Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Segítség! Úgy érzem mintha...

Segítség! Úgy érzem mintha két személyiségem lenne. Mit tegyek ellene? Mással már volt ilyen?

Figyelt kérdés

Minden 2006-ban kezdődött mikor a haláltól rettegve elkezdtem hinni a piramis gyógyító erejében. Tudom betegesen hangzik de megváltoztattam a külsőm "Fáraósra" nyomon követve kedvenc történelmi személyem III. Ramszeszt.

Illetve az ágyamra helyeztem egy fém piramist amiért sajnos legomboltak rólam közel 100e forintot. Idén év elején vettem észre először mintha két személyiségem lenne, ez annyit tesz hogy egyszer nagyon kedves segítőkész vagyok az emberekkel, máskor viszont ha tőlem kérnek valamit nem teszem meg, leordítom őket. Nagyon zavar mert tudom hogy ez nem én vagyok. Két hónapja volt egy hallucinációm miszerint az égen egy narancssárga emberszabású majom arca megjelent és arra kért hogy halljak meg. Kábítószereket nem használok, de viszont minden reggel úgy kezdem a napot hogy beveszek egy

algopyrin-t. Ha nem tenném egész nap fájna a fejem. A munkahelyemen a kollégáim olyanokat mondanak a hátam mögött mint például:"Na megjött a skizofrén" Engem ez nagyon zavar nem akarok teljesen megőrülni, sokszor még felnőtt férfiként sírok is, de viszont orvoshoz sem merek elmenni mert félek hogy akaratom ellenére bezárnak megaláznak.Mit tegyek? Nektek már volt hasonló problémátok? A tapasztalataitokat írjátok le létszíves!


2013. aug. 21. 07:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Orvos nélkül nem tehetsz semmit! Ez tényleg komolyabb bajnak tűnik,úgyhogy minél előbb pszichiátriára kéne menned. Attól ne félj,h akaratod ellenére bezárnak,ez törvény,ami a személyiségi jogokat védi. Akkor is nehéz valakit kórházba küldeni akarata ellenére,ha összeférhetetlen,fenyegető magatartást tanúsít,egészen addig,amíg "tettlegességig" nem fajulnak a dolgok. Viszont minél előbb kezelni kéne(akár járóbetegként),míg egyszer "szót nem fogadsz" a hangoknak. Az Algopyrin szedésének nincs ilyen mellékhatása.
2013. aug. 21. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Először is azt tudatosítsd magadban, hogy nem vagy megvetendő. Nem szégyen felnőtt férfiként sírni, ha ilyen nagy a baj. Egy ilyen dolog jobban kínozza az embert, mintha vernék, pedig aközben is elerednek néha a könnyek. Légy büszke arra, hogy a lehetőségeidhez képest uralod a helyzetet és mindent megteszel azért, hogy jobb legyen. Küzdesz ellene. Sajnos ennél többet tényleg csak egy szakember tud segíteni. Én azt mondom, megéri azt az alkalmanként kb. ötezret kifizetni egy jó pszichológusnak, hogy ha utána könnyebb és boldogabb lesz az életed. Akkor elmondhatod, hogy bármi okozta ezt nálad, te legyőzted.
2013. aug. 22. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező! Amire te gondolsz, az a disszociatív személyiségzavar, ám mivel ott a személyiségek nem tudnak egymásról, egyfajta memóriafal húzódik közöttük, így nem hinném, hogy Te ebben a betegségben szenvedsz. Az alapján, amit más emberekhez való viszonyulásodról írtál, rögtön bipoláris depresszióra gondoltam, viszont úgy tűnik, te inkább pánikolsz, mint "egyszer fent, egyszer lent" vagy hangulatilag. Vagy? Érzel valami ilyesmit?

Nagyon, nagyon fontos lenne hogy erőt vegyél magadon, és meglátogass egy pszichológust. Nem fognak megalázni és bezárni, ez teljesen biztos, mivel ilyesmihez az orvosnak egyrészt nincs joga, másrészt teljesen kivitelezhetetlen lenne.

2013. aug. 22. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Úgy érzem meggyógyultam! Most már nincs két személyiségem, teljesen Fáraóvá váltam, a másik személyiségem eltűnt és jobban érzem magam mint valaha!
2013. szept. 3. 12:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!