Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Állandóan fáradt, lehangolt...

Állandóan fáradt, lehangolt vagyok, semmihez nincs kedvem, nem érdekelnek az emberek, nagyon könnyen elsírom magam és igazán csak egyedül szeretek lenni, hogy ne kelljen senkihez szólni. Mi segíthetne?

Figyelt kérdés
Több recept nélkül kapható gyógyszert kipróbáltam (Remotív, Myrall, Sedatif), de egyik sem használt. Heti több alkalommal sportolok, de a kötelező mozgáson kívül hangulatjavító szempontból nem ér nálam semmit.
2009. okt. 25. 10:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Hagyd a gyógyszereket. Keress magadnak valami célt, tedd ami boldoggá tesz. Régen csak volt vmi aminek örültél nem? Akkor meg kezd el újra talán kicsit visszajön az életkedved.
2009. okt. 25. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Az egyetlen ami boldoggá tesz az a munkám, dolgozom is napi 10-12 órát. Ezen kívül nem igazán. Ami régebben jó volt, mostanában az sem.
2009. okt. 25. 22:34
 3/11 anonim ***** válasza:

Beszélgess. És ne maradj egyedül sose. Szerintem csak kicsit magadba fordultál.

Csináld azt ami téged boldoggá tesz.:D

2009. okt. 26. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Egy közel egy éve tartó helyzet belefér még a kicsit magambafordultam körébe?
2009. okt. 26. 23:56
 5/11 anonim ***** válasza:
öö lehet xD
2009. okt. 29. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
48%
Pszichológus vagyok és az alapján, amit leírtál nagyon úgy tűnik, hogy depressziós vagy.Ha nagyon szenvedsz ettől az állapottól, akkor keress fel szakembert.Például menj el egy pszichiátriai szakrendelésre, ahol gyógyszert vagy pszichoterápiás segítséget kaphatsz (illetve a kettő kombinációját). Persze magánrendelést is felkereshetsz :). A recept nélkül kapható gyógyszerek gyengébbek, mint a vénykötelesek és csak enyhébb esetekben hatásosak. Azért ajánlom szakember segítségét, mert ez az állapot viszonylag könnyen kezelhető (néha ugyan magától is elmúlik, de könnyen visszatérhet!), és nem érdemes hosszú hónapokat, éveket eltölteni ebben az állapotban feleslegesen szenvedve. Nem beszélve arról, hogy a kezeletlen depresszió krónikussá is válhat vagy elmélyülhet.
2009. nov. 8. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Egyre rosszabb...
2009. nov. 8. 15:55
 8/11 anonim ***** válasza:

velem is ugyanez van :(


19 lány..

2009. nov. 8. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szerintem is egy depresszió,én magam is depressziós vagyok és hasonlóak a tüneteim. 15/fiú.És én is annyit tudok tanácsolni mint az előttem szólók,hogy menj el és kezeltesd ki,hidd el nekem is sokat segített a pszichiáter.:) Jobbulást,szia.
2009. nov. 8. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A gyógyszerek elnyomják az érzékelést és különféle módon befolyásolják az idegrendszer működését. Biokémiai anyagok soha nem oldottak meg egyetlen egy problémát sem. Maximum segítettek egy kicsit, hogy legalább a figyelem ne közvetlenül a fájdalomra összpontosuljon. Ezt egyébként egy pszcihoorvos mondta. Ez az egész egy nagy gyógyszerbiznisz. Szedjél inkább vitaminokat. A gyógyszertárban kaphatóakat felejtsd el, nekik nem az az érdekük hogy fizikálisan és mentálisan egészséges legyél. Keress valami jó vitaminkészítményt amiben minden benne van (Lenkei, Pharmanex Lifepak, stb... , és plusz még B1 vitamint 500 mg + 1000 mg C vitamint, az segíteni fog. Ez több eséllyel segít mint bármilyen kemikália, mert a vitamin élelmiszer. Pont.


Lelki szinten pedig javaslom, hogy tényleg olyan dologgal foglalkozz ami TÉGED érdekel, ne azzal amit elvárnak tőled. Párkapcsolatról nem írtál, az is sokat segíthet. A lényeg hogy keress kommunikációt, és fogadj kommunikációt.

2009. nov. 9. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!