes, lehet magadat sajnáltatni stb.

Gondolj arra, mennyire sajnálnád évek múlva, hogy a lelki betegség elrabolta az egész fiatalságodat. Amiről nem tehetsz, nem tehettél, nehogy azt hidd, hogy hibáztatlak érte! Viszont tehetnél ELLENE. Gondolj bele, mennyi mindenről maradsz le így. Amik most talán nem is hiányoznak, de ha egyszer "felnyílik majd a szemed" - nem is fogod érteni, hogy bírtál egyáltalán úgy élni, ahogy most élsz.

Írtad, hogy voltál már pszichológusnál. Nem ártana megint elmenned. Ha az előző nem jött be, menj másikhoz. Nyugodtan elmondhatod neki azt is, hogy egyenlőre nem érzed úgy, hogy ki akarnál szabadulni ebből az állapotból, biztos találkozott már ilyenekkel is. A teljes gyógyuláshoz azonban mindenképp kelleni fogsz te is, sőt, elsősorban TE, mert helyetted meggyógyulni senki, még a pszichológus sem tud!

2013. máj. 9. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Második vagyok. Az jutott eszembe, hogy még évekkel ezelőtt olvastam egy könyvben, hogy a depresszió tkb. olyan, mint egy védőpáncél. Megvéd attól és visszafog abban, hogy igazán jó legyél.


Már nem tudom, pontosan hogy volt megfogalmazva, de engem végérvényesen meggyőzött arról, hogy nekem ez NEM kell.

2013. máj. 9. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!