Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért nem hagyják a teljesen...

Miért nem hagyják a teljesen reménytelen embereket öngyilkosnak lenni? Miért ilyen kegyetlen a társadalom, ahol nem engedik meghalni azt, aki szenved?

Figyelt kérdés

Még ha engedélyeznék is az eutanáziát, akkor is csak az öregekre és a halálos betegekre vonatkozna. Gyűlölöm az egész életet, ezt az egész rohadt kort, mert még régebben megadatott volna, hogy valaki lelő vagy felakaszt, de itt egyszerűen nem tudom megöletni magam. Megölni magam gyenge vagyok, valami visszatart. Próbálkoztam már alkohollal, de az sem segített leküzdeni a gátlást.


Többször voltam már pszichiátrián is, de ott is csak gyógyszerekkel tömik az embert és egy gazdag, doktori diplomás ember osztja az észt, akinek egyáltalán nincs fogalma róla, hogy milyen pokoli kínokat élnek át egyes emberek. Nem is lehet róla fogalma. Amikor próbálja játszani az empatikust, az még rosszabb mert nagyon művi az egész. Meg különben is egy érzelemk *rva az összes. Az összes páciens csak statisztika nekik, megmondhatnák teljesen őszintén, hogy: Ne legyél öngyilkos mert rossz fényt vet a praxisomra.


Kísérleti nyúl meg többé nem akarok lenni. Főleg úgy, hogy tele van a hely tényleg beteg emberekkel, akiknek fogalmuk sincs róla, hogy hol vannak és mit csinálnak. Meg vannak olyan emberek még, akik amúgy teljesen normális életet élnek, csak van nekik valami betegségük. De anélkül, vagy ha abból kigyógyultak, visszatérhetnek a normális életükbe.


Nekem ilyen lehetőségem nincs. Nekem vége az életemnek én csak szenvedek és még előreláthatólag nagyon hosszú ideig fogok szenvedni de jobb biztosan nem lesz.


Legszívesebben élve elégetném és sóval behinteném az összes demokrata és liberális álszent politikust akik teli pofából üvöltik a szabadságot és a jogaidat, miközben a legalapvetőbb dologhoz, a halálhoz nincsen jogod.


Hazudoznak összevissza az egész mocskos társadalom nagy ívben tesz mindenki másra, mindenki csak saját magával törődik meg maximum a családjával meg azokból akikből haszna származik. Meghalni is ezért nem hagyják az embert, mert pénz áll benne. Ma már munkát sem tudnak adni nekik mindegyiknek de azért életben tartják őket élő inkubátorként és passzív bérrabszolgaként hátha egyszer valamire még jó lesz a rendszernek vagy a hatalomnak. Mint egy eldobható eszköz, ami majd jó lesz valamire. Nem kért az ember sem állampolgárságot sem azt, hogy megszülessen, de mindkettőbe belekényszerült, az állam meg beoltatta gyerekkorban, fizette az állami iskolát meg a családi pótlékot a szülőknek most viszont tartja a markát és kéri a jussát.



2013. aug. 12. 20:26
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

oké a vallásos életszentséges indok nem tetszik?( a poklot azt ne szó szerint vedd helyettesítsd azzal hogy nagyon kellemetlen helyzet)

akkor a kormány a hibás pénz van minden mögött teória?

az első kérdésedre már 5en írtuk ugyan azt amúgy hogy hagyják azt meghalni aki akar csak neked speciel nincs merszed de ha lenne hagynák pontosabban nem tudnák megakadályozni.

akkor azért nem hagynak meghalni mert üzlet van benne munkát profitot termelhet ha életben tartanak valakit.

például élet halál közt a gépen tartanak valakit és van sok rokonja aki tudja fizetni az ellátását a gép üzemben tartását, mellé munkát biztosít a nővéreknek pl akik őt ápolják tőlük így munkaadót járulékadót nyerhetnek ki.

te megkeresel x összeget levonják a felét (fogalmama sincs mennyit sarkítok) a megmaradt felhasználható összeggel elmész a nagyihoz aki a gépen van azis pénzedbe kerül abból is adóznak szóval ha megölnék egyből az illetőt,

ha összességében veszed nem biztos hogy jobban járnának.

de gondolom ez sem megoldás mivel te nem nagyon gondolsz a körforgásra ami minden téren működik.( maximum egyeseknek csak kiadásaik vannak másoknak bevétele de hosszútávon azis eljut többekhez eloszlik és a körforgás része lesz)

most is itt rinyálunk ahelyett hogy megöltük vona magunkat ez az állam vagy rendszer szempontjából nem biztos hogy rossz több munkaerő vagy fogyasztó jobb több bevételt jelent.

biztos egy közgazász kiakadna mekkora hüjeség ez meg a többiek is e de TE tuti.

de teis ezt írtad "állam meg beoltatta gyerekkorban, fizette az állami iskolát meg a családi pótlékot a szülőknek most viszont tartja a markát és kéri a jussát."

ha megszülettél eltartanak hogy elindulj az úton hogy javakat termelj amik hasznot hoznak a felsőbb tehetősebb vagy nem ennyire idióta rétegnek mint mi vagy te és én pl.

hosszú távon értsd a fentieket.

ha ez sem tetszik kitalálok mást. hátha kitalálom melyik válaszra vágysz.

2013. aug. 15. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

"de ti még ezt is megtagadjátok tőlük. Haragjuk lesújt rátok!"


Én biztos hogy nem tagadom meg tőletek. Menjetek békével.

2013. aug. 16. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

van egy rajzfilm a futurama abban vannak öngyilkos fülkék.

olyan mint egy autómata csak bemész kiválasztod a módot és megöl a fülke.

szerintem egy ilyen fülkére lenne szükséged.

2013. aug. 19. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Igen, valószínűleg. De ezt csak úgy, hogy a helyébe viszik a fülkét.
2013. aug. 19. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Honnan tudod te azt, hogy nem kérted az életet ?
2015. ápr. 28. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!