Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Bűnös vagyok? 13/L (Kérdésed...

Bűnös vagyok? 13/L (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod túl hosszú. )

Figyelt kérdés

Úgy érzem megöltem édesapámat. Apu hátsófalú szívinfarktusban hunyt el, hirtelen. Reggel fájt a hasa és ebédkor gyorsan végeztem és bementem a szobájába. Feküdt az ágyon és kinyögte, hogy fáj, közben szorította a párnát. Én elfordultam mert nem tudtam mit akar ezzel és bejött anyu és visszafordultam apuhoz és akkor már nem volt magánál.Anyu hívta a mentőket és én meg elkezdtem zokogni, mert éreztem, hogy apunak ez volt az utolsó szava és aztán utoljára megnéztem. Kék volt az arca és rángatózott. Kiszaladtam a hátsóudvarba és 1,5 órán át ott sírdogáltam mit sem sejtve, hogy a mentősök csak 45 percen belül érkeztek meg, mert ebédeltek epilepsziagyanúval(apunak soha nem volt epilepsziája és tudtom szerint az gyermekkorban jelentkezik). Azt mondták, hogy nincs a városban defibrillátor közben van 2-is és a szomszéd lélegeztette aput mert nem kapott levegőt. Én is tudtam volna, mert részt vettem egy elsősegély nyújtó kiselőadáson. Nem tudtam mit csinálnak vele. Megöltem aput? Én miattam halt meg? Ontsam ki saját életemet, mert ezt érdemlem? Szerintetek bűnös vagyok?


Hasznos, célratörő, értelmes válaszokat előre is köszönöm!



2013. jún. 20. 20:08
1 2 3
 11/22 Lordomi válasza:
Természetesen nem te voltál. Az ilyesmi nem más hibája. A szívinfarktus nem olyan dolog, amit olyan könnyű ráhozni az emberre, csak ha megijeszted, és alapból gyengék az idegei (és a szíve) NEM TE VOLTÁL! mellesleg nyugodjon békében (amikor a kérdést olvastam, majdnem elsírtam magam)
2013. jún. 22. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Egy dolog biztos! Te nem vagy hibás Apukád halálában!!! Egy pillanatig se gyötörd magad emiatt!!!
2013. jún. 22. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

Utolsó 2 válaszolóm!

Köszönöm szépen a válaszokat és annyira bánom, hogy nem mentem oda hozzá amikor kinyögte azt a szót, hogy fáj.. Annyira jól esne ha nem csak az álmaimban hanem igazából is megölelhetném és még egyszer azt mondhatnám a szemébe, hogy szeretlek apa! Annyira rosszul esik, hogy az utolsó pillanataiban nem öleltem át.. Mit hitt akkor? Elhagytam.. Nem kellett volna! Legszívesebben utána mennék.. De nem tehetem mert édesanyám belehalna, ha egy szem lánya az apja után menne.

Mindenki akinek él az édesapja és ezt olvassa üzenem neki, hogy minden nap ha lehet ölelje meg az apukáját és puszilgassa mert nem tudja mi lesz holnap.. Én még a halála napja előtt mutattam neki death metált és ismerkedtünk néhány zenekarral.. Veszekedtünk, de kibékültünk.

Nagyon szépen köszönöm mégegyszer a segítségeteket! :'( Most már kicsordult a könnyem!

2013. jún. 22. 13:40
 14/22 anonim ***** válasza:

13 évesen még egyáltalán nem állsz erre készen...

nagyon vigyázz magadra, kérlek!


természetesen, ahogy az előbbiek is leírták, nem vagy bűnös. Miért lennél? Édesapád élete nem rajtad múlott, felejtsd el az önmarcangolást! Azt hiszem, ha valakit lehet hibáztatni, az a mentőszolgálat, mi az, hogy ebédelnek meg 45 perc? Jézusom.


Fogadd őszinte részvétem, el sem tudom képzelni, hogy milyen borzalmas lehet ez.

2013. jún. 22. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm! :(

Ez Magyarország.. Túl kevés az orvos és a mentős és ezt kihasználják.. Beperelni meg nem tudjuk mert nem fogják őket még kirúgni sem..

2013. jún. 23. 13:02
 16/22 anonim válasza:
Nem vagy hibás!!Ezt gyorsan verd ki a fejedből és azt is hogy öngyilkos legyél!!!!NEM VAGY HIBÁS!!!!Mindenki így reagálna 13 évesen!!!Azt hiszed h egy 13 éves kislány,egy ember életed meg tud menteni mindenféle orvosi műszerek és gyógyszerek nélküll????Hát akkor nagyon tévedsz!!!!TE NEM TEHETSZ SEMMIRŐL!!!!!És akkor sem tehettél volna igazából semmit neharagudj de, lehet h csak láb alatt lettél volna!!!Honann tudhattad volna h ez a baja???Nem vagy orvos,sem szuperhős!!Semmiről nem tehetsz!!!!További szép napot neked!!!
2013. jún. 23. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2013. jún. 23. 16:47
 18/22 anonim ***** válasza:
A sok butus, hogy bedől neki. xD
2013. jún. 23. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
A tegnapi 13:17-es vagyok. 100%, hogy a kérdése nem kamu! Sajnos nagyon is igaz!!!
2013. jún. 23. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy megvédsz!
2013. jún. 23. 17:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!