Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Öngyilkosság megoldás?

Öngyilkosság megoldás?

Figyelt kérdés

Sokszor jut eszembe az öngyilkosság. Nem hiszek már semmiben sem. Nem bízok senkiben sem. Nincs kedvem már semmihez. Élni sem. Minden szürke, egyhangú, hideg. Fáradtnak érzem magam. Nem érdekel már semmi. Nincs semmi és senki aki boldoggá tudna tenni.

Úgy érzem nincs remény. Nem tudok már hinni önmagamban sem.

Van így értelme az életemnek?


2013. szept. 13. 15:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Az öngyilkosság NEM megoldás!

Az viszont igen, ha elmész egy orvoshoz. Minél hamarabb keress fel egy pszichológust vagy pszichiátert, lehet segíteni az állapotodon!

2013. szept. 13. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Nincs munkám így tb-ém sincs. Így még orvoshoz sem tudok elmenni.

Munka lehetőség meg semmi..

2013. szept. 13. 15:44
 3/13 anonim ***** válasza:

Szia!


Hívj fel egy segélyvonalat, itt olvashatsz egy listát. [link]


Ezek ingyenesek. Valószínű, hogy tudnak neked tanácsot adni, ami segíthet, hogy túllendülj ezen az időszakon!

2013. szept. 13. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Megtudlak érteni.Én is voltam ebben az állapotban.:(
2013. szept. 13. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Én is így vagyok sajnos és sokszor ez tünik a legjobb megoldásnak pedig tudom azt hogy ha eldobod az életed az nem segít. Én járok pszihologushoz de ez sem sokat segít sajnos. Már nem tudom eldönteni hogy mit tegyek és hogy mi lenne jó. Csak az a baj, hogy így sincs értelme semminek mert így csak szenvedek és akkor ez így sem jó. Csak azokért élek még akiket igazán szeretek és akik viszont szeretnek, és ha csak egy ilyen személy van akkor is megéri hiszen nem szeretném hogy szenvedjen az miatt, hogy elveszített.

Sok sikert! Kitartás!

2013. szept. 14. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Mindenképpen fordulj orvoshoz!

Hidd el nem vagy reménytelen eset, csak most annyira rossznak tűnik minden, hogy egyszerűen nem látod a kivezető utat. Ezért lenne szükséged egy szakember segítségére, hogy tudd tultenni magad ezen az egészen. Én tudom, hogy mit beszélek! Hiszen 3 öngyilkossági kisérleten estem át, meg sok más dolgon is...! Ha szeretnéd mesélek neked.:)

Amugy korod meg nemed?

2013. szept. 14. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Én is így érzem és a mai reggelen eljutottam arra a szintre, hogy megbántam azt, hogy nyáron, amikor lett volna rá lehetőségem, nem kötöttem fel magam a francba.


Sokkal könnyebb lenne most.


Magyarországon ráadásul az egészségügy katasztrofális helyzetben van, úgyhogy (hacsak nincs sok pénzed) nagyon nehéz kilábalni belőle. Segítség nélkül maradtunk, ez van.

2013. szept. 14. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ha nincs munkád jeletkezz be a területi munkaügynél. A TB így nem fog megszünni továbbra sem. Amit leírt az sulyos depressziós epizódra utal, ezért fontos lenne hogy minél hamarabb lássa szakember, lehetőleg psychiáter. Addig is forduljon a családorvosához aki a panaszai alapján ír majd fel gyógyszert a kedélyállapota javítására.
2013. szept. 15. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:

Vannak szorongós, depressziós emberek, akiket könnyebben lehúz a sikertelenség kilátástalanság. Sajnos ez egy ilyen ország, sok a gond, és a bajban lévők alig tudnak szakemberhez jutni. Sokan jutnak el arra a szintre hogy minden mindegy elég ebből, de HIDD EL! ez csak átmeneti állapot. Ez lehet pár nap, pár hónap akár év is , de jobb lesz , ez 1000 %. Rengeteg örömöd lesz még az életben , de muszáj kivárnod, és tenni is érte. A legelső, hogy addig ne hagyd békén a dokidat amíg el nem jutsz egy szakemberhez. Ha benne is csalódsz keress másikat( a dokik között is van kevésbé jó) a lényeg hogy keress olyan embert aki megért és segít, mert van olyan, csak meg kell találni. A TB-t az önkormányzat fizeti helyetted ha nincs munkád, be kell menni hozzájuk kitölteni egy papírt és évente meghosszabbítani . Írj majd mit intéztél ! Öngyilkosságot felejtsd el ne tedd ezt se magaddal se a szeretteiddel, az ő életüknek onnét szintén vége, erre gondolj!

És tényleg vannak telefonos segélyvonalak azokat is hívhatod ha beszélni akarsz valakivel.

2013. szept. 15. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

mintha csak én írtam volna a kérdést.


Nekem nincs semmi, senki amiért nekem élnem kellene.

Most is az öngyilkosság gondolata van a fejemben.

2013. szept. 18. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!