Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Úgy érzem túl reálisan tekinte...

Úgy érzem túl reálisan tekintek a világmindenségre, és emiatt nem lelem örömömet semmiben (? ) (bővebben)

Figyelt kérdés
Mindig is az a tipus voltam, aki elvolt a saját kis fantázia vagy éppen kreatív világában. Nem vagyok valami okos/tudományos beálítottásgú, inkább a művészet áll hozzám közel, de nagyon sokat agyaltam az élet értelméről, és sajnos ott kötöttem ki igy 22 éves koromra (F), hogy nem lelem örömömet semmiben, azaz rájöttem az életnek valójában nincs véges értelme, csakis pillanatnyi kiélések/élvezetek sorozata. Ám a kettő nem ugyanaz, és pont emiatt nem érzem magam boldognak. Soha nem éreztem minimális késztetést sem, hogy megnősüljek 1x, vagy hogy gyerekem legyen azt meg pláne nem. Az a baj, hogy ezt az egésze mindent sablonosnak érzem. A család és gyerekalapítástól kezdve mindent. Annyira elterjedt szokásnak érzem, hogy sokan nem is azért alapítják meg mindezt mert szeretnék, hanem mert erre lettek tanítva. Egyszerűen nem értek már semmit. Csodálom hogy egyáltalán van hobbym/hóbortom, ez pedig a multimédia, de ott van egy bizonyos szinten a programozás is meg a játékfejlesztés...igen itt érzem magam picit embernek, ugyanis azt érzem, hogy valami újat/egyedit alkotom, és valamiért nem hiányzik semmi más. Nem kell félre érteni, hiányzik egy lány az életembe, csak éppen van az a fránya érzés, hogy valamit szeretnél, de nem akarsz és utóbbi mindig erősebb. Emberek komolyan mi értelme az életnek? Azt értem hogy azért van, hogy élvezzünk, kiéljük amit csak lehet, de mindez nélkül is megvolnánk. Azaz a semmit nem lehet érezni, így nem fájna. Szóval értitek...vagy nem? Hiszem azt, hogy jó páran így éreznek csak még nem fogalmazták meg ilyen formában. Akik meg nem jutottak még erre aszintre csak azt tudom tanácsolni nem gondolkodjanak SEMMIN. Főleg ne az élet értelmén. Ha kell inkább lőjönek magukba valamit, amitől minimálisra csökken az IQ-juk, és fem sem fogják miben élnek éppen. Utóbbiról sajnos hallotam, hogy valami IQ csökkentő szerek léteznek, ugyanis csak az parázik, aki túlgondol valamit.

2013. jún. 5. 02:04
 1/10 anonim ***** válasza:
És még nem gondolkodtál el a cserebogarak halhatatlanságán!
2013. jún. 5. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Gratulálok, majdnem kiléptél az anyagi világ illúziójából, de sajnos bele tetted magad egy másikba is.


Attól, hogy rájöttél, hogy az anyagi javak nem boldogíthatnak, még nem kell azokat el is dobnod magadtól.

Bár az élet célja nem az, hogy karriert építs, és mindenki téged ímádjon, meg hogy gazdag légy. Az élet célja az, hogy megtaláld a célt. Érted, remélem?:)


A boldogságot ne a külsőségekben keresd, magadban! Élsz, te vagy az ÉLET, a földi szféra talán leginkább szerencsés entitások közé tartozol. Ezt használd ki! Te, mint a teremtő egyik megnyilvánulása, képes vagy ebben a világban teremteni, és csupán ennyi dolgod van. A saját döntésed az, hogy miképp teszed ezt, önös érdekeket keresel, vagy másokat szolgálva. Ha úgy érzed, hogy a mások szolgálata sem nyújt számodra bárminemü örömöt (nem a cselédségre gondoltam, találd fel magad), akkor még nem értetted meg a világot eléggé.


Jó úton jársz, de attól, hogy az anyagi világ dobozából ki másztál, ne gondold azt, hogy nincs körülötted egy másik doboz, csak éppen nagyobb.

2013. jún. 5. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
"Az élet értelme az, hogy értelmet adj neki." - ahogy a 2. válaszoló leírta. Szerintem ebben minden benne van, a többi már csak szócséplés.
2013. jún. 5. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Alaque ***** válasza:
Szerintem az az élet értelme, hogy azt csináld, amit szeretsz. Itt most nem arra gondolok, hogy szeretsz enni, akkor falj álló nap, hanem ha például programozni szeretsz, akkor keress magadnak valami olyan munkát, ahol ezt kamatoztathatod. Ha ez megvan, akkor, ha még érzel erre késztetést, készíthetsz valami olyan programot, amivel valami maradandót adsz az emberiségnek. Aztán ha ezek megvannak, és értékes embernek érzed magad, akkor jön majd a halhatatlanság utáni vágy, aminek feloldására az isten kezünkbe adta a gyermeknemzés képességét. Amíg nem akarsz halhatatlan lenni, addig nyilván nem akarsz gyereket sem. Szóval nem kell aggódni, minden jönni fog a maga idejében, csak végezd a dolgodat szépen. Ez még rímelt is.
2013. jún. 6. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Teljesen egyetértek az előttem szólóval.

Plussz még annyit, hogy találd/keresd meg az "IGAZI" társadat, aki majd "átrendezi" a világképedet!

(Nem rendezi át = nem az igazi)

Sok sikert hozzá! :-)

2013. jún. 20. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Az élet értelme a változás, vagyis a fejlődés, de
2013. jún. 23. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
de mivel hogy az élet célját előre nem tudhatjuk, abba sem lehetünk biztosak, hogy van e valós értelme.
2013. jún. 23. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
amúgy egyetértek veled, én is hasonló munkakörben dolgozok, de csak mert abban van a pénz, meg persze szeretem a problémákat megoldani. Semmi se érdekel igazán a kedvenc zenéimen, filmeimen és könyveimen kívül. Hobbimnak ott van a dalszövegí
2013. jún. 23. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
rás, de abban sem érzem magam sikeresnek. 7 milliárdból vagyok az egyik kitenyésztett genetikai selejt, akit nap mint nap mérgeznek más emberek a saját ostobaság újnak köszönhetően. Úgy vélem, a civilizált ember léte tulajdonképpen értelmetlen és tartalmatlan, és önmagát pusztítja el.
2013. jún. 23. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenki hozzászólását, valahogy mindenkinek igaza van.
2013. jún. 24. 14:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!