Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A bipoláris zavar mennyire...

A bipoláris zavar mennyire számít súlyos betegségnek?

Figyelt kérdés
Ha egy tízes skálán mondjuk a szorongás 1-es, a skizofrénia 10-es?
2013. szept. 6. 01:15
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
4-5 körül
2013. szept. 6. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Bárzsing ***** válasza:
100%
Attól függ. Van olyan skizofrén, akinek 1-2x kialakul egy tünetes időszaka téveszmékkel, hallucinációkkal, de bekerül a pszichiátriára, van betegségbelátása és szedi a gyógyszert, előfordulhat, hogy soha többé nem lesz tünetes időszaka. Ezek a betegségek egyénenként különböznek, a szorongás is lehet olyan mértékű, hogy lehetetlenné teszi valaki életét. Az igazi skizofrén ráadásul nem is szenved a tüneteitől, mert nem tud róla, hogy beteg, azt hiszi, a téveszméi valóságosak. Szóval, mi az, ami súlyos - ezt nehéz eldönteni, különböző szempontok szerint különböző a sorrend (és akkor még ott van az egyéni variabilitás). A bipolaritásnál sem mindegy, hogy a 3 típus közül melyik például, ill. milyen nagy amplitúdójúak a változások. A depressziós stádiumban akár öngyilkosság is bekövetkezhet, ez meg azért elég súlyos.
2013. szept. 6. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
kb annyira hogy lerokkantnyugdíjaznak vele és még a személyidet is elveszik és gyámság alá helyeznek...de szerintem skizofréniával meg már jól be is zárnak, igaz bipoláris zavarral is ha senki nem vállal fel
2013. szept. 6. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem inkább 8-as. A bipolárisok kétharmada legalább egyszer öngyilkosságot kísérel meg. Ez nagyon magas arány. Gyógyíthatatlan betegség, ha nincs kezelve a beteg, konkrétan belehal.. Simán lehet egy napon emlegetni mondjuk a rákkal.
2013. szept. 6. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%

Ezért elég durva a bipoláris zavart a rákkal egy lapon emlegetni.

Nekem gyerekkorom óta bipoláris zavarom van, gyógyszert nem szedek rá, mert én a saját esetembe nem tartom jó ötletnek.

Amúgy szigorú napirenddel, sporttal és meditációval kezelhető. Én nem tartom magam betegnek, főleg a mai világban amikor szinte minden embernek van valamilyen időszakos mentálhigiénés baja. Azért azt hozzátenném, hogy iszonyat nagy akarterő kell ahhoz, hogy amikor jön egy erősebb hullám akkor az ember úgyanúgy csinálja a dolgát mintha semmi nem lenne, hosszútávon viszont ez az akarterő sok energiát is ad.

Ha kellene osztályozni, akkor én magamnak 3-as adnék, de ha valaki akarat gyenge és erős betegségtudata van akkor akár lehet 6-7 is.

2013. szept. 25. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!