Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan kerülhetek pszichiátriára?

Hogyan kerülhetek pszichiátriára?

Figyelt kérdés
17 éves fiú vagyok és úgy érzem elég sok problémám van depresszió,pánik,öngyilkos gondolatok.Tavaly voltam a kórházi pszichiáternél azt mondta lehet be kell mennem kórházba,de akkor nagyon megijedtem és többet nem is mentem hozzá.de most meggondoltam magam szeretnék meggyógyulni,egyik barátom is volt Debrecenbe és azt mondta hogy jót tett neki.De ugyan ahhoz a pszichiáterhez meg nem akarok visszamenni mert az olyan gáz lenne.Azt szeretném tudni hogy oda hogy lehet bejutni?csak akkor visznek be ha mondjuk megpróbálom magam megölni?vagy lehet időpontot kérni? és ingyenes? semmit nem tudok róla. Választ előre is köszönöm

2013. júl. 10. 23:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy mindjárt nem fognak a pszichiátriára vinni. Először pszichológushoz kell majd járnod és antidepresszánst szedned és majd ha nem javulsz akkor mész a kórházba. Én is pánikos és depressziós voltam, de szerencsére kihúzott belőle az orvos.
2013. júl. 10. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy kiskorú vagyok és ahoz szülői beleegyezés kell hogy gyógyszereket szedjek.De anyám hallani se akar róla "nincs pénze gyogyszerekre". gyermekpszihologushoz jártam fél évig de semmit nem segitett a beszélgetés
2013. júl. 11. 00:00
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Úgy tudom lehet egyszerűen telefonon időpontot is kérni (akár egy másik pszichiátertől konkrétan, legalábbis az én lakóhelyemen), de ha a háziorvosodnak elmondod, mi a gond, ő mindenképpen ad beutalót.


Tehát önkéntes alapon oda lehet ballagni és segítséget kérni, ha nem magánorvoshoz vagy magánkórházba mész, akkor ingyenes, pszichiáter és pszichológus is dolgozik a pszichiátriákon. Rád kényszeríteni semmit sem fognak, hacsak nem minősülsz ön- és közveszélyesnek, ha a befektetést javasolják, azt se muszáj elfogadni. Ha elfogadod, ott se zártosztályra visznek.


Az eszedbe ne jusson, hogy öngyilkossággal fenyegetőzöl vagy próbálkozol, akkor ugyan nagyon gyorsan bevisznek, de benn is tartanak megőrzésre, zárt osztályon, az meg nagyon negatív élmény lesz, és az orvost se választhatod meg, aki foglalkozik veled.

2013. júl. 11. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Milyen kedves anyukád, hogy ennyire törődik veled...

A gyógyszer nem egy vagyon. Jobban fogod magad érezni tőle és ez erőt fog adni a depresszióból való kilábalásból.

2013. júl. 11. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Upsz, tényleg, a kiskorúságnál kell szülői engedély a gyógyszerekre, DE! ha a pszichiáter írja fel, nagyon nagy a TB-kedvezmény rájuk, tehát nagyságrendekkel kevesebbe kerülnek, mint a legtöbb gyógyszer (nálam háromféle piszichiátriai gyógyszer, egy havi adag 700 ft körüli), ha anyukád anyagi okokból ellenzi, ezt érdemes megemlíteni neki, illetve őt is elhívhatnád az orvoshoz, ő elmagyarázná neki, miért indokolt (ha egyáltalán indokolt) a gyógyszer.
2013. júl. 11. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Nem akarok meghalni legalábbis jelenleg. de néha olyan erős lelki fájdalom jön rám és reménytelenség hogy folyton csak azon gondolkozom hogy meg akarok halni,de ugysem merném megtenni,De félek lehet hogy egyszer tényleg megteszem :s
2013. júl. 11. 00:07
 7/13 A kérdező kommentje:
Anyum nem is tudja hogy ilyen problémáim vannak.tavaly megprobáltam kinyirni magam, de akkor azt kamuztam hogy szerelmi bánat miatt tettem és azt mondtam már jolvagyok,és még mindig ugy hiszi hogy meggyügyultam.Nem akarom ezzel terhelni,meg hogy mondjam neki? Anya,depresziós vagyok vigyél be a pszichiáterhez.
2013. júl. 11. 00:11
 8/13 anonim ***** válasza:

Ha rád törnek ezek a gondolatok, sürgősen hívd fel valamelyik segélyszámot, itt egy lista: [link]


Nem tudom sajnos anyukád milyen, és mennyire lehet vele normálisan kommunikálni, de próbálj vele beszélni róla, hogy súlyos gondjaid vannak, mondd el őszintén a problémáidat, és hogy segítségre szorulsz, mert nem tudsz egyedül megbirkózni vele. Arra vigyázz, hogy legyél vádaskodó vele szemben (akkor se, ha hozzájárult az állapotodhoz), az ellenérzést szülhet benne.


Ismeretlenül nehéz megállapítani, melyik anya hogy reagál az ilyen helyzetekre.

2013. júl. 11. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Jaj, egy ne kimaradt


*Arra vigyázz, hogy NE legyél vádaskodó

2013. júl. 11. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Menj vissza ahhoz az orvoshoz, akinél voltál. Ez egyáltalán nem ciki. És az orvos pont ilyenekért van. Igen, jól írtad: telefonon kell időpontot kérned, és mehetsz is.
2013. júl. 11. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!