Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Valaki esetleg aki ebben...

Valaki esetleg aki ebben szenved vagy szenvedett? Valami ötlet vagy valami?

Figyelt kérdés

Sziasztok!Már 2éve pánikbeteg és depressziós vagyok és elég komoly agorafóbiám ..nagyon megkeseríti az életem és ami a legszomorúbb ,hogy nem áll mellettem senki sem,mert azt mondják,hogy csak bebeszélem meg hogy beképzelem magamnak a dolgokat,meg azt hajtják hogy érdekes nekik miért nincs semmi bajuk!?ezt a családom és a párom mondja nem számíthatok rájuk..a betegségemből kifolyólag megszakítottam a barátaimmal a kapcsolatot,mondjuk az nagyon nem zaklat inkább az hogy akik fontosak nekem ök nem segítenek..nem merek utcára menni,nem merek emberek közé menni nagyon félek,hogy rosszul leszek folyamaos halálfélelmem van..Gyógyszert szedtem egy évig de szépen lassan lejöttem róla mert nem akarok gyógyszerfüggő lenni..valami más megoldás nem lenne?valaki esetleg aki ugyanígy van,agorafóbiás és pánikbeteg??Ha valaki tudna segíteni nagyon megköszönném..!

Köszi annak aki elolvasta 20/L


2013. máj. 22. 20:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szia, megmodod hogy mi az az agorafobia?
2013. máj. 22. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
57%
Én depressziós voltam/vagyok, és gyógyszert szedek. Annak, hogy beteg vagy, oka van, amit fel kell tárni, és gyógyszerre azért van szükség, hogy megközelítőleg normális életet tudj élni addig, amíg a feltárás meg nem történik. Javaslom, hogy menj pszichiáterhez, kezeltesd magad és ne ijedj meg, ha gyógyszert ír fel.
2013. máj. 22. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Én is pánikbeteg vagyok, de veled ellentétben, én pont emberek között érzem magam nagyobb biztonságban, és én csak a bezártságot nem szeretem.


Ha neked annyira súlyos, hogy nem tudsz utcára kimenni, akkor sajnos vissza kell menned az orvoshoz, mert így nem lehet élni. A felírt gyógyszert szedd be, és terápiára is járj, hogy a félelmeid okát megtalálják, hogy ne kelljen mindig gyógyszert szedned.

Én pl. már csak repülés előtt veszek be egy enyhe nyugtatót.

2013. máj. 22. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Bocipók ***** válasza:

Szió!

A nyugibogyókban én sem hiszek, belassítanak és a problémát csak tolod magad előtt.

Dr. Szendi Gábornak szerintem nagyon jó meglátásai vannak.

Ezt olvasd el:

[link]

Változtasd meg a táplálkozásod, szedj D-vitamint, próbálj meg mozogni (kezdetben otthon, ha nem mersz utcára menni), mert adrenalint termel és jobban érzed tőle magad.

Szerintem próbáld ki, veszíteni nem veszítesz vele semmit. Pár hónap és kinn leszel a gödörből. Kitartást! Hajrá!

2013. máj. 22. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!Aranyosak vagytok..de a gyógyszertől tényleg félek,mert ugye eleinte ha elkezdem akkor felerősödnek a tünetek és azt nem bírom ki!!!
2013. máj. 22. 21:22
 6/11 anonim ***** válasza:
MINDEN tartós félelem esetében csak egy út vezet a feloldáshoz: szembenézel vele.
2013. máj. 23. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Gyógyszert ne is szedj szerintem... Én többet ártottam magamnak a gyógyszerrel... Én se mertem kimenni az utcára. Én kórházi kezelés által gyógyultam meg és saját erőből. Kórházat sajnos nem tudok mondani, mert gyerekkórházba mentem.:S Ami még szerintem nagyon jó pánikbetegségre az a neuroptin. Lényegében nem gyógyszer, de hasznos, igaz elég drága is.. Jobbulást!:)
2013. máj. 23. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod ! :) és a kórházba mit csináltak veled?
2013. máj. 23. 20:21
 9/11 anonim ***** válasza:
#1: nyílt tértől való félelem. klausztrofóbia ellentéte:D
2013. máj. 27. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Dianetika könyvben megtalálod a problémádra a választ és a MEGOLDÁST is!
2013. jún. 29. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!