Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért van az, hogy ha valakive...

Miért van az, hogy ha valakivel beszélek, tökre szorongok, izzadok, remegek, ideges vagyok?

Figyelt kérdés

Alig várom hogy vége legyen a beszélgetésnek, emiatt gyorsan lezárom, és bunkónak gondolnak! Ezzel párhuzamosan viszont magányos is vagyok, mert nagyon szegéyesek az emberi kapcsolataim!

Van/volt már valaki hasonló helyzetben? Mi erre a megoldás?



2013. jún. 15. 22:16
 1/6 anonim ***** válasza:
A családoddal, barátaiddal, közeli ismerőseiddel is ez a helyzet? Esetleg tőlük kérhetnél segítséget, de szakembertől is, mert a szorongásnak valamilyen alapja van, amit meg kell találni és kezelni azt. Rá kell jönnöd hogy mi az mitől félsz (pl. hogy butaságot mondassz, vagy megbántod őket, stb.) Ha nem boldogulsz, bátran kérd pszichológus segítségét, lehet hogy néhány alkalom után segíteni fog! :)
2013. jún. 15. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Miért szorongsz?

Nincs önbizalmad?

Én ez miatt szorongtam másokkal szemben, mindig arra gondoltam, hogy jól e nézek ki, vagy vajon milyen a benyomásom stb.

Az sem mind1, hogy F v.L vagy, mert a lányok hajlamosabbak az efféle dolgokra.

2013. jún. 15. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Nem tudom vmiért én is utálok az emberekkel beszélgetni,annyira kimerülök tőle.Főleg ha már az 50-ik ember kérdezi ezeket:


Hanyadikos vagy?

Mit/minek tanulsz?

Melyik iskolába jársz?

Anyukád dolgozik?

Most hogy-hogy ki vagy festve?


Attól is egyszerűen a hideg kiráz mikor a buszon ,buszmegállóban vadidegenek jönnek oda beszélgetni.

Hogy mindezt elkerüljem már úgy szoktam hogy amíg a busz nem jön a bokor mellett megállok, hogy a sok kíváncsi embert elkerüljem.

16/L

2013. jún. 16. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Hmm... Érdekes.

Valamilyen szociális fóbia lehet akkor.

Én a nagy tömegtől is szoktam szorongani, és én sem bírom elviselni ha túlzottan érdeklődnek irántam.

Nálam önbizalom okozta ezt az egészet, de igazából nagyon sok dolog lehet.

De szerintem idegenekkel meg nem kell törődnöd, úgysem tartozol nekik magyarázattal, hogy miért vagy bunkó stb.

A 3. voltam.

2013. jún. 16. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Bocs, 2.
2013. jún. 16. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Húha, köszönöm a válaszokat! igazából amikor a családom tagjaival beszélek, akkor nem, de barátok, ismerősök, régen látott emberek esetében mindig ez van!


30 éves csaj vagyok, és úgy érzem hogy jól kell kinézzek ahhoz, hogy az emberek szeressenek, ezért mindig sminkelek, de csak szolidan, hajamat igyekszem szépen beállítani!

szóval ez van, de nem tudom mit tehetnék!

2013. jún. 16. 14:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!