Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Dühroham vagy pánikroham?...

Dühroham vagy pánikroham? Kezelése?

Figyelt kérdés

22 éves lány vagyok, gyerekkoromban skizofrén anyám velünk élt. Hatalmas veszekedések során kialakult bennem egy olyan védekező mechanizmus,hogy egy hangos agresszív megszólalás hallatán a szívem lassan hatalmasakat kezdett verni, azonnal elöntött a víz és másodpercekre homályossá vált a világ, majd percekre vagy akár 1 órára is akkora adrenalin löketet kaptam, mintha be lettem volna kábszerezve, de soha nem kiabáltam vagy mentem neki senkinek bár nagyon szerettem volna, valami félsz vissza tartott.

Ez a 'roham' 8 év alatt átalakult olyan formává, hogy nagyon nagy veszekedés során nincs az az intenzív folyamat, viszont elkezdek kiabálni és úgy felspanolom magam, hogy képes voltam az 55 kilómmal nekimenni a 70kilós barátomnak úgy, hogy hiába ütött ki, 1x-2x-3x, én felálltam és ugyanúgy nyakonrúgtam, hasonütöttem, pofonvágtam, hiába volt már kék-zöld a kezem-lábam, nem éreztem a fájdalmat, az ő szavaival élve "támadtam mint a pitbull"..

egyébként egy életvidám és tanult lány vagyok, és aki nem lát bele az életembe, az nem nézné ki belőlem ezeket.

Volt már valaki hasonló helyzetben? mit tudnék tenni azelőtt, hogy szakemberhez fordulnék ez ügyben?



2013. júl. 7. 15:48
 1/2 anonim válasza:

Vagy elkerülöd az ilyen helyzeteket, h be kelljen pörögni, bár ez szinte lehetetlen

Vagy vmi relax gyakorlat


nem értek az ilyesmihez sajnos, de én ezt tenném a helyedben. keresni a nyugit amikor tehetem :D

Am ezt durva lehet átélni :O

2013. júl. 7. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Hasonló helyzet, eléggé meg vagyok ilyedve.
2013. júl. 11. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!