Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Súlyos depresszió, mit tegyek?

Súlyos depresszió, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Az lenne a gondom, hogy súlyos depresszióba szenvedek pár hete, nehezemre esik reggelente kikelni az ágyból, vagy kimenni az utcára, rossz a hangulatom egész nap, sírógörcsök jönnek rám, rosszulléteim vannak spontán, ami szédülésben, ájulásérzetben, fejfâjàsban nyilvánul meg..nem tudom mit tehetnék ellene, mert sok problémát okoz nekem..esetleg valaki tudna tanácsot adni ebben aki szenved/szenvedett ilyenben vagy esetleg ismer ilyen embert, hogy a gyógyszeres kezelés milyen hatással van az emberre? esetleg a pszichiáterrel való beszélgetés segít akárkinek? hogy történik egy ilyen beszélgetés? minden ezzel a betegséggel kapcsolatos személyes élményekre és tapasztalatokra kívâncsi lennék. Lehetséges hogy a pánikbetegségem alakult át depresszióvá?

2013. jún. 26. 14:52
1 2
 1/11 anonim válasza:
Nem fogok tippelgetni azt tudom hogy fel kell keresned a pszichológust és beszélned vele ő majd megállapítja mi a helyzet veled.Hát a tünetek valóban depresszióra utalnak szerintem.Orvosnak tanulok és pszichiátriát is tanultam úgy általánosan de nem ez a szakterületem, szóval ennyi az én szerény tapasztalatom a pszichiáterekről.Nem kell tőle félned ugyanolyan mint bármelyik átlagos ember úgy is fog veled beszélni.A legfontosabb hogy keresd fel.Egyébként megjegyzem hogy most így pontosan nem tudom de talán előszőr a pszichológust keresik fel aztán a pszichiátert nemde?
2013. jún. 26. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
igazából nem tudom hova utal be a házi orvosom, de mindenképp megoldást szeretnék találni, mert aggaszt az állapotom és rettegek attól hogy más előtt rosszul leszek
2013. jún. 26. 15:07
 3/11 A kérdező kommentje:
még lenne egy kérdésem a nyugtató segít a pánikbetegség elnyomásában? mert felírta az orvosom, de nem.szedem mert még nyomottabb, fáradtabb vagyok tőle
2013. jún. 26. 15:21
 4/11 anonim válasza:
Ha tényleg a nyugtató az oka a rosszullétednek akkor jelezned kell az orvosodnak.
2013. jún. 26. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Csak olyan pszichológus, vagy pszichiáter fog rajtad segíteni, aki pszichoterápiára is kiképzést kapott. Válassz körültekintően.
2013. jún. 26. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
nem a nyugtató az oka, mivel nem szedem egyáltalán mert elàlmosít
2013. jún. 26. 16:28
 7/11 anonim ***** válasza:
szia én frontin 0.25 szedek pánik beteg vagyok azon kivul kevert szorongásos depressziom van tegnap voltam pszihiátrián ö mondta ezt és h szeggyem a frontint!! te milyet kaptál? Csak ugy felirta a házi orvos? Nem küldött el sehova?? És igen elnyomja a pánik rohamot de valoban álmosit mondjuk engem annyira nekem pedig nap 2-3at szedek!
2013. jún. 26. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
xanax 0,25-t írt fel a hàziorvosom a pánikroham miatt, elküldött laborba de ott kiderült, hogy nem szervi eredetű. Most pedig átalakult depresszióvá, egyszerűen nem érzem magam képesnek arra, hogy teljes életet éljek, nagyon nehezen teszem ki a lábam az utcára, úgy érzem kevesebb vagyok a többi embernél..a durva ûldözési mániámról nem is beszélve..annyi rossz történt velem, hogy minden helyzetben elképzelem hogy valami rossz fog történni..akármit megtennék hogy normális lehessek, és ne kelljen attól rettegnem, hogy mikor leszek rosszul. ezêrt érdekelnének a személyes tapasztalatok, hogy tudjam mit tegyek hogy mihamarabb meggyógyuljak
2013. jún. 26. 18:35
 9/11 anonim ***** válasza:
Akkor ugyanazt kaptál mint én mert azt mondják h a xanax mega frontin ugyolyan csak más a nevük! Hát nekem kezd enyhülni a pánik roham (kopp kopp) De amikor erős volt akkor bármikor bárhol rám jött vonaton utcán itthon növéremnél beszélgetés közben nekem a vizes türülközö segitett meg az h olyankor vagy beszéltek hozzám és megnyugodtam vagy inkább csendben türtem és saját magamnyugtattam h mindjárt elmulik! Amikorén nem tudtam semmit a pánik rohamol akkor nagyon rossz volt zsibbatak a kezeim kapkottam a levegöt vert a szivem ezerrel és az ugyeleten kaptam xanaxot és ott mondák h pánik roham volt ahogy szembesültem vele rengeteget olvastam róla érdekes modón enyhült de nemmult el!! Én is folyamatosan szorongok de most szedem a frontint nap 2-3mat és ugy érzem h kezd jobb lenni elazulok tényleg megnyugtat de attol függetlenül szorongok csak enyhébb minden tompit ez a gyogyszer ennyiböl jó!! De hosszu távon nemtudom mennyire lesz jó!! A depiben nemnagyon tudok segiteni bár a pszihiáter azt irta a lapomra h kevert szorongásos deprsszio mert végig bögtem a beszélgetést vele mert a problémáimrol kellet beszélnem és ez rossz volt nekem de itthon nemszoktam depizni!! Le kötöm magam takaritok fözök kertészkedek számitogépezek! Te is kösd le magad amivel csak tudod!! jo gyogyulást!!
2013. jún. 26. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Megidézlek válasza:

"Van ILYEN probléma, van OLYAN probléma, de nincs "A Probléma", az csak absztrakció. "Probléma" önmagában nincs. Van benned küzdelem, konfliktus - őket nevezed problémának... Nem tudod, hogy jobbra vagy balra menj - és megjelenik a probléma. A probléma egy olyan kérdés, amit a kettősségben működő elméd tesz fel... Ha egy egység lennél, akkor nem lenne probléma. Akkor egyszerűen csak vagy."

-Osho

2013. jún. 27. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!