Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hat éve alkoholista vagyok,...

Hat éve alkoholista vagyok, szeretnék addiktológián segítséget kérni. Kiskorú vagyok. Az iskola, háziorvos, szülő stb kap értesítést ha bejelentkezek?

Figyelt kérdés

Vagy teljesen anonim a dolog? Mennyire kezelik bizalmasan az adatokat? Esetleg valaki aki járt már ott? Vagy várjak amíg betöltöm a 18at?

(Jogos lenne a kioktatás, de most nem erről szeretnék hallani.)

A válaszokat előre is köszönöm.

17/L



2013. szept. 1. 19:48
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
0%
Azért mielőtt még kitalálsz még egy ilyen kamutörténetet, előtte jobban járj utána a dolognak. Legalább a szavak jelentésével legyél tisztában.
2013. szept. 2. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Milyen szavakkal nem vagyok tisztában?
2013. szept. 2. 02:54
 13/17 anonim ***** válasza:
90%

Szia!

Drogambulancián vagyok orvos. 16 év felett nem szólunk a szülőknek, ha ezt kéri a serdülő.

2013. szept. 2. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Én úgy tudom, hogyha nem vagy még 18 éves akkor értesítik a szülőket, legalábbis amikor én bementem az első kérdése az volt az orvosnak, hogy betöltöttem-e már a 18-at. Akkor pont annyi voltam, és utána én is titkoltam nagyon sokáig a szüleim előtt. Ezzel a legnagyobb probléma az, hogy pont azok az emberek nem értesülnek az állapotodról, akik vastagon benne vannak hogy idáig fajult a helyzet. (mert az nem elég ha csak te változol) És itt most gratulálok azoknak az okos embereknek, akik itt fikáznak egy 17 éves lányt, amiért alkoholista, és segítséget szeretne kérni. Jó lenne ha az emberek felfognák végre, hogy nem minden szenvedélybeteg, egy agresszív lepukkant állat, aki veri otthon a családját (mert hát a híradóból csak erről értesülünk)Valójában a szenvedélybetegség hátterében is pont olyan lelki problémák állnak mint egy depressziónál. Én 20 éves vagyok, 2 éve kezelnek addiktológián, mert 13 éves korom óta drogozok. Fel lehet háborodni, de vállalom, mert változtatni csak úgy lehet, ha előtte elismerjük a hibáinkat. Egyébként nem kell félni az addiktológiától, csak mert a pszichiátria egyik ága. Senki sem fog elítélni, hanem segíteni próbálnak, és ehhez az is kell, hogy te is akarj változni, mert csodát ők sem tudnak tenni. Ha gondolod várd meg hogy betöltsd a 18-at, de sokáig ne halogasd. Nagyon durván elfajulhat a helyzet, én tudom, mert láttam már az addiktológián 24 éves lányt delirálni az alkohol hiánya miatt. Persze ez nálad még nem fog bekövetkezni, de nem kell eljutni odáig.
2013. szept. 4. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok. Bocsi rosszul tudtam, ezek szerint kérheted, hogy ne értesítsék a szüleidet.
2013. szept. 4. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Mi a helyzet azóta?
2013. szept. 13. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
hello kérdező, eltelt majd 10 év. hogy alakult az életed?
2023. márc. 17. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!