Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » SOS. Mit tegyek? Nincs kedvem...

SOS. Mit tegyek? Nincs kedvem élni? (! )

Figyelt kérdés
Ebben az évben nagyon visszahúzódó voltam,alig beszélgettem,nem voltam benne semmilyen rosszaságban.Ezért kiközösítettek nem csak az osztályból hanem a suliból IS.anyáéknak mondtam,hogy elszeretnék menni ebből a suliból neki erre a válaszuk ez volt "Ezt az egy évet még kibírod!"de nem nem fogom kibírni folyton zaklatnak az osztálytársaim,járok pszichológushoz,de ő azt javasolta,hogy mindenféleképpen beszéljek rajta kívül valakivel,a kérdés kivel? elegem van mindenből már vagdosom az ereimet nem direkt csinálom,vagyis remélem értitek,hogy akaratomon kívül csinálom pl.ha nagyon felidegesítenek akkor már egyből kapkodom a levegőt,és erősen ver a szívem és egyszer csak valamit megfogok és elkezdem vagdosni a kezemet.Anyáéknak nem szóltam,hogy mindig idegesítene,mert akkor nekik ad igazat és ere egyáltalán nincs szükségem.Már gondolkodtam az öngyilkosságon is,azt is kigondoltam,hogy egyszer felakasztom magamat és amúgy is az életcélom az,hogy beteg gyerekeken segítsek és akkor a szerveimet felajánlanám nekik.Teljesen elegem van mindenből és változtatni szeretnék magamon.Hogyan változzak?MÁR NEM BÍROM TOVÁBB ÍGY!segítsetek!!
2013. jún. 11. 05:49
 1/3 anonim válasza:
Én teljesen megértelek,énis jártam hasonló cipőben... :( Csak nekem annyiból volt jobb,hogy volt 3 ember akit szerettem az osztályomban... Nem ismerem a szüleidet,de ha ennyire nem bírod az osztályod(ami érhető,nincs annál rosszabb mint olyan helyre menni ahol nem szeretnek csak azért mert te különlegesebb vagy mint ők) akkor tényleg beszéld meg velük ezt az egészet,hogy te ezt mennyire nem bírod... vagy esetleg szólj valamelyik családtagodnak,üljetek össze és együtt beszéljétek meg,hogy elszeretnél menni másik iskolába! Ja és az öngyilkosság nem megoldás hidd el..elhiszem,hogy nagyon fáj de nem az...Tudod,mindig van ki út! :) Remélem segítettem...
2013. jún. 11. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Van egy nagy probléma az öngyilkossággal: ha sikerül, végleges. Holott lehet, hogy később már teljesen másképpen gondolnád az egészet... De akkor már késő. Hidd el,tudom miről beszélsz. Iskolás koromban én voltam a "feketebárány". Szerettem tanulni, mert nagyon sok dolog érdekelt, ezért én lettem a stréber mindenki szemében. Nem vonzottak azok a dolgok amik a többieket (például üvegezés, "bandázás", diákcsínyek, stb.), emellett duci is voltam, ezért kiközösítettek, csúfoltak, néha igen keményen bántottak. Nem éreztem jól magam, sokszor sírtam, és magamba fordultam. Ugyanakkor szerettem rajzolni, énekelni, imádtam a természetet, és ezek a dolgok éltettek, megnyugtattak és átsegítettek a nehéz éveken. Azt hiszem Neked is találnod kellene valami olyan elfoglaltságot, amit szeretsz, amin le tudod vezetni a feszültséget, hogy önmagad ellen fordítsd, ahogy most teszed.


Én is sokszor elgondolkodtam azon amikor bántottak, vagy magamra hagytak az osztálytársaim, hogy "én vajon már soha nem leszek része egy közösségnek sem? Mi lehet bennem a hiba, ami miatt ennyire nem tudnak elfogadni?" Rettegtem a középiskolától, féltem, hogy ott is ugyanez lesz, megkeserítik az életemet. Ehelyett bekerültem egy közösségbe, amelyik már sokkal érettebb volt, és olyan új embereket ismertem meg, akik szerettek és olyannak fogadtak el, amilyen voltam.


Ekkor döbbentem rá, hogy nincs velem semmi probléma, egyszerűen csak mindaddig nem találtam meg azokat az embereket, akik hasonló gondolkodásúak, illetve arra is akkor döbbentem rá, hogy az általános iskolai osztálytársaim mennyire gyerekesen viselkedtek még.


Azóta felnőttem. Vannak barátaim. Köztük nem egy életre szóló barátság is kialakult. Normális életet élek, sokan szeretnek, sokakat szeretek. Szeretek élni. Ha akkor kárt teszek magamban, minderről lemaradtam volna.


Hidd el, hamar eltelik az az egy év. Addig is, ha nem találod meg az osztálytársaiddal a közös hangot, ne is próbáld keresni. Hagyd figyelmen kívül ha bántanak, az a legnagyobb arcul ütés nekik, ha föl sem veszed a csipkelődésüket. Lépj túl ezen, ne foglalkozz velük. Ők nem a Te világod. Inkább próbálj nyitni másfelé, csináld amit szeretsz, űzz valamilyen hobbit, találj célokat. Közben új és új embereket fogsz megismerni, új barátokat szerezhetsz.Ahogy azok a kapcsolatos megerősödnek, pedig már nem fogod magad "számkivetettnek" érezni az osztályközösségedben. Egészen egyszerűen azért, mert meglesz a saját közösséged, akikkel jól érzed magad. Mindig lesznek akik bántanak. Olyankor gondold végig magadban: adtál rá okot? Tettél bármit, ami alapot adhat annak amit Rád kiabálnak/amivel cikiznek? Ha nem, akkor mindegyikük gondoljon amit akar Rólad, csúfoljon bármivel, ne vedd föl. Ez az ő rosszindulatuk, nem a Te hibád. Egyszerűen hagyd figyelmen kívül és fordulj afelé, amit/akiket szeretsz.


Verd ki a fejedből azt a butaságot, hogy öngyilkos leszel.Annyi minden áll még előtted az életben, annyi öröm és szépség, amit nem szabad elpazarolni, hiszen csak ez az egy életed van,ami ha most épp sötétnek is tűnik,nem mindig lesz az,nekem elhiheted.Ne egy közösség határozza meg azt,hogy ki vagy,hanem Te önmagad,önmagadnak akarj megfelelni,ne másoknak.Ha látják,hogy bánt Téged ha bántanak,az csak olaj a tűzre,mert elérik a céljukat.


Elárulok valamit:bennem olyan mély sebeket hagytak az általános iskolai osztálytársaim, hogy nem akartam elmenni a 10 éves osztálytalálkozónkra. Végül aztán mégis rászántam magam, és döbbenten tapasztaltam, hogy a korábbi csúfolódó gyerekeknek nyoma sem volt.Egymás szemébe néztünk azokkal, akik csúfoltak, és valahogy abban az egy pillantásban benne volt minden.Részükről a bocsánatkérés, részemről a megbocsájtás. Jól elbeszélgettünk, viccelődtünk, többé nem bántottak, és én sem őket. Felnőttünk, ennyi az egész...


Kívánok Neked is egy hasonlóan szép osztálytalálkozót! ;)

2013. jún. 11. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
* hogy NE önmagad ellen fordítsd,ahogy most teszed.Ne haragudj, elírtam.
2013. jún. 11. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!