Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Normális hogy 22 évesen...

Normális hogy 22 évesen sokszor jár a fejemben az öngyilkosság?

Figyelt kérdés

2 éve nem tudok szabadulni ettől az érzéstől. Ezen 2 év alatt volt 2 komoly kapcsolataom. Mindkettő lányba nagyon szerelmes voltam (vagyok is még az egyikbe).

A mostani kapcsolatom ténylegesen 1 hete ért véget. De már ezt megelőzően is egy darab sz/r nak éreztem magam. Senkinek. Most meg pláne, hiszen már a szerelmem sincsen mellettem.

Az életkörülményeimet tekintve nem lehet panaszom. Család, anyumék, még ugyahgy barátok is rendben van minden. A lehetőségekhez képest mindig mindent megkaptam.

(most itt nem autóról beszélünk, szegény családból származom)

Munkám nincsen jelenleg, abba nem tudok temetkezni.

22 vagyok, és pánik vna rajtam szinte, hogy milesz ha nemtalálok még egy olyan lányt aki elfogad és szeret. hiszen annyi de annyi oylanról hallani, hogy 18, meg 20 éves koruk óta együtt vannak, és már együttélés, meg gyereket tervezik.


Csak a családom miatt vetem el mindig ezt a lehetőséget. Hiszen tudom, hogy nekik okoznám a legnagyobb fájdalmat ezzel. Ők mit sme tudnak a problémámról, sőt senki sem, és nem is akarom őket beavatni, megvna a saját bajuk.

Csak miattuk látom értelmét az életnek, hiszen nem akarok szomorúságot hagyni magam után...:/

Úgygondolom 22 évesen ez nem az a felfogás amiben élnem kellene. A bulról, barátokról, hülyülésről, munkáról kellene szólnia az életemnek, de nem erről szól..hanem az önmaracangolásról és a kérdésről , hogy: "Minek vagyok én a Földön? Minek élek? és vajon Isten milyen céllal teremtett engem?"


Vallásos vagyok, katolikus, de nem elvetemült mélységekig, és ilyenkor sokszor fordulok Istenhez, akár könnyekkel is az arcomon, hiszen senki másra nem számíthatok.


Segíthet egy orvos ezen? vagy nemistudom kihez kellene forduljak, mert érzem, hogy ez nem jó így ahogy van..:/



2013. aug. 14. 18:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Nagyon értelmesnek tűnsz, de látszik, hogy vészesen kevés az önbizalmad.

Valakivel mindenképpen oszd meg a gondjaidat. Az se lenne hülyeség, ha felkeresnél egy orvost. Igen, segíteni fog.

2013. aug. 14. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Nincsen baj az életfelfogásommal, átlátom a dolgokat.

De a háziorvosom elé ha odaállok, hogy nekem ilyen gondjaim vannak, akkor ő küldeni fog tovább?

vagy legjobb lenne, ha egy magánorvost keresnék fel?

2013. aug. 14. 21:05
 3/15 anonim ***** válasza:
Na látod, ezt én sem tudom. Nekem is hasonló problémáim vannak, mondjuk öngyilkos nem akarok lenni, de hadd ne mondjam... és én sem tudom, honnan kéne elindulni, hogyan kéne odaállni a háziorvos elé, hogy nekem ilyen meg olyan lelki problémáim vannak... igazából megfogalmazni nem tudom. Meg azt sem, hogy kell-e egyáltalán háziorvoshoz menni.
2013. aug. 14. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

nemrégiben felvettem a kapcsolatot egy pszichologusnóvel itt interneten. 1 óra után már válaszolt az e-mailomra. nagyon készséges, és segítőkész volt a problémáimmal.

9000 ft nála 1 óra efféle tanácsadás. csak nemtudom jobban leszek e tőle...:/

2013. aug. 14. 21:55
 5/15 anonim ***** válasza:

eloszor is sztem a munkahely tud segiteni a dolgon. persze nem art ha elviselheto kozeg . Engem eppen kixsinal ez a szitu, h nincs hova bemennem.


Masik, h eleg sok pszichologiai gyogymod van, amivel lehet kezelni az onszeretet problemat. kicsit alternativabbak is mint a csaladallitas, keresgelj a neten, most egy sem jut eszembe, de van egy email ahol meg tudnam nezni.

Vannak csoportfoglalkozasok is, azok olcsobbak is, meg mas elmeny is.

meg nyilvan van ingyenes lelkisegely telefon pont ilyen problemakra is, ott orommel adnak tanacsot, milyen lehetosegeket ismernek, stb.

(Segit, ha nagyvarosban laksz.)


ebbol vmi bejon?

2013. aug. 20. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Utolso vagyok

Hogy vagy mostanaban? En sokkal idosebb vagyok, magas kepzettseggel, miutan nyar elejen kirugtak, en sem talalok munkat es edesapammal lakom, mindketto nagyon onbizalomrombolo, igy egyre melyebbre sullyedek az altalad leirt erzesekben...

Ujabban jarok egy "vezetohoz" ami nem pszichiater, de a celok hasonloak. De ez is 10e per alkalom (ez kb. 2 ora, meg emailek, stb)

De szerintem nekem a legnagyobb baj a munkahely hianya.

Szoval nem vagy egyedul...

2013. szept. 10. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

azt hittem már rég elfelejtették a kérdésemet.....

nem vagyok jobban. A bulikba, italba, és alkalmi kapcsolatokba menekültem.

De ez mind mind, csak ideig óráig vakít el. Amint hazaindulok valahonnan, és egyedül maradok, könnyes szemekkel nézek az égre, és szegezem a csillagoknak a kérdéseimet...:/

Munkám nekem sincsen még. Vagy betöltötték az állást már, vagy pedig egyszerűen elfogadhatatlan feltételek elé állítanak...:/

Neked valószínű hogy a munka hiánya a legnagyobb problémád. Nekem ez mellett még a biztos párkapcsolat hiánya is.

Egyébként gyanítom, hogy ha mindketten legalább munkát találnánk valamelyest jobb lenne.

Bár kitudja, mikor dolgoztam, és akkor még meg is volt a barátnőm, rengeteget sírtam miatta, érte, hogy kitart mellettem, és hogy vár, s szeret. Persze ezeket sosem mondtma el senkinek. De ott is ahogy leállítotam a motort, eldöltem az ágyba, és csakis őrá tudtam gondolni...:/

Valami nagyon nem stimmel velem szerintem itt belül.

2013. szept. 10. 09:39
 8/15 anonim ***** válasza:

Az alkalmi kapcsolatok és az ital nem old meg semmit. Csak tönkreteszed magad velük.

Menj el inkább egy orvoshoz. Nem mentél még?

2013. szept. 10. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
nem. valahol fél az ember ezt bevallani...legalábbis én félek..:/
2013. szept. 11. 00:08
 10/15 anonim ***** válasza:
Persze, ezt megértem. De valamikor mégiscsak muszáj lesz. Hidd el, nem éri meg fölöslegesen szenvedni, amikor van segítség!
2013. szept. 11. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!