Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Beszéljek e az öngyilkossági...

Beszéljek e az öngyilkossági kísérleteimről vagy ne?

Figyelt kérdés
Lassan két éve próbálkozok öngyilkossággal, és már nem bírok tovább próbálkozni, ma is megpróbáltam kétszer, de túl gyáva vagyok. Ezek után nemtudom, hogy beszéljek e valakivel erről itthon, vagy jobban járnék ha nem mondanám el senkinek, mert csak kellemetlen helyzetbe kerülnék?

2013. aug. 5. 22:40
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne csak az öngyilkossági kisérleteidről beszélj, hanem az okokról, amik edevezettek. Biztos találtok megoldást. De ismeretlenként itt is mesélhetsz a bánatodról. Mi mindíg itt vagyunk, és meghallgatunk.
2013. aug. 5. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
azt elfelejtettem hozzá tenni, hogy 19 éves vagyok, és ebből kiindulva nem is értem, miért vannak ilyen problémáim, ez ebben a korban nem jellemző, (bár nincs minden rendben velem), szóval a lényeg, hogy nem tudok egy rendes jövőt elképzelni magamnak, most fogok egyetemre kerülni, és fogalmam nincs, hogy hogyan fogom elvégezni, emellett nem vagyok jó kapcsolatok kialakításában, vannak barátaim meg minden, de új közeg jön és nem hiszem, hogy ott is képes leszek barátokat szerezni, szóval mondhatjuk, hogy gyávaságból próbáltam az öngyilkosságba menekülni, de kiderült hogy ahhoz se vagyok elég bátor
2013. aug. 5. 22:56
 3/10 anonim ***** válasza:
Mi a fenéért akarsz Te öngyilkos lenni?Kinek lesz ettől jobb?A szüleidre vagy akik szeretnek nem gondolsz?Tudod hányan öngyilkosok lettünk volna már, ha minden probléma elől elszaladunk és kinyírnánk magunkat.Nekem is vannak gondjaim, voltak is, elég súlyosak, de soem akartam öngyilkos lenni.Minden bajnak van megoldása, lehet nem rögtön jön, lehet várni kell rá, de nem kell rögtön öngyilkosnak lenni.Igen beszélj a családodnak erről!!!!
2013. aug. 5. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
ATYAÉG!Ezért akarsz öngyilkos lenni?Mert felnőttél?Mi lesz ha gyereked elsz mi lesz ha súlyosabb gondokkal kerülsz szembe?
2013. aug. 5. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

22:56 valószínű nekem lenne jobb, épp ezért akartam elkövetni... és gondoltam a szeretteimre, de ebben az esetben az önzőség mellett döntöttem

22:58 valószínű ha ilyen maradok akk van annyi felelőségérzetem, hogy ne vállaljak gyereket...

2013. aug. 5. 23:05
 6/10 anonim ***** válasza:
Mindenképpen beszélj erről valakivel! Valószínűleg súlyos beteg vagy, ha ilyesmi egyáltalán megfordult a fejedben, sőt, már két éve próbálkozol vele... Ezt nem rosszindulatból mondom! Kérj orvosi segítséget!
2013. aug. 6. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a normális választ!
2013. aug. 6. 09:38
 8/10 anonim válasza:
Sajnos nekem is gyakran megfordult a fejemben a te korodban, mára már úgy kb elmúlt. Azt ajánlom, ha van rá lehetőséged menj el egy jó pszichológushoz. Ha én is elmentem volna 16-17 évesen, teljesen másképp alakult volna az életem.
2013. aug. 6. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

# 2:

Nem jellemző? Ó dehogynem. A depresszió nem kortól függő betegség. 15 vagy akár 40 évesen is érezheti így magát az ember.


Beszélhetsz róla, de lehet hogy csak az orvosnak kéne először. Mindenképpen menj el legalább pszichológushoz, de valószínű, hogy annyira súlyos a depresszió, hogy a gyógyszert sem úszod meg (ami szintén nem tragédia).

2013. aug. 6. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítő válaszokat, még egy olyan kérdésem lenne, hogy hogyan találhatok egy "jó" pszichológust?
2013. aug. 6. 18:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!