Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért blokkolok le ilyen...

Miért blokkolok le ilyen helyzetekben?

Figyelt kérdés

Szinte állandó jelleggel, ha számonkérés történik valamiből, például egy vizsgán a szóbeli felelet, vagy ami most aktuális, hogy egy cégnél bekerültem egy részlegre, ahol 1 hétig még nem dolgozom, csak adtak egy nagy halom útmutatót, amiből tanulnom kell a gépek működését, kezelését és elvét. Hárman vagyunk akik ott tanulnak egy irodában és jövőhét szerdán vizsgáznunk kell belőle. Mai napon bejött egy eléggé unszimpatikus ember, akit a saját lejjebb valói is eléggé utálnak és feltett egy kérdést, amire valójában tudtam a választ, csak hirtelen nem ugrott be és eléggé kényelmetlen volt, mert kb 3 mp múlva jött a következő kérdés és már majdnem zsibbadtam a pániktól. Erre szeretnék valami gyógyszert vagy jó tanácsot, mert nagyon kellemetlen tud lenni...


F/20



2013. aug. 8. 20:09
 1/4 anonim ***** válasza:
69%
Túl komolyan veszed a dolgokat. Annyira félsz a kudarctól, hogy a következménybe bele se mersz gondolni, pedig valószínűleg jelentéktelen dolgok miatt parázol. Végül pedig bekövetkezik a "legrosszabb" ami para nélkül is megtörtént volna ;) Vedd a dolgokat lazábban. Ha kérdeznek válaszolj a józan eszedet használva, ne keress egy elképzelt tökéletes megoldást. Ha meg valaki kekeckedik, gondolj rá hogy neked legalább van életed amíg a másik csak kekeckedni tud ;)
2013. aug. 8. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen, pontosan így van. Próbálom a lehető legjobb választ megadni a kérdésre, de ilyenkor hirtelen mintha "áramszünet" lenne és kihagy az agyam... néha próbálok ezekre gondolni amit írtál, hogy semmivel nem vagyok rosszabb másnál és van életem míg más csak a szívózásban leli örömét és néha el is sikerül ezeket fogadnom magamban, de amint meglátom az illetőt újra, vagy oda kerül a sor, hogy "Na akkor most!" azonnal jön a hidegrázás meg a blokkolás... rohadt nehéz így érvényesülni a többi ember között és irigylem azokat akik félvállról vesznek sok mindent és mégis mindig sikerül nekik minden...
2013. aug. 8. 20:35
 3/4 anonim ***** válasza:
Megértelek mert nálam is így van. Annyira szeretnék mindig jól teljesíteni ,hogy én legyek a legjobb , a legokosabb , a legszebb stb..teljesítmény és megfelelési kényszerem van és annyira görcsösen ha valaki mondd nekem valamit , sosem tudom abban a pillanatban ,hogy mit mondjak bezzeg , később frappáns dolgok jutnak az eszembe.Ha emberek között kell lennem , beszélnem , ennem stb, olyan rosszul vagyok bepánikolok , mintha leengednének egy rolót , nem tudom mit mondjak , mit csináljak stb .. persze otthon már másképp látom.Nálam ez szoc. fóbia lehet nálad is az. Lazíts az a megoldás , fogadd el magad olyannak amilyen vagy. És ne akarj görcsösen megfelelni vagy jó lenni.Gyógyszert szerintem nem érdemes , nem oldja meg a problémát csak elkendőzi. A szüleid szigorúan neveltek? Ez is állhat akár a hátterében.
2013. aug. 10. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
A szüleim elváltak még 2005-ben és koránt sem volt zökkenőmentes. Röviden-tömören apám dolgozott és ivott keményen, anyám pedig ezt kihasználva durva mínuszokat csinált a közös számlára majd amikor már tönkrement majdnem minden, lelépett arra hivatkozva, hogy apu eliszik minden pénzt és nem lehet vele együtt élni. Ez az időszak az életemben nagy kihatással volt rám, elég sokat voltam egyedül és nem csavarogtam mint minden normális akkor korombeli... később elkezdtem de elcsúsztam mindennel és most pedig itt tartok. Elég tré, de még mindig jobb mintha többnek hinném magam mint ami vagyok. :)
2013. aug. 11. 11:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!