Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Azt hiszem, nem vagyok elég...

Azt hiszem, nem vagyok elég beszámítható ahhoz, hogy egyedül szedjem a gyógyszereimet. Hogy mondjam el a pszichiáteremnek? Le fog szúrni.

Figyelt kérdés

Antidepresszánst és antipszichotikumot, meg valami káliumtablettát kéne szednem. Paranoid skizofréniám van, arra kéne szednem az antipszichotikumot, az antidepit a kényszerbetegségem és az evészavarom miatt, a káliumot pedig azért, mert sokat hányok, és vészesen alacsony a káliumszintem.


A kórházban anyukámmal voltunk bent receptért, akkor megkérdezték, hogy tudom-e egyedül szedni, vagy szükség van-e rá, hogy anyu adagolja. Úgy döntöttünk, lassan 18 évesen képes leszek reggel-este beszedni 3 tablettát, úgyhogy mondtuk, hogy nem, majd én megoldom.


Ha jól megnézem őket, tudom, hogy nem akarnak ártani nekem a tabletták, hogy pont azért kapom, hogy jobban legyek tőlük, de mikor eljön az idő, hogy be kéne venni őket, akkor elfog a pánik, félek, hogy meg akarnak velük mérgezni, nem tudom, hogy a három közül melyikben van a méreg, látom magam előtt, ahogy a vegyészek töltögetik a félig nyitott kapszulákba a gyógyszert a kémcsöveikkel, és akkor az egyikük előkap valami halálos mérget, és véletlenszerűen elkezdi azt befecskendezni... és belerakják a zörgős levélbe, levelet a dobozba, dobozt a kezembe, gyógyszert a számba. És végem.


Mindig csak kiveszem őket, és elrejtem a fülbevalóimhoz. Igazából azért is jó, mert ha nagyon öngyilkos hangulatomban lennék, akkor beszórhatom az egészet egyben.


De nagyon bűntudatom van, mert a pszichiáterem közölte anyuval, hogy sajnos egyenlőre minimális javulást lát (hihi :D), és láttam mindkettőjükön, hogy csalódottak. Szólnom kellett volna, mert igazából tudom, hogy nem vagyok jól.


Szerintetek felhívjam holnap? Nagyon mérges lesz rám.


2013. aug. 28. 23:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Miért akarod felhívni?Anyuval beszéld meg,hogy ő adogassa neked.Ha nem szeded a gyógyszert,azt a környezeted már régen észre kellett,hogy vegye.
2013. aug. 28. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Te abszolút nem vagy ép. Pont azért kéne szedned azt gyógyszert, hogy ne gyárts a kis fejedben ilyen téveszméket. Ez a betegséged tünete. Szólj anyukádnak is, meg a pszichiáterednek, tuti, hogy le fog cseszni, de nem is baj. Okkal írták fel neked, nem ártani akarnak, ezt így látatlanba is megmondom.


Egyébként milyen evészavarod van? Milyen gyógyszert kéne szedned, elmondod a nevüket meg az adagot pontosan? Lehet ugyanazt kapjuk ;)

2013. aug. 28. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Hát, a pszichiáter csak mérges lesz... anyu meg még csalódott is. Az rosszabb.


Második, purgáló anorexiát diagnosztizáltak (kb. bulimia alacsony súllyal).

Olanzapin 2x15mg, Fevarin 2x100mg, Kálium-R 2x1000mg, ha ez segít.

2013. aug. 28. 23:30
 4/5 anonim válasza:
,,ez viccc???nagyon ,,gáz,,lehetsz!
2013. szept. 3. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Szerintem nem fog lecseszni, de mindenképp mondd el neki! Ha anyukádnak nem mered, nem baj, mondja el neki a pszichiátered. Könnyebb, ha kimondod!
2013. szept. 9. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!