Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Magnéziumhiány okozhat kisebb...

Magnéziumhiány okozhat kisebb pánikrohamokat?

Figyelt kérdés
2 napja, azon pánikolok, hogy szívrohamot, vagy agyvérzést kapok. A vérnyomásom rendben, de túlsúlyos vagyok. És vettem be egy szem magnéziumot, másnap reggel, jobban éreztem magam, de még mindig nem az igazi. Most vettem egy 50 szemes Magne B6-ot, és próbálom azt. Lehetséges, hogy emiatt van az egész? Válaszokat előre is köszönöm! 20/F
2013. jún. 17. 10:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
nem valószinű, de ha jobb tőle akkor szedd nem lesz tőle bajod. Szerintem csak placebo hatás, mivel bevetted azt hiszed igy már nem lehetsz rosszul. Mint tudjuk a pánikbetegség mentális probléma nem szervi mégha Te azt is hiszed, vagy az agyad azt is hiszi. Se szivrohamot sem agyvérzést nem fogsz kapni és ezt te is tudod, scak sajnos az agyad nem. Egy pánikbetegség nem vitamin vagy ásványianyag hinyában szokott elöfordulni.
2013. jún. 17. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 acelsziv ***** válasza:
Vitaminhiány igenis okozhat efféle gondokat. Kalcium, magnézium és vitaminok. Lehetőleg nem gyógyszertári hanem valami értelmes, vitaminboltban kapható kellene.
2013. jún. 17. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
75%

"Lehetőleg nem gyógyszertári hanem valami értelmes, vitaminboltban kapható kellene."


Azért én a gyógyszertári szerben jobban bízok, mint a bioboltok csodaszereiben.

2013. jún. 17. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
65%
A pánikrohamokat az idegvégződések között közvetítő , a saját szervezet által előállított vegyianyag hiánya okozza. Nos, hogy a te szevezeted miért nem állít elő elegendőt ebből az anyagból, azt még sehol sem olvastam. Az biztos, hogy ismételt lelki behatások következtében csökken a termelése, de lehet alapanyaghiány is. Ez lehet akár magnézium is.
2013. jún. 17. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 acelsziv ***** válasza:

Akkor szedd azokat. Csak annyi a baj velük, hogy több bennük a hordozó, mint a valós tartalom.

Mellesleg gondolod, hogy Magyarországon ma lehet mindenféle cuccot hivatalosan árulni csak úgy? Alaposan be kell vizsgáltatni és bonyolult engedélyezési folyamatokon kell átmennie.

2013. jún. 17. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Igen, azt hiszem. Nézz csak körül az interneten, mennyi szert árulnak csodaszerként. Referenciaként meg max a vásárlók levele van odatéve, akivel te soha sem fogsz találkozni...
2013. jún. 17. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 acelsziv ***** válasza:
Az, hogy fű alatt árulgatnak valamit, vagy boltban azért nem ugyanaz... De ennyi erővel miért ne lehetne a gyógyszertári is egy halom szemét? Megveszed a cuccot és 90 %-a ízesítő, szinező és hordozó. Ráadásul a gyógyszergyárak azt a fajta hordozót használják, ami kimondottan káros.
2013. jún. 17. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2013. jún. 17. 13:33
 9/12 anonim ***** válasza:
A gyógyszertárakban diplomás gyógyszerészek dolgoznak, akiknek diplomás orvos írja fel a szert, amit neked adnak. Egy gyógynövényboltban nem tudom, milyenek a végzettségi feltételek? Hm. Bolti eladó? És hol szedik ezt a sok gyógyfüvet? Meg ki szedi? Egy talpalatnyi tiszta terület sincs már.
2013. jún. 17. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

Olvass utána miben van természetes magnézium forrág (pl mandula...) de még nagyon sok minden.

Én pánik beteg voltam (vagyok) és nem hinném h placebó a magnézium igen is segít. Nem vagyok orvos nem tudok miért de tény h segít...csak rendszeresen szedd és ink. természetes úton..de egy két vitamin tabletta még mindig jobb mint vmi pszicho bogyó

2013. jún. 18. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!