Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen érzés hallucinálni?

Milyen érzés hallucinálni?

Figyelt kérdés

Aki skizofréniás vagy más ilyen hallucinálós betegségben szenved, kérem írja le hogy mit érez amikor hallucinál? Illetve hogyan jönnek azok a hallucinációk? Gondolsz valamire és megjelenik, vagy nem is gondolsz rá és akkor hírtelen hallasz egy hangot....vagy hogyan is van ez?

Már hallottam erröl a betegségröl és rettentö kiváncsi vagyok hogy mit érez halucinálás elött, közben és utána az illetö beteg?


2013. júl. 23. 20:49
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
ijesztő.. nem gondolsz rá, pl hangokat hallasz, vagy szemed sarkában látsz valamit aztán nincs is ott.. nekem ilyen volt
2013. júl. 23. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nálam olyan volt, hogyha sokat néztem egy pontra akkor "megelevenedett" a tárgy, pl. mozogtak a függönyön a minták, a festmények is életre keltek. Érdekes és egyben ijesztő dolog.
2013. júl. 23. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Egyszercsak a semmiből jönnek a villogó alakzatok, vagy a szemem sarkából látom, hogy valami mozog, odanézek, de eltűnik. Hangok is szoktak lenni, nem először volt, hogy a mobilomból hallottam, hogy beszélnek hozzám, vagy az üdítősflakonomból. Van, hogy csak a térből jönnek a hangok, de van, hogy a fejemből szólnak.

Előjele nincs, közben azt érzem, amit leírtam, utána pedig zaklatott vagyok. Aminek érzem az előjelét, az a személyiségváltás. Eltompulok, fejgörcsöm van, meg vagyok zavarodva, aztán se kép, se hang.


21/f

2013. júl. 31. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Én régebben ésszre sem vettem hogy halucinálok. : hangokat hallok, néha egy-egy kép bevillan ennyi. Engem elektrosokkoltak, de még igy is hallok hangoka,amik szinte minden naposak. Ezeket már észre veszem, elég hozzá egy kósza gondolat, hogy elő jöjjön. Pl. már rég hallottam hangokat és újra elő jönnek, és utána csak úgy lehet ezeket kordában tartanom, ha nem is veszek tudomást róla. Szeptemberben úgy jártam, hogy azt hittem istenekkel, angyalokkal, szellemekkel beszélek. Észre vettem, hogy hallucinálok, de akkor is belementem a játékjukba, mert még máig foglalkoztat az a kérdés kinek minek a hangját hallom a fejemben., Van, hogy gondolat ként hallom máskor úgy, mint, ha külső személlyel beszélnék. Érezrtem már olyat amikor hideg volt fáztam és elhittem hogy isten vagyok nem fáztam tovább. stb.
2014. máj. 16. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!