Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehetséges az, hogy valaki...

Lehetséges az, hogy valaki 19-20 éves létére egyszer csak kissé szorongásos, depressziós lesz?

Figyelt kérdés

Lehetséges az, hogy valaki rövid időn belül depressziós, vagy szorongásos lesz?

Gyomorideggel, gyomorideg miatti többszöri nagywc-vel, hányingerrel.


Lehetséges, hogy valakin a kisebb nagyobb gondok így jönek ki? Vagy ez más betegség?


barátomról van szó. Szombaton semmi baja sem volt, vasárnap megnéztünk egy ilyen dok.filmet az univerzumról stb, és elkezdett gondolkozni, h mi az élet értelme, majd éjjel nem tudott aludni, vert a szíve, és erős hangulatingadozása van.



Ez lehetséges egyáltalán, vagy más betegség ez?



2013. júl. 26. 21:27
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Értem, de akkor ami a barátomnak van, az egyértelműen lelki eredetű?
2013. júl. 26. 22:01
 12/20 A kérdező kommentje:
Elmulasztani amúgy a pánikbetegséget sehogy sem lehet teljesen?
2013. júl. 26. 22:02
 13/20 A kérdező kommentje:
Akkor ez egyértelműen lelki eredetű lehet?
2013. júl. 26. 22:04
 14/20 anonim ***** válasza:

Úgy gondolom a leírtak alapján,hogy lelki eredetű, de nem árt egy alapos kivizsgálás ,hogy szervi bajt ki lehessen zárni!

Vérvétel ,ekg stb.Háziorvos tudni fogja.


Meglehet gyógyulni persze.Én 7 évig küzdöttem vele,iszonyat volt.

Néha még most is előjön de már tudom olyankor mit kell tennem.

2013. júl. 26. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

NEm tudom, életerős fiatal, eddig sosem volt semmi komoly baja. Milyen szervi probléma lehetne? Egyébként 2-szer adott vért is véradáskor, ott gondolom mindent ellenőriznek, és nem hívták, hogy baj van.


De amúgy köszi! Megnyugtattál :)

2013. júl. 26. 22:08
 16/20 A kérdező kommentje:
Csak kicsit furának találtam, hogy egy szimpla elgondolkozás miatt valaki depressziós lesz.
2013. júl. 26. 22:10
 17/20 anonim ***** válasza:

Inkább szorongás és pánikos dolog ez mint depresszió :)


Ajánlom kerülje az ilyen jeleggű dolgokat ami kiváltja nála ezeket a gondolatokat.


Szervi baj? Sok sok betegség jelei lehetnek ezek.

Ezért kell háziorvos .A lényeg ki kell zárni a szervi betegséget.

:)

Aztán kezelni a lelkit :) Kitartás

2013. júl. 26. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Azt sem tudtam, hogy gyomorideggel, hasmenéssel is járhat.


De hogy egyetlen belegondolástól....jó mondjuk lehetséges, de valaki pl nem ijed meg ennyire.

2013. júl. 26. 22:15
 19/20 anonim ***** válasza:

Kicsit máshogy gondolom az egészet.. nem depressziós, nem lett pánikbeteg.. az emberek gondolkoznak, és nem mindig csak vidám dolgokon.. nem úgy kell felfogni hogy most depressziós, mert ez a fals tudat csak még rosszabbá teszi a helyzetet. Gondolkodjon el ilyen dolgokon, pár nap alatt el fogja felejteni. Nem kell egyből pszihiáterhez rohanni, se háziorvoshoz, nehogymár valakit egy kis gondolkodás miatt végén még nyugtatózzanak!


csak relax, elfelejti majd

2013. júl. 27. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Tényleg érdemes kivizsgáltatni mind háziorvossal, mind pszichológussal kicsit átbeszélni. Lehet hogy ennyi volt és elmúlik. Ha mégis valami baj van, azzal akkor foglalkozzatok ha már tudjátok hogy mi az. Nem érdemes előre találgatni, mert így készül a hipochondria. Valszeg azzal segítenél neki a legtöbbet, ha legalább Te nem paráznád túl a dolgot. Nem akarlak megbántani, de amiket írtál abból bizony az jön le, hogy túlaggódod. És persze, értem én hogy félelmetes, hogyha valaki akit szeretünk nincs jól, de valószínűleg jó lenne, ha a félelmeiddel nem táplálnád az ő félelmeit. Te is relaxálj, kapcsolódj ki, mittudomén... Bocs, izé... igyekszem finoman fogalmazni, de mégsem lehet nagyon selyempapírba csomagolni. De tényleg próbáld meg nem túlparázni, mert szoros kölcsönhatásban álltok egymással, és ezzel nem használsz.
2013. júl. 28. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!