Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Anyám nem enged elmenni...

Anyám nem enged elmenni pszichiáterhez, pedig úgy érzem, kéne. Objektív vélemények?

Figyelt kérdés
18/L vagyok.Anyám és apám elváltak,amikor kicsi voltam,de együtt maradtak,egy háztartásban élünk azóta is.Mióta az eszemet tudom,rossz a viszonyuk,apám gyógyszer-és alkoholfüggő volt,gyakran volt agresszív,de pár éve kijött belőle.Addig nekiment gyakran az egész családnak,én is sokszor kaptam,főleg a lelki terrrorból.Anyám Rivotrilt szed egész kisgyerekkorom óta.Egyébként jól szituált családban élek,kívülről majdnem tökéletes.14 éves koromban evészavaraim lettek,amikkel nem vittek orvoshoz.2 év alatt nagy nehezen kimásztam belőle,de évente 2-3 alkalommal visszaesem.16 éves koromig cikiztek a suliban,utána hirtelen lettem nagyon ˝menő˝,ezt is nehezen dolgoztam fel.3 hónapja kidobott a barátom,ami nagyon kikészített.Nemrég lett egy új kapcsolatom,aki hasonló családi háttérrel és hasonló gondokkal küzd.Az elején azt hittem,jó lesz,hogy ennyire sok a közös ˝dilink˝,de idővel rájöttem,ez is csak mélyebbre húz.Elhagyni nem akarom,mert szeretem,de nem is merném,mert magamat okolnám,ha valami baja lenne.Nagyon tartom magam napközben,estére teljesen összeomlok.167 centimhez 49 kiló vagyok megint,és rendszeresen hányok,a minap pánikrohamot kaptam,a nyílt utcán elájultam.Anyámnak próbáltam mondani,hogy orvosra lenne szükségem,de a teljes kivizsgálást és a pszichiátert is megtiltotta.Mi legyen?

2013. aug. 4. 19:31
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Próbálj több irányból segítséget kérni, háziorvos is adhat tippet (menj el titokban), segíthetnek pszihológus /pszihiáter irányította közösségek, ahova eljárhatsz (jelentkezz be Tündérhegyre, az államilag finanszírozott). Kevés leszel egyedül, fordulj barátokhoz, keress normális, akár távolabbi családtagokat. Határozd el magad, hogy megmented magad, próbálj megszabadulni a negatív emberektől, sajnos lehet, hogy anyád is közte lesz, próbálj külön költözni (esetleg külföldön munkát vállalni), utána vedd fel vele a kapcsolatot és próbálj kialakítani egy tartós, de laza (heti 1-2 beszélgetés, telefonon) viszont, ne engedd, hogy lehúzzon.


Sokkal-sokkal jobb helyzetből írok neked, így fogalmam sincsen mit élsz át (nekem sima szorongásom / depim van néha, álomszerű élettel), de tapasztalatból tudom, hogy egyedül csak a döntést tudjuk meghozni, hogy megoldjuk, a tényleges megoldás közösen megy valakivel.


Még egy ide nem illő megjegyzés, nagyon kultúráltan, olvashatóan, normálisan írsz, alig látok helyesírási hibákat, mintha lenne egyfajta stílusod is, gratulálok hozzá! Legyél erre büszke, a mai 18 éves lányok jelentős része sajnos gyakorlatilag írásképtelen :-). (35/F)

2013. aug. 5. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

A 9-es vagyok. Sajnálom, hogy segíteni szerettem volna. Az utánam szólónak igaza van. Ne olyanokat keress, akiknek problémái vannak.


Szerintem is jobb ötlet egy pszichológus. Az én dolgom már így alakult, nem nagyon volt választásom.


Annyit azért hozzátennék, hogy nem élek gyógyszeren. Kb 1 hete szedem a legkisebb adagot, semmit nem használ, viszont gyűlölöm magam érte.

Inkább megölöm magam, minthogy gyógyszereken éljek. Senkinek nem kívánom ezt.


Mindenesetre én a legjobbakat akarom neked, és egy szép teljes és boldog életet. Muszáj vagy elhatározni magad és függetlenné válni anyukádtól.

Keress fel egy pszichológust vagy talán még egy kineziológust. Mindkettő segíthet és nem gyógyszerekkel, mert az tényleg nem a legjobb módja a gyógyulásnak.

2013. aug. 5. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm mindenkinek,aki eddig írt.Ma kicsivel jobb kedélyállapottal ébredtem.Mondjuk nálam ez úgy van,hogy sosem vagyok igazán jó passzban,inkább kevésbé rosszul.Igen,tudom,hogy egyedül kéne megoldanom,el lehet hinni,én voltam az utolsó,aki a gyógyszeres megoldást választotta volna,és mivel barátom is gyógyszerfüggő,látom,hogy milyen szörnyű ez,de úgy érzem,valahogy meg kell ezt oldani.A pszichológus jó ötlet,de félek,a problémám súlyát látva továbbküldene,és akkor ugyanott tartanánk.

Kedves 35/F! :) Köszönöm a kedves plusz megjegyzésed. :) Próbálok nem csordaszellem lenni,ennek ellenére sok korombeli barátnőm van,az utóbb említett,írásképtelen kategóriából is...Hozzájuk is tudok idomulni,ha arról van szó. ;)

Kedves 9-es,én örülök minden segítő,jó szónak.A rossznak is,ha segítő szándékú.Azt hiszem,a realitásérzékemmel is lehet valami gubanc,ezen is sokat gyötrődöm,mintha kicsit más világban élnék...

2013. aug. 5. 17:04
 14/15 anonim ***** válasza:

"Még egy ide nem illő megjegyzés, nagyon kultúráltan, olvashatóan, normálisan írsz, alig látok helyesírási hibákat,"


Csak annyi a hozzáfűznivalóm, hogy vessző után, pont után mindig szóköz az internetes világban. :)))


Sok sikert és legfőképpen sok erőt kívánok neked! Függetlenné kell válj, az lesz a dobbantó! Sajnos a hasonló problémákkal küzdő emberek legtöbbje nem önálló, szinte mindegyik függ valakitől, vagy a szüleitől, vagy párjától ....

2013. aug. 5. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
#14 Túl sokat kérsz :-), ezt én már este észre se vettem. Nem baj, pár space és minden tökéletes. Egyébként valahol minden lelki gyógyulás erről is szól, láss meg jó dolgokat magad körül, esetleg vegyél fel boldogságot okozó szokásokat és ezek köré szervezd a világod. Bár én 100%-os híve vagyok a nyugati orvoslásnak és semennyire nem hiszek az alternatív módszerekben, épp a lelki problémáknál jöttem rá, hogy egyes ötletek, gondolatok (többnyire szakember segítségével) többet segítenek, mint bármilyen komplex vegyület, nekem egy jól időzített autogén tréning alapú relaxáció erősebb lökés, mint egy Xanax.
2013. aug. 6. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!