Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek, ha váratlanul...

Mit tegyek, ha váratlanul (csak belülről tűnik annak) olyan élethelyzetbe kerültem, ami felgyorsította ezt a káros szokásom?

Figyelt kérdés

A középiskola utolsó 2 évében keményen tanultam, mert elhatroztam, hogy el akarok menni innen, ahol lakom, kb 14 éves korom óta nincsenek itt barátaim és ez idő alatt csak más városokban (általában nagyobb, pest, pécs, szeged, debrecen) szereztem barátokat, oda jártam szórakozni vagy találkozgatni... Volt valaki akit nagyon szerettem és vele együtt párszor elkezdtem dohányozni, azóta(lassan már 1 éve) összeveszett velem és már nem tartjuk a kapcsolatot. Miután összevesztünk utána még hónapokig nem gyújtottam rá, aztán egyszer mégis, mert nosztalgiázni kezdtem, majd ebből az egyből heti 3 lett, aztán napi 1, most pedig már kb napi 4-5 is elmegy.

Amíg tartott az iskola kb csak napi egyszer gyújtottam rá, de mivel az érettségi miatt egész májusban és júniusban nem kell bemenni, hirtelen rengeteg szabadidőm lett, előrehozott érettségijeim vannak és csak 2 tantárgyból kell szóbelizzek, azokra tanulok, de mivel a korábbi állapotok nem változtak (vagyis, hogy helyben nincs senki akivel szívesen eltölteném az időm.. röviden nincsenek barátaim itt), ezért a köztes időben kb 1 tétel alatt 2-szer 3-szor is kimegyek cigizni. Amikor akad valami program vagy esemény akkor viszont nem.. Mindent amit csinálni akarok ahhoz kötöttem, hogy megvárom amíg elköltözöm(edzés, normálisabb életmód stb,) mert itt semmibe sem akarok belevágni, nem szeretem ezt a helyet.. és ha elkerültem a cigivel is le akarok állni. Csak szóbelik után megyek majd dolgozni, de erre a köztes időre és a velejáróira nem számítottam.



2013. máj. 25. 13:38
 1/2 GubaLord válasza:

Szerintem ha nekigyűrkőzöl, és nem veszel cigit, akkor sikerülni fog leszokni. Amíg nem cigiztél, nem érezted a szükségét sem, igaz? Mert nem kell a létezéshez. Én eleddig még egyszer sem cigiztem, és nem is vágyok rá.

Sokan azért kezdik el mert menő. Na ez az ami végképp nem igaz. Hisz mi menő lenne abban hogy valaki egy égő, száraz levéllel töltött papírt szopogat?

Találhatnál más elfoglaltságot is, pl. én ha nagyon unatkozok, fogok négy dobókockát, és azzal képes vagyok elcseszekedni egész nap.

Én úgy gondolom hogy a megfelelő akaraterővel abba lehet hagyni. Az már más dolog hogy valakinek egyszerűen nincs elég szellemi ereje hozzá.

Remélem te nem ezek közé tartozol. Sok sikert!

2013. máj. 30. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

az írásod összeszedett, tehát nagy baj nem lehet. képzeld, teljesen normálisan cselekszel.

amíg nem mész máshová, elfér az a pár cigi, ez megnyugtat..vagy nem..


nincs semmi baj...ha túl vagy a vizsgákon nyugisabb életed lesz. irány Pest!

2013. máj. 30. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!