Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Normális hogy 22 évesen...

Normális hogy 22 évesen sokszor jár a fejemben az öngyilkosság?

Figyelt kérdés

2 éve nem tudok szabadulni ettől az érzéstől. Ezen 2 év alatt volt 2 komoly kapcsolataom. Mindkettő lányba nagyon szerelmes voltam (vagyok is még az egyikbe).

A mostani kapcsolatom ténylegesen 1 hete ért véget. De már ezt megelőzően is egy darab sz/r nak éreztem magam. Senkinek. Most meg pláne, hiszen már a szerelmem sincsen mellettem.

Az életkörülményeimet tekintve nem lehet panaszom. Család, anyumék, még ugyahgy barátok is rendben van minden. A lehetőségekhez képest mindig mindent megkaptam.

(most itt nem autóról beszélünk, szegény családból származom)

Munkám nincsen jelenleg, abba nem tudok temetkezni.

22 vagyok, és pánik vna rajtam szinte, hogy milesz ha nemtalálok még egy olyan lányt aki elfogad és szeret. hiszen annyi de annyi oylanról hallani, hogy 18, meg 20 éves koruk óta együtt vannak, és már együttélés, meg gyereket tervezik.


Csak a családom miatt vetem el mindig ezt a lehetőséget. Hiszen tudom, hogy nekik okoznám a legnagyobb fájdalmat ezzel. Ők mit sme tudnak a problémámról, sőt senki sem, és nem is akarom őket beavatni, megvna a saját bajuk.

Csak miattuk látom értelmét az életnek, hiszen nem akarok szomorúságot hagyni magam után...:/

Úgygondolom 22 évesen ez nem az a felfogás amiben élnem kellene. A bulról, barátokról, hülyülésről, munkáról kellene szólnia az életemnek, de nem erről szól..hanem az önmaracangolásról és a kérdésről , hogy: "Minek vagyok én a Földön? Minek élek? és vajon Isten milyen céllal teremtett engem?"


Vallásos vagyok, katolikus, de nem elvetemült mélységekig, és ilyenkor sokszor fordulok Istenhez, akár könnyekkel is az arcomon, hiszen senki másra nem számíthatok.


Segíthet egy orvos ezen? vagy nemistudom kihez kellene forduljak, mert érzem, hogy ez nem jó így ahogy van..:/



2013. aug. 14. 18:21
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

tegnap nagypapámmal beszéltem, ha nem is erről, de hasonló dolgokról.

Azt mondta, idézem: "Fiam, minek keseregjünk? Attól úgy sem lesz jobb, semmi nem fog változni"

Elgondolkodtam a szavain....

2013. szept. 11. 13:16
 12/15 anonim ***** válasza:

08-20 11:53 vagyok


"nem. valahol fél az ember ezt bevallani..."

hm..., azért gondolj bele, hogy ez olyan mintha az urológusnak félnél bevallani, hogy összeszedtél valamit. Pedig valószínüleg nem fog leesni a székröl meglepödéstöl, az elötted bemenö 10 ember is igy volt vele, föleg, hogy paradox modon azért kapja a fizetését, mert elmentél. Aki manapság MOn nem depresszios, vszinüleg orvoshoz kéne küldeni:) akarommondani :(


Azt, hogy hol lehet ingyenesen (mármint az adófizetök pénzéböl) pszichológusi stb. szakszolgálatot igénybe venni, sztem az alábbi helyeken meg tudják mondani. De ez az ígeretes nevü oldal olyan lassú, hogy lehet, nem is müködik...??

[link]

Ez használhatónak tünik:

[link]


De ha nekik sem mered elmondani, mert ez olyan kínos, akkor semmi nyomás, legfeljebb odamegyek és kicsit megverlek, de tényleg csak mert depresszió ellen némi sportot ajánlott a pszichológusom...;/

2013. szept. 12. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Könnyebb, ha beszélsz a gondjaidról: Ifjúsági Lelki Elsősegély, telefonszám: 137-00. Ingyen hívhatod hétfőtől szombatig 9-21 óra között Telekom (ha nincs otthon, akkor bármelyik fülkéből)és T-mobile számokról. Egy próbát megér!
2014. okt. 27. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

majd 1 év után olvastam vissza a soraimat.

visszagondoltam az akkoriénemre, és szembesültem vele hogy bármikor visszaeshetnék ebbe...

van munkám, é van barátnőm is. sokkal joban vagyok! lefoglalom magam, nam agyalok, csak élek, és élvezem az apró örömöket...

2014. okt. 30. 20:35
 15/15 anonim ***** válasza:
De jó :-) Ennek nagyon örülök!
2014. okt. 31. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!