Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha huzamosabb ideig szeditek...

Ha huzamosabb ideig szeditek a Xanaxot, Frontint és egyéb nyugtatókat, mikor leteszitek, hogy már pedig holnaptól nem szedem, nálatok is fellép a depresszió, krónikus üresség érzése, álmatlanság?

Figyelt kérdés
2013. aug. 5. 10:35
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez függőség amit leírsz. Ezek a nyugtatók mind függőséget okoznak. Azt javaslom dobj ki otthonról minden nyugtatót. Kb. 3-5 nap alatt kiürül a szervezetedből a gyógyszer és akkor már nem lesznek elvonási tüneteid.
2013. aug. 5. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Tulajdonképpen nem vagyok függő, nem nevezném magam annak. Csak amikor jönnek a hullámvölgyek az életemben, akkor nyúlok hozzá, de akkor az biztos, hogy marokszámra kapdosom befelé. Egyébként meg jó periódusomban 3-4 hónapig sem nyúlok hozzá. Most is úgy vagyok vele, hogy már 2 hónapja ezen élek, de leakarom tenni, mert így sem jó, de viszont amit már korábban leírtam, hogy mit okoz a letétele, ezért szedem. Szóval nagyon nehéz leállni róla. Esetleg aki szedi és leállt vele, adhatna tanácsot, hogy s miként tette, mit szokott olyankor csinálni, hogy ne nyúljon hozzá.
2013. aug. 5. 10:44
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
hát ha marokszámra szeded és egyik napról a másikra elhagyod nem is csodálom, én ennyit nem szedtem, csak két 0,5-t minden nap kb. 2 éven keresztül. hetente egy féllel csökkentsed az adagot, és akkor le tudsz állni e-nélkül is. a marokszámra szedéssel meg vigyázz, betegtájékoztatóban leírtnál ne szedj többet!!!
2013. aug. 5. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
(én Xanax-ot szedtem ha számít, előző voltam.)
2013. aug. 5. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Azért nem marokszámra, akkor már nem is élnék, de van hogy 6-ot is beveszek a 0,5 mg-osból, hogy kiüssem magam, mert akkor alszok egy jót és nem agyalok, amiken nem kellene. De ez még a rossz periódusokban sem mindennapos szokott lenni.
2013. aug. 5. 14:35
 6/7 anonim ***** válasza:

Én mindössze egy-másfél hónapig szedtem naponta 1 mg Xanaxot és amikor jöttek a mellékhatásai, inkább letettem. Utána életem legrosszabb 2-3 napja következett.


Előtte nem voltam annyira szorongós, hogy elájuljak, viszont akkor majdnem megtörtént. Szabályos rosszullétek törtek rám, nagyon mély depresszióba estem, remegtem, izzadtam, fulladtam... Emberek közé nem is mentem addig, amíg jobban nem lettem. Szörnyű volt... Inkább úgy hagyd el a gyógyszert, hogy folyamatosan csökkented a dózist.

2013. aug. 5. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nézd meg a Youtube-on a "Lelki bajok, megoldások" című sorozatot, és gondolkozz el rajta.
2013. aug. 6. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!