Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Úgy érzem elrontottam az...

Úgy érzem elrontottam az életem? Mit tehetnék? Váltan nem tudok és nem is merek!

Figyelt kérdés

Minden rossz az életemben mit csak el lehet képzelni!!!

Voltam már pszichológusnál,de vele csak beszélni tudok... probléma megmard,mert félek bármit is tenni ellen!


2011. aug. 6. 15:06
 1/8 anonim ***** válasza:
mi a baj mesélj kicsit !
2011. aug. 6. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A családomban mindenki utál...a munkám egy alig fizető xar...a párkapcsolatom uncsi...a jövőképem semmilyen...barátaim nincsenek, hétköznapjaim szürkék...a pénzügyi helyzetem kész rémálom...a saját szememben én magam is rémálom vagyok
2011. aug. 6. 16:21
 3/8 A kérdező kommentje:
Van elképzelésem,hogy milyen lehetne az életem mostanra ha jól sikerül,de attól már nagyon nagyon messze állok!
2011. aug. 6. 16:22
 4/8 anonim ***** válasza:
Merrefelé laksz?
2011. aug. 6. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Na ezt az érzést rohadtul ismerem.Én 40 évesen ugyan ezt el mondhatom magamról.Szóval meg értelek
2011. aug. 6. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

valahogy úgy van ez h megszokjuk azt a sz@rt amiben élünk .ÉS elhiteti velünk mindenki ,a társadalom ,a környezet, és persze mi magunkkal is hogy nekünk jobb nem jár.


Aztán esetleg elhatározzuk h másképp lesz. Ekkor jön az idegőrlő türelem játék .Adott esetben felrúgunk mindent ,de azt érezzük és látjuk h a kép ami bennünk él magunkról ,az életünkről, még fény évekre van.


Ekkor általában összeomlunk és mivel mindig marad egy szál a régi élethez szépen ösztönösen visszarendeződünk.


Megnézünk romantikus fimeket ,sírunk hallgatunk szép dalokat zokogunk ..mert valahogy tudjuk milyen érzés hiányzik .


És persze ..a sza@ban néha megéljük egy évben úgy kb 5 napra azt a hívogató boldogságot ,ami pont arra elég hogy :


1 felismerjük h sza@ amiben élünk

2 rájöjjünk h valamiért nem tudunk mégse másképp élni

3 leginkább mivel a boldogtalanságra vagyunk kondicionálva iszonyatosan megrémülünk. Ez nekünk járna úristen mi történt ? áhh ez képtelenség ..


Ennyi a pszichológiája azt hiszem .Legalábbis ,tapasztalatom szerint . És lehet mondani h ez lustaság meg akarat erő .Egy részben .De nagyobb részben az ahogyan felnövünk, az a tudat amibe betagozódunk mi is ..



első voltam.

2011. aug. 6. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

"A családomban mindenki utál..."


Békülj ki velük.Keresd meg azokat a hibákat magadban amiért utálnak és próbálj változtatni rajtuk.Ők biztos megértenek majd téged hisz vérségi kötelék van köztetek.


"a munkám egy alig fizető xar..."


Akkor keress más munkát.Vagy gyűjts pénzt egy fősulira vagy olyan szakmai tanfolyam elvégzésére ami érdekel is és pénzt is tudsz vele keresni.


"a párkapcsolatom uncsi..."


Próbáld feldobni közös tevékenységekkel.Pl:hétvégi kirándulások,mozizások,színházba járás,wellness kiruccanások,közös sportevékenységek,szórakozóhelyekre járás,barátok/ismerősök szerzése,új szex pózok...stb.

Minnél több a pozitív közös élmény annál nagyobb lendületet kap a kapcsolatotok.


Viszont ha a partnered végletesen "besavanyodott" és már nem érzel túl sok mindent iránta akkor érdemes lenne más,igényeidnek jobban megfelelő társat keresned.


"a jövőképem semmilyen..."


Tűzz célokat magad elé!Pl:Álmodozz hogy milyen autót szeretnél,milyen házban akarsz majd élni,milyen vállalkozásba akarsz majd később kezdeni,mit szeretnél elérni az életedben,mennyi gyereket szeretnél felnevelni.Ezek az álmok mind célok lehetnek,a célok pedig jövőképet alkotnak.


"barátaim nincsenek, hétköznapjaim szürkék..."


A hétköznapjaidat színesítheted mondjuk sporttal,olvasással,netes játékokkal,zene halgatással,filmek letöltésével,netes ismerkedésekkel...

A barátszerzés az már nehezebb ügy.Próbálj a munkahelyeden vagy suliban neked szimpatikusnak tűnő figurákkal beszélgetni,érdeklődni felőlük,poénkodni velük,elmenni velük hétvégi kikapcsolódásra.Aztán majd csak kialakulnak a baráti kapcsolatok:)


"a pénzügyi helyzetem kész rémálom..."


Azon lehet változtatni.Próbáld jobban beosztani a pénzt.Csinálj egy hónapra szoló családi költségvetést,faragd le a felesleges kiadásokat úgy hogy tudjál mindig egy kicsit félretenni.Ha már elég pénz összegyűlt próbáld vmi ésszreű dologra felhasználni.Mondjuk képezd magad.Tanulj nyelvet vagy tegyél le egy jobb szakmát.Ha van egy jó szakmád és beszélsz mondjuk angolul akkor kaphatsz vmi jó melót ahol több pénzt kereshetsz.


"a saját szememben én magam is rémálom vagyok"


Na ez a legfőbb baj.Amíg saját magad nem becsülöd és szereted addig a többi ember sem fog szeretni és becsülni.


Változtass különben sz@r életed lesz!

2011. aug. 7. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Puer válasza:
Szerintem bocsájts meg mindenkinek először, beleértve önmagadnak is, hogy hagytad magad eddig sülyedni. Találj magadnak valami életcélt, legyen valami terved, jövőképed és szigoruan tartsd magad hozzá.
2011. aug. 7. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!