Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek ki lehet gyógyulni...

Szerintetek ki lehet gyógyulni szociális fóbiából, szociális szorongásból? 22/F

Figyelt kérdés
Én már nem hiszem hogy ki fogok gyógyulni belőle. Szenvedés az egész életem. Nincsenek barátaim egyáltalán. Mindent anyám intéz el helyettem. Mellesleg súlyoson dadogok is nem lehet kommunikálni velem.

#szorongás #dadogás #szociális.fóbia
2013. máj. 10. 16:43
 1/8 anonim ***** válasza:

Szerintem igen,

egy pár évvel ezelőtt én is így voltam,nem bírtam mikor valaki rám néz,állandóan remegtem és olyankor próbáltam máshova nézni,mintha félnék mindenkitől...válaszolni is makogva,dadogva válaszoltam legtöbbször.

Amikor lettek barátaim már egyáltalán nem éreztem ezt,de utána mikor ők már elmentek,nem igazi barátok voltak bla bla bla,már megint elkezdődött ez az egész.

Most van egy jó barátnőm,kicsit helyrejött a szorongásom,de még mindig sokszor érzem ezeket,

egy hónap múlva mikor már többet nem láthatom szerintem megint elkezdődik.

Szerintem ne aggódj,meglehet gyógyulni ebből,csak barátokra van szükséged.

2013. máj. 10. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
El sem tudom képzelni hogy fogok barátkozni e valaha, csajom meg pláne nem lesz soha, mert 120 kg vagyok és nagyon csúnya. Mindenki csak röhög rajtam, már a munkahelyemen is elkezdtek. Minden iskolában ki lettem közösítve, ezért is alakultak ki, ezek a betegségek. Egy roncs vagyok belül kívül.
2013. máj. 10. 17:31
 3/8 anonim ***** válasza:

Ne légy ilyen pesszimista,ez nem attól függ,hogy hogyan nézel ki,hidd el,akárhogy is néznél ki csúfolnának,mert ilyen beteg vagy,

Az én osztályomban volt egy 85 kilós lány,nagyon kövér,rövid narancssárga göndör hajjal,szemüveges és mindenki barátkozott vele,mert nagyon jól tanult,mindenkivel beszélgetett és tudta,hogy kell manipulálni másokat,

én pedig olyan magas voltam mint ő,48 kg és mindenki avval csúfolkodott,hogy kövér vagyok,e miatt 35 kg-re lefogytam,hogy majdnem belehaltam,és ők csak kacagtak,az mondták túl sovány vagyok hízzak meg,vissza is híztam 10 kg-t most megint elkezdték,egy hónapja csak egy pár almát ettem egy nap és ma idegességembe jól bezabáltam.

Azt ajánlom ne foglalkozz azokkal akik bántanak és csúfolnak,mondj oda egyet és kész,egyszer majd meggyógyulsz ebből a betegségből.

2013. máj. 10. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ki lehet gyógyulni, ha van pénzed megpróbálnék egy pszichológust.


Pozitív tapasztalatokra lenne szükséged, a dadogás meg nem ciki, nekem főnököm dadogott de 160 az iqja.


A problémád amúgy belül van nem kívül, a belső problémád persze lehet a környezettől, de azért te is képes vagy befolyásolni a környezetet.

2013. máj. 10. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én 20 éves fiú vagyok de én is szociális fóbiás vagyok. És nekem is nagy a testsúlyom, mivel annyit eszek mint egy "sovány" ember semmivel se többet ezért serzintem lelki okok vagyis ezekért nagy a testsúly. Nekem sincsenek barátaim, mert én raccsolok és sosem tudok témákat felhozni. szóval nem vagy egyedül.
2013. máj. 10. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Hol laksz?

Nekem az segített,hogy Pestre költöztem.Megszoktam a sok embert,és már emelt fővel megyek bárhová.Azelőtt a buszra is alig mertem felszállni...

Erre szokták alkalmazni azt a terápiát,hogy mélyvízbe dobás.

Amitől félsz,azt kell kóstolgatni,és hozzászoksz,sok embernek bejön.

2013. máj. 11. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

igen, próbálgatni kell.


hogy odamész idegen emberhez, és megkérdezed, hogy mennyi az idő.


és ha nem esznek meg 100-szor, akkor rögzülni fog benned, hogy ez egy semleges, vagy kellemes szituáció, és nem fortok félni


és ne egyétek túl magatokat!

gondold végig, hogy minden hízlaló falat eltávolít a lányoktól, munkalehetőségtől, társasági megbecsüléstől (haveroktól)


igenis meg tudjuk magunkat változtatni!

2013. máj. 11. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
szurkolok nektek. ajánlanám méga jógát és meditációt, tantrát, önfejlesztési rendszerként hogy felfedezzétek önmagatokat ésa világot:) sok sikert!
2013. jún. 16. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!