Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tegyem az evést puszta...

Hogyan tegyem az evést puszta létfenntartássá? Amelyen nem a pillanatnyi kedvem, hanem a józan eszem szerint működik.

Figyelt kérdés

Nagyon szeretek enni, erről nyilván nem tudok "leszokni". DE azt szeretném, hogy ne legyen fontos számomra, hogy mit eszek, ne vágyjak finom falatokra, hanem sokkal "gépiesebb" legyen a dolog, csak az ésszerűség számítson. Sokkal könnyebb lenne az egészséges és nem hizlaló táplálkozás, ha nem vágynék saláta és teljeskiörlésű kenyér helyett hamburgerre, sonka helyett parizerre. Mit tegyek? Ez pusztán megszokás kérdése? Néha valóságos örömünnep a lelkemnek ha veszek egy zacskó csipszet, vagy McDonald's-ba megyek.

Nincs jelenleg súlyproblémám, de szerintem túl nagy hangsúlyt kap számomra az étkezés és szinte csak az egészségtelen kajákat szeretem. A héten szinte csak sültkrumplin éltem.:( Tudom, hogy ez borzalmas, de ezek az éltelek annyira jól esnek. Rettegek attól, hogy elhízom és tartok attól, hogy megbetegszem. Viszont hiába rendelkezem megfelelő tudással ahhoz, hogy egészséges egyek, nem teszem, mert mindig csak a mekit, meg fagyit kívánom. Mostanában ez még az alakomon sem látszik, úgyhogy végképp elszaladt a ló. Ez beteges?

18/L 174 cm/63 kg


2009. júl. 10. 14:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Uh, a kérdésedre sajnos nem tudok választ adni, de annyit mindhatok, hogy én is ilyesmi vagyok. Azt eszem, amit megkívánok épp. A sültkrumplit én is meg tudnám enni, akár egy hónapig is :D Imádom :D Csak drága mindig azt enni, ezért nem eszek, csak ritkán. :)
2009. júl. 10. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Mélységesen egyetértek veled.Énis hasonló cipőben járok, de tudom, hogy ha valamitől félek az be fog következni ugyhogy no para :) Lehet,hogy ez csak egy korszak és elmúlik.Amugy meg minél görcsösebben akar az ember valamit annál kevésbé megy.A sültkrumpli sem teljesen egészségtelen, ha pl salátával, zöldséggel eszed.
2009. júl. 10. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
66%
Ne legyen nálad pénz, hogy becsábulj a Mekibe, otthon pedig csak zöldség-gyümölcs-csirkemell legyen! Egy hét után megszokod! :)
2009. júl. 10. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Az a te bajod, hogy nem ismersz finom és mégis egészséges ételeket. Senki nem szívesen él reszelt répán meg salátalevélen, elvégre mégsem vagyunk nyulak. Próbáld ki pl. az olívaolajon párolt lazacot héjában sült krumplival, és többet eszedbe sem jut a hamburger. A salátákba is mindig tegyél valamit, amitől lesz egy kis ízük: grillezett húst, pirított mandulát, diót stb. Ne a reformszakácskönyveket nézd, azok megfeledkeznek róla, hogy az embernek ízlelőbimbói is vannak, inkább a kulináris élvezetekre koncentráló szakácskönyvekből válogasd ki az alacsonyabb kalóriatartalmú ételeket.
2009. júl. 10. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

egyél csak akkor, amikor érzed h éhes vagy. csakúgy unalomból ne. az nembaj, ha szereted a finom falatokat, csak ne csábulj el folyton. akkor egyél, ha érzed h éhes vagy.

egy zacskó csipszel meg semmi baj nincsen énis szeretem a csipszet, meg a sültkrumplit is, meg a mekis kaját is, de abszolút nemhízok tőle, 53 kilo vagyok és 65 centi.

vagy gondolj arra h most egyhétig nemveszek a mekiben sültkrumplit, és abból már majdnem kijön egy jókis póló :D

2009. júl. 10. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

De ő nem arra gondol, hogy él-hal a mekis kajáért, hanem arra, hogy amit szeret azt eszi..... És velem is igy van... Sajnos nálam ugy van, hogy addig kell főznöm, ameddig azt a kaját kivánom, mert ha nem akkor utána főzhetem nem fogom megenni.... :S

Sajnso ez van, és nem tom mitől van....

És sajnos én is az ösztöneimnek élek, és ha megkivánom éjjel fél 2-kor a pizzát, akkor azt fogok enni.... És addig nem nyugszom amig nem ehettem azt....

És sokszor irigylem pl. anyósomat, hogy neki tök mindegy mit eszik, csak egyen, ő még a hetes kaját is megeszi, és nem érdekli őt....

És még jó izüen eszi is!!!!

Basszus nem értem...

2009. júl. 10. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Talán túl igényesek vagyunk. Például én nem bírnék egy olyan lakéásban élni ami csak kommersz, mindenféle designtől mentes bútorokkal van tele, és snassz színekkel. Bármennyi pénzből is, de átalakítanám, Akár csak a festékek és a szebbülőhuzat árából, de tennékvalamit. Gondolom sokan vannak, akiknek mindegy csak épp piszok ne legyen, vagy ne legyen kopott.

Az elméletemben épp csak az a hiba, hogy ezek nem túl igényes kaják.:D Max az igényem nagy rájuk.:S

Köszönöm a segítőkész válaszokat.:)

2009. júl. 10. 22:55
 8/13 anonim ***** válasza:

Ha az én pici kis buksimban jól értelmeződött a dolog,akkor pszihológiailag evés az egyfajta örömforrás számodra. "Csipsz,sültkrumpli : hmmm de finom fűszeres/sós,hmm de finom,na mégegyet hmm nyami." vagy unalomból/megszokásból eszel, ezt belsőleg nehéz leállítani. Ha nem vagy éhes,mondogasd hangosan(magadban) : Nem,nem,nem eszek,NEM! (fordulj el az ételtől,ha szükséges csapj rá a kezedre)Nem eszem,meg tudom csinálni! (jelképesen nyomd el magadban a vágyat,és ha előjön nyomjd le jobban,de nem kerekedjen felül rajtad) és menj el a meki,vagy konyha előtt. Ülj vissza a gép elé,vagy csinálj bármi mást,de ne menj be a konyhába feleslegesen,mert könnyen elcsábít. Nekem ez a módszer bevált. :D

19/F/81 kg (fél év alatt -10 kg)

2009. júl. 17. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Úr isten, 2 éves kérdésre válaszoltam?

De ügyes vagyok. :D

2009. júl. 17. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
a 07-10 nem 2007 10. hó hanem 07. hó 10.-e.:)
2009. júl. 17. 17:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!