Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Megállt a súlycsökkenés. Mit...

Megállt a súlycsökkenés. Mit csinálok rosszul? Milyen mozgással egészítsem ki a fogyókúrám?

Figyelt kérdés
29/150kg/194cm F. Február óta, kb 4 hónap alatt sikerült leadnom 8kg-t. Racionalizáltam az étkezésem, nem eszek kenyeret, nem iszok édes löttyöket, csak ásványvizet, napi 10-12km-t tekerek szobabiciklin ez kb 35-40perc / nap. Most ott tartok, hogy egyszerűen megállt a súlycsökkenés. De már hetek óta, maximum egy fél kiló/hét mínusz van. Nem értem mit csinálok rosszul, miben változtassak, milyen plussz mozgást javasoltok? Meg égyébként mivel tudnám javítani az eredményeket?

2013. jún. 9. 11:23
 1/5 anonim válasza:
igazából azzal hogy "csak" biciklizel szerintem nem lehet túl sokáig nagy számú kilókat leadni, mint ahogy Te is írtad szinte megállt a fogyás. keress valamilyen torna gyakorlatokat, amik számodra szimpatikusak. próbáld megcélozni azokat a területeket amikre kényesebb vagy. ha súllyal dolgozol, akkor csak kicsivel, mert nagy súllyal csak a zsír alatt alakítasz ki izmot. a cukrot próbáld mindenhol kerülni, mert az tényleg hízlal
2013. jún. 9. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

kezdj el futni szerintem

intervall edzéseket próbálj ki (keress rá googleban)

2013. jún. 9. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ne hallgass az előzőekre. Nyilván jót akarnak de ekkora felesleggel tilos a futás. Az izmosodás pedig segíti a zsírégetést, a súlyzózás majd nagyon hasznos lesz de egyelőre nem tudsz túl sokmindent mozogni, az étrendet kell pontosítani.


200 gramm fehérje (sovány húsokból)

100 gramm szénhidrát (töménytelen zöldségből és némi zabehely ,barnarizs)

50 gramm zsír ( lenmag olaj, dió, mogyoró)

cukrot és lisztet tartalmazó dolgokat szigorúan kerülni kell.


naponta 6szor egyél keveset és igyál minél több vizet 3 litert alsó hangon. A szobabicikli jó, de felnövelhetnéd egy órára meg időnként variálhatnád gyaloglással.

Lehet egyébként tojást ,soványtúrót, tengeri halakat is fogyasztani csak a zsírtalmukkal számolni kell tehát annyival kevesebb olaj kell aznap. A szuperétel a brokkoli azt lehet enni vakulásig, nagyon alacsony a szénhidrát tartalma. Szénhidrát bevitelhez alternatíva még a gersli, köles.A hüvelyesekből is lehet szénhidrátot és fehérjét bevinni. Sózz fűszerezz mindent hogy ne legyen tarthatatlan a diéta, néhány gyümölcsdarab is belefér ahhoz a kajához amelyikhez illik. A neten könnyen találsz tápanyag táblázatokat.


Ha ennek ellenére nem indul be a fogyás, akkor kísérletezgetni kell, elvenni 50 gramm szénhidrátot például. A te súlyoddal heti 1 kilót fogynod kéne ,erre próbálj beállni.

Sok sikert!

2013. jún. 13. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Bocsi a 100 gramm szénhidrátot elírtam, 150-el érdemesebb lenne kezdeni, nem tudom milyen a mostani étrended.

Bár sejtem hogy nincs étrended.

2013. jún. 13. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

#3-as Te most komolyan egy 1800 kalóriás diétát ajánlasz egy 150 kilós embernek? Beteg vagy? Mi a francért akarod éheztetni. Ez csak metabolukis kárt fog okozni, semmi többet.


Kérdező, nézz utána a McDougall étrendnek. Az egy megfogható, tudománnyal alátámasztott működőképes és tartható étrend. Nem tudom hogy van e róla magyar oldal de ha rendelkezel kevéske angol tudással kényelmesen megérted. A 'Starch Solution'(by Dr.John McDougall) pl a súlyproblémákra helyezi a hangsúlyt, érdemes elolvasni. A többi doki akiket ajánlok (nagyon jók a könyveik amik klinikai kutatásokon alapulnak) :Dr. Caldwell Esselstyn, Dr. Neal Barnard, de ha őket megtalálod rá fogsz lelni a társkutatóikra is. Sok sikert.

2013. jún. 24. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!