Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Túl sokat gondolkodom! Hogyan...

Túl sokat gondolkodom! Hogyan butuljak el?

Figyelt kérdés

A gondolkodás eddig szinte mindenben csak hátráltatott. Csajoznál, bulikban, ismerkedéskor... sajnos teljesen antiszociális lettem tőle, mert eddig még nem találkoztam olyan emberrel aki egyáltalán felfogná amit tudok. Rossz közegbe születtem volna? Túl sokat gondolkodom az élet értelmén, valláson, politikán, az emberek viselkedését és testbeszédüket elemzem állandóan és túlkomplikálok mindent. ELEGEM VAN EBBÓL! Úgy érzem, hogy egy 8 általánost végzett analfabéta embernek jobb élete van, mint nekem ami végtelenül kiábrándító. Tudom hogy szörnyű, de néhány abszolut uninteligens személyt szó szerint állatnak tekintek rassztól függetlenül. Csak annyi közös van bennünk hogy tudunk írni és olvasni, habár még ez sem mondható el egyesekről. De inkább lennék egy közülük és csak vegetálnék ebben a rohadt életben... egyszerűbb lenne nem gondolkodni, ennék-innék, felélném mindenem, egy páviánnak betanítható munkát végeznék napi 12 órában alamizsnáért egész életemben és ösztönös cselekedeteknél nem lennék képes többre. Letudni a kötelező dolgokat (pl. érettségi), megfogni az alfahímet (erről a szóról egy regényt tudnék írni), összeköltözni, gyereket szülni 19 évesen és... és ennyi az életük! Azt hiszed van tovább, de nincs! Szerintem ezek után nyilvánvaló hogy miért tekintem őket állatnak: mert erre még az is képes. Ezek a rohadt ösztönlények nem fogják fel mekkora szerencséjük van és tudnak gondolkodni... és nem élnek a lehetőséggel. Nap mint nap találkozom ilyenekkel és attól tartok, hogy kiégtem, innen már nincs visszaút. Lenézném az embereket? Nem hiszem, hogy erről lenne szó. Számít-e a végzettség? Nem minden esetben. Nagyapám 4 elemivel Nietzsche-t olvasott... Több emberrel kellene találkozzak, hogy találjak ellenpéldát? Éppen elég embert láttam már szerintem és inkább nem kérek belőlük. Beképzelt vagyok? Nem vagyok az. Felfogtam, hogy igazából semmit sem tudok...


Szóval a kérdésem a következő lenne: hogyan tudnék nem-gondolkodni?


Jöhetnek a kritikák, hátha észhez térek... vagy épp ellenkezőleg?


2013. szept. 5. 23:45
 1/7 anonim ***** válasza:
Kritikát nem tudok, de én is túl sokat gondolkodom. Éppen emiatt van összesen 3 barátom és semmi több. Hidd el, meg tudod találni azt aki hasonló hozzád, csak talán rossz helyen keresed. A gondolkodás pedig "születési defektus", nem hiszem, hogy le lehet szokni róla.
2013. szept. 5. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Érdekes, hogy mennyire hasonlít az, amit itt leírtál és amit én érzek.


Én is gondoltam már rá, hogy valahogy le kéne nyugtatnom magam, hogy ne járjon folyton száz féle dolgon az eszem. Minden túlkombinálok, túlértelmezek, pedig általában sokkal egyszerűbb a megoldás, mint hinném. Csak én saját magamból indulok ki és én szeretek bonyolultan intézni dolgokat, saját módokat kitalálni a megoldásra, kreatívan tenni. De a legtöbben csak követik a csordát, mindent úgy tesznek, ahogy elő van írva. Semmi egyediség.


Mikor bekerülök egy olyan társaságba, akik príma példái a mai fiatalság nagy részének, sokszor úgy érzem magam, mint aki vadlesen van. A primitív állatok között megfigyelem a tevékenységüket és megpróbálok arra a pár órára nem nagyon kilógni közülük, nehogy felfaljanak. De közben a fejemben folytatódik a káosz.



Viszont... mindezek ellenére rájöttem már, hogy semmi jó nem származna abból, ha én is ilyen szintre süllyednék le. Ha belegondolsz, lehet, hogy bonyolultabb az életünk és több dologból áll, nehezebb elérni bizonyos célokat, de a végeredmény sokkal kielégítőbb, ha sikerül.


Aki csak moly szerűen követi a "fényt" és nem néz oldalra, nem gondolkodik el alternatív megoldásokon vagy utakon, annak egyszerű lesz megszereznie azt, amit szeretne... de azt kiélvezni is csak egyszerűen lesz képes.


Én inkább vágyom arra, hogy jelen felfogásommal legyek elégedett. Csak kell a kitartás is ehhez.


19/L

2013. szept. 6. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
39%
A jó hír az, hogy pont annyira állat vagy mint akiket lenézel. Csak ők ügyesebben terelik el a figyelmüket a felesleges gondolkodásról. Majd ha dolgozni kezdesz javul a helyzet.
2013. szept. 6. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Csatlakozok a táborhoz.

Nekem is túlműködik az agyam. Nem tudom leállítani. A biológia felé kezdtem el érdeklődni már az óvodás létem nagycsoportjában. Olvasni még akkor megtanultam, és szinte azóta sem tudtam felhagyni a tanulással, és az ismeretek szerzésével.

Nincsenek barátaim, csak felszínes kapcsolataim vannak, nem azonosulok a környezetemmel. A stílusom (egyszínű ruhák, szinte csak komolyzene, komoly jelentésű filmek) a többi kortársétól.

Teljesen ki vagyok égve, a mindennapjaimat elég nehéz úgy eltölteni, hogy az iskolában nem sok új dologgal kell szembesülnöm néhány perifériás tantárgyon kívül - csupa unalom az élet. Nem az kell nekem, hogy bulizzak, pörögjek, meg ilyenek, hanem egy normális személyiség, egy normális élet.

Egyszer eljutottam arra a pontra, hogy elmentem pszichiáterhez. Gondoltam, hogy erre egyből valami erős gyógyszert fog adni, de csak a Helexet váltottam ki belőle, a Cipralexet pedig hagytam. Lenyugtatott, nem szorongtam tőle a társaságban. Tudom, hogy ezzel magamat csapom be, de legalább időnként nem érzem azt, hogy nem akarok felkelni, és miért kell bejárnom az iskolába.

Én mondom azt, hogy nem lehet kibírni az életet ilyen esetben függőség nélkül. Javaslom, hogy szedjen minden ilyen ember valami magnéziumtartalmú tablettát, vagy enyhe nyugtatót, szorongásoldót (Spitomint szedek és hatásos:)


17f

2013. szept. 6. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
64%
szerintem csak erre fogod a gondjaid és irigyled azokat, akik ezeket megoldják, de igazából nem ismered el, hogy van amiben tényleg jobbak mint te. lehet bátrabbak, humorosabbak vagy más.
2013. szept. 7. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 lugoka válasza:
100%
Nem elbutulni kell, hanem megtanulni alkalmazkodni. Az embereket nem kívülről kell elemezni. Ha nem lenézően beszélgetsz az emberekkel és nem csak magadról, meg fogsz lepődni, hogy hány "pávián" hagyja otthon az agyát, mert napközben ritkán kell használni.
2013. szept. 7. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Köszöntelek az intelligens emberek klubjában. Ez már csak ilyen...
2018. nov. 18. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!