Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Skizofrén vagyok. Ez gond?

Skizofrén vagyok. Ez gond?

Figyelt kérdés
Vagy inkább úgy kérdezem, hogy baj-e. Több éve skizofréniás vagyok, de ez nem akadályoz semmiben. Számomra az egyetlen dolog, ami hátrány jelent az egészben az a rossz memória, illetve az emlékkiesések. Lehet-e, hogy leélem az egész életemet így, és nem fordulok orvosokhoz? Lehetséges-e az, hogy talán jobb is így nekem? Nem véletlenül lettem ilyen. Tudom, hogy miért lettem ilyen. Lehet, hogy így, azért reagált így az elmém.

2013. jún. 7. 23:54
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
77%
10-nél a pont. bármi is a bajod, max téged nem fog zavarni, mindenki mást igen. én pl sose láttalak, egy kérdést, meg pár kommentet láttam tőled és már irritálsz.
2013. jún. 8. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
94%
Egyáltalán nem gond. Főleg, ha magad állapítottad meg. Bár választhattál volna valami elegánsabb betegséget is, mint ön-orvos, de nekünk aztán nagyon mindegy. Ennyi erővel lehettél volna török basa is. És az sem gond.
2013. jún. 8. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
87%
a tényleges skizóknak van betegségbelátásuk???
2013. júl. 15. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Jöhetnek még tudatlan válaszok, szeretek lepontozni. Az értelmesebbeknek köszönöm. Én nem vagyok tisztábana fogalmakkal? Nos, ti mondotok ilyeneket, hogy segfej, meg hülye, stb.. Ennek egyébként sincs értelme. Tudjátok az én köreimben a sértegetés értelmét veszítette.

TheHeartless

2013. júl. 16. 09:59
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Te nem a skizofréniára gondolsz. A köznyelvben helytelenül használják ezt a szót. Az a betegség, amire te gondolsz, a multiplex vagy disszociatív személyiségzavar. Azonban: ha te ezt orvos nélkül megállapítottad magadban, akkor nem lehetsz beteg, ugyanis az ilyen személyiségzavarban szenvedő egyének még azután is tagadják a betegségük tényét, hogy a környezetük szembesíti őket.
2013. dec. 26. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:
88%

elégtelen agyi keringés agy Alzheimer is okozhat emlékezet kiesést. Nem írtad le milyen tünetek vannak még.


Mindenképp fordulj orvoshoz. De természetesen igen, leélheted az életed így is.

2014. jan. 7. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 apafej71 válasza:
Nem baj, sőt, akár jó is lehet, ha például többen is tudtok sakkozni. Kiváló unaloműző játék!
2019. jan. 14. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!