Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichológus vagy pszichiáter?

Pszichológus vagy pszichiáter?

Figyelt kérdés

Borzasztóan stresszes nő vagyok (25 éves), mindenen csak idegeskedek. Ezt néha már tudok kezelni, de arcomon akkor is meglátszódnak a bajok.

Nagyon csúnya kiütéseim, pattanásaim vannak, és már nem tudok mire gondolni, csak a stresszre. (Jártam már jó pár kivizsgáláson)

Tud nekem egy kis lelki békét adni a pszichológus? vagy pszichiáter?

Melyikhez forduljak? Szombathelyre szeretnék menni, és egy pszichiátert néztem ki magamnak.


2013. szept. 5. 10:43
 1/6 anonim ***** válasza:
Kezdd pszichológusnál, ha úgy látja, hogy szükséges tovább küld pszichiáterhez. A pszichiáter elsőre azért nem jó ötlet, mert 100-ből 99-szer az első alkalom után vmi antidepresszáns receptjével enged el.
2013. szept. 5. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én nem mennék egyikhez sem! Én is hasonlóan vagyok mint te. Mindenen aggódom, stresszes vagyok, ideges és emiatt tele van az arcom pattanással (32N).

Én homeopata orvoshoz járok, de kineziológus is segíthet.


tanulságos ez a kérdés, nem az enyém, de olvas el: http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__mentalis-egeszseg__4..

2013. szept. 5. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Kineziológusnál voltam, változás 0.. :(
2013. szept. 5. 11:56
 4/6 anonim ***** válasza:
Csodát senkitől nem lehet várni. Ezek az alternatív és más gyógymódok is csak mankók, sok függ tőled. Tudod, minden agyban dől el és ez nem közhely, ez így van. Akarni kell, hinni kell és bízni kell. Vagy ha ezek nem mennek, akkor leszedálod magad a gyógyszerek segítségével úgy, hogy az életbe nem mászol ki belőle.
2013. szept. 5. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem az a lényeg, hogy melyik, hanem, hogy kiképzett pszichoterapeuta-e. A kiképzett pszichoterapeuták között is az integratív terapeuta a leghatékonyabb.

www.integrativ.hu

2013. szept. 6. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Javaslom, hogy pszichiátert keress meg. NEM baj, ha bevezet valamilyen gyógyszeres kiegészítő kezelést, kezdetben kifejezetten mankó, segít lenyugodni.

Azután kezdődhet az okok keresése, autogén tréning, relaxációs gyakorlatok, beszélgetések.

2013. szept. 8. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!