Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Úgy érzem valami nincs rendben...

Úgy érzem valami nincs rendben. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sok gondom volt a télen, mind család és iskola terén is, de valahogy - úgy érzem - sikerült túllépni és feldolgozni az eseményeket.

Nem szeretnék sokáig élni és a lehető legtöbb káros dolgot próbálom elkövetni magam ellen. Legalábbis ezt figyeltem meg az utóbbi időben. Fel se tűnt, hogy ez nem csak egy "belső" vicc, a fejemben, hanem "tudatosan" mérgezem magam. Abban nyilvánul meg ez, hogy bár nem érzem magam függőnek, folyamatosan dohányzom (hozzáteszem szülői engedélyem van rá) és alkoholt fogyasztok, ha kell, ha nem. Persze zugivó - még - nem vagyok, de már játszottam a gondolattal, hogy esetleg alkoholista legyek. A táplálkozásom se változatos, pedig bőven lehetne, mert minden van itthon és mozgásra is tengernyi az időm, mégse teszem.


L/17


2013. júl. 16. 00:07
 1/5 anonim ***** válasza:
Találj valami célt magadnak, amiért küzdesz, és a sikerélmény helyretesz majd. Ez alatt persze nem a magadnak való minél több károkozást értem.
2013. júl. 16. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
49%
legyél zugvizivó
2013. júl. 16. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Célom tengernyi (apróbbak és pár nagy) és még a gyerekek és talán az unokák is benne vannak, de miután elértem bizonyos dolgokat, én már fölösleges teherként látom magam a jövőben. Gondoltam arra, hogy jó lenne, ha sokáig lehetnék anya és nagymama, mert én is imádom a szüleim és nagyszüleim és már most elszomorodom, ha belegondolok, hogy ők hamarosan már nem lesznek mellettem. Érzem, hogy bele fogok fáradni az életbe és jobban vonz a halál, mint az, hogy szeressek és szeressenek viszont. Kicsit olyan, mint egy témazáró: csak legyek már túl rajta...

(Elnézést, ha rosszul fogalmaztam, de késő van már.)

2013. júl. 16. 02:22
 4/5 anonim ***** válasza:
Szexeltél már? Udvarolt már neked valaki úgy istenigazából?
2013. júl. 16. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Amiket felsoroltál, hogy elköveted magad ellen, attól nem valószínű, hogy rövidebb ideig fogsz élni. Annál biztosabb, hogy ezek a dolgok rendellenességet okozhatnak pl. egy terhességnél majd később, mert a szervezetedben nyomot hagy.

Mivel nagy eséllyel kerülsz oda, hogy majd gyereket szeretnél, jobb megtenni mindent, hogy egészséges legyen, mint beteg gyereket hozzál világra.

Mert ennek, amit csinálsz, az is lehet eredménye.

Nem azt mondom, hogy biztosan ez lesz belőle, de esélyt adsz rá.

2013. júl. 16. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!