Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mihez kezdjek magammal? Hogy...

Mihez kezdjek magammal? Hogy jöjjek ki a depresszióból? Kapcsolat lehetséges?

Figyelt kérdés
30 éves pasi vagyok és egyszerűen nem tudok mit kezdeni magammal. Depressziós vagyok, pánikrohamokkal küzdök és kapcsolat képtelennek érzem magam. 4 éve segíteni próbáltam egy volt kolléganőmnek, aki egy volt kapcsolatából lépett ki, szenvedett tőle, én segíteni akartam neki. Ezt úgy hálálta meg hogy fél év lelki kapcsolat után bepanaszolt a vezetőségnél, hogy zaklatom, sikerült kimagyaráznom magam, de annyi minden történt még emelett és annyira megalázott ezzel, hogy a mai napig meghatároz minden döntésemet és lépésemet. Egy ideig egymástól teljesen függetlenül dolgoztunk, de nagyon rossz volt 3 hónap alatt 30kg-t fogytam miatta. Részben próbáltam hatni rá, de egy idő után már étvágyam sem volt és nem bírtam enni. Mindenki csak arról kérdezett, beteg vagyok-e, annyira megalázónak éreztem a helyzetet, hogy szégyelltem elmondani, mi történt, így nem mondtam semmit. Ami rosszul esett, hogy a családom nagy ívben tojt rám, apán annyit mondott, hogy egyek már valamit, meg sem kérdezte, hogy miért, a barátaim ugyanígy. Egyre jobban fordultam magamba. Aztán tavaly ilyenkor úgy adódott, hogy a lány mellé kellett volna visszamenjek dolgozni, én nem vállaltam és eljöttem, azóta nincs rendes munkám. Még rosszabbul érzem magam. Nem vesznek fel sehova, pedig napi rendszerességgel járok interjúkra. Az évek alatt sorra hagytak el a barátaim, akikkel meg tudtam beszélni a problémáimat, volt, akit én hagytam el, mert önzően viselkedett. Egyre jobban készülök ki, folyamatos pánikrohamaim vannak, depressziós vagyok. A szüleimmel rossz a kapcsolatom, nem tudom velük megbeszélni ezeket. Apám úgy beszél velem, mint egy 5 éves gyerekkel. És ami a legrosszabb, még mindig a megalázottságot érzem. Próbálok ismerkedni, beszélgetni, de folyamatosan pánikrohamszerűen jön elő, hogy újra meg fog történni. Tudom, hogy 30 éves pasiként nem rinyálni kéne, de lassan a maradék életkedvem is elmegy és egyszerűen tanácstalan vagyok, hogy jöjjek ki ebből a helyzetből.

2013. aug. 3. 20:36
 1/7 anonim válasza:
100%
Én 26 évesen kerültem egy hasonló helyzetbe,csak annyi a különbség hogy engem a feleségem tiport a sárba.Egy 5 éves gyerek mellett végig dugatta magát a létező összes pasassal a környezetemben,baráttól a testvérig,16 évtől 55-ig.Én is marcangoltam magam,és az italba menekültem.Görcsösen próbáltam ismerkedni,de mikor már kicsit komolyabbra fordulhatott volna a dolog én is elmenekültem.Tudom hogy közhely,de túl kell lépni rajta.Gondolj bele ki volt a szar szemét te? Amit leírtál abból az tűnik ki hogy a leányzó.Akkor egyszerű a képlet.Nehogy már még te legyél depis egy ilyen szemét p...a miatt.Tedd túl magad a dolgon ne is gondolj rá.Elég rövid az élet ahhoz,hogy ilyen baromságok mérgezzék azt az időt amit értelmesen is eltölthetnél.Én közel 5 évig jártam minden nap munka után a kocsmába,ital gép haverok,ez volt az életem.Visszagondolva hülye voltam,rengeteg pénzt elszórtam,és miért is?Egy hülye k...a miatt aki ameddig én bánkódtam,és sirattam a nyomorúságom,addig ő élt mint egy királynő.Most 37 vagyok,és van egy nálam 14 évvel fiatalabb élettársam aki nem viccelek,a tenyerén hordoz.Hat éve nem iszom egy kortyot sem,nem nézek gépre,és legfőképp le..arom mi van az exnejemmel,aki mellesleg azóta szült egy gyereket az ura öngyilkos lett,elvesztette a házát,az alkoholista apjával él együtt.Ezek fényében amit leírtam GONDOLKOZZ!!!!Megéri??
2013. aug. 3. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod! Végigolvastam, tényleg érdekes a történeted. Elhiszem, hogy megtaláltad a boldogságod és már nem is érdekel az exed.

Nálam kicsit más a helyzet. Úgy zárta le ezt az egészet, hogy gyakorlatilag semmit sem mondott, sőt nem is beszéltem vele már 4 éve. Nem tudom, mit rontottam el, nem tudom, miért tette ezt, csak találgatok. Olyan belső folyamatokat indított el bennem, amit soha nem gondoltam, hogy egyszer be fog következni. Az abszolút hitem vesztettem el, nem csak az emberekben, már ott tartok, hogy magában az életben. Egyszerűen nincs kedvem élni. Tudta, hogy miatta hagyom ott a munkát és még akkor se volt képes odajönni, hogy Te barom, ne csináld, beszéljük meg, nem ő végignézte ugyanúgy, mint ahogy fogytam miatta 30kg-t. A mai napig szégyellem ezt az egészet és nem is merek beszélni róla, emiatt meg egyszerűen nincs kedvem emberek közé menni. Folyamatosan azt kérdezik, miért nincs barátnőd? Meleg vagy? Miért nincs munkád? Miért hagytad ott? És egyszerűen teljes motiváció hiánnyal küzdök. Most azt érzem, ha találnék is valami csoda folytán egy munkát, az sem változtatna semmin és ugyanilyen szarul lennék, csak kevesebb időm lenne a gondjaimra. Nincs kivel megbeszéljem ezeket, nincs senkim.

2013. aug. 4. 20:37
 3/7 A kérdező kommentje:
Próbáltam változtatni az életemen, elkezdtem sportolni, változtattam felfogásomon, próbáltam sokkal lazább lenni, de olyan, mintha másoknak nem is léteznék. Az állítólagos barátaim évek óta lesz@arnak, ha elmegyek egy buliba én vagyok az utolsó, akihez odamennek beszélgetni, egyszerűen nem tudom mi a baj velem. Úgy érzem, mintha engem nem tudnának szeretni.
2013. aug. 4. 21:12
 4/7 anonim ***** válasza:

Voltál már pszichológusnál?

Érdemes lenne megfontolnod, sokat tudna segíteni.

2013. aug. 26. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Beszéltem! Annyit mondott, keressek valami célt magamnak! :S Nem igazán segített. Volt egy csomó célom, de egyre kevésbé motiválnak, nem tudnak kimozdítani ebből!
2013. aug. 26. 20:50
 6/7 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy akkor inkább pszichiáter kéne. Ki kéne vizsgálni, nem valami szervi probléma okozza-e nálad ezt a semmitől el nem múló búskomorságot. Vagy keress egy másik pszichológust, aki többet is tud mondani annál, hogy "keress célt magadnak".
2013. aug. 26. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kiképzett pszichoterapeutára van szükséged (lehet pszichológus, vagy pszichiáter is, lényeg, hogy kiképzett legyen, lehetőleg integratív). A problémádhoz speciális ismeretek szükségesek.
2013. szept. 4. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!