Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért vagyok ilyen ultra-antis...

Miért vagyok ilyen ultra-antiszociális? Lehet ezen változtatni?

Figyelt kérdés

Az az igaszság, hogy egyáltalán nem érdekelnek mások. Ezt úgy értem, hogy tök mindegy kivel beszélgetek, egyszerűen nem figyelek oda, mert nem érdekel, a téma is teljesen lényegtelen, képtelen vagyok odafigyelni bárkire. Az meg kifejezetten nehezemre esik, hogy magamról beszéljek, ha kérdez valaki valamiről, egyszerűen odavetek egy választ, ami éppen eszembe jut, még akkor is, ha tudom, hogy hazudság. Csak azért, hogy hamarabb vége legyen a beszélgetésnek. Persze hozzáteszem, évek óta egyáltalán nincsenek barátaim, egyszerűen nem vagyok rájuk kiváncsi, de néha mégis hiányoznak, nem csak ők, hanem új emberek, de amint belegondolok, hogy egy új embert meg kell ismernem, vagy egy régi barátnővel, haverral talizni, teljesen ki ver a víz, hogy megint végig kell szenvednem X időt, miközben nem érdekel sem amit mond, sem amit én mondok. Tehát vágyom a társaságra és néha megkeresek egy két embert a "múltból" aztán hiába beszélem meg a találkozót, mindíg lemondom. Képtelen vagyok erre tortúrára. Így még egy párkapcsolat sem menne jól. Volt egy 3 éves kapcsolatom és egyszerűen kínozva éreztem magam ha beszélgetni kellett vele. Az is előfordult többször a 3 év alatt, hogy miközben beszélt, én éreztem, hogy izzadok, hogy feszít a mellkasom és ha nem rohanhatok ki a saját testemből, meghalok, mert nem bírok több szót végig hallgatni, aztán ráförmedtem, hogy "Kussolj már baz*d meg!" Tudom, bunkóság, de még ez sem érdekel. Ez valami betegség? Vagy egyszerűen egy érzéketlen bunkó vagyok? Az IQ-m 114 lett, amit az iskolában csináltattunk de az EQ-m (érzemi intelligencia) azt hiszem (nem emlékszem, régen volt) 19, ami még a férfiak átlag eredményénél is sokkal alacsonyabb. Mi a gond velem? Az összes ismerősöm "elhagyott" mert lehetetlen velem kommunikálni... Egyedül fogok meghanli?

(A vicc az, hogy remélem, hogy egyedül :D, de közben meg azt érzem, hogy nem akarok magányos lenni :D) Vélemény? Jah, azt elfelejtettem, hogy a mobiltelefonomnak a telefonkönyvébe csak a családom száma van, mert az összes számot folyton kitörlöm. Ha meg hív valaki pár havonta csak egyszer, nem veszem fel soha, meg se nézem ki hívott, csak megvárom amíg leteszi és kikapcsolom a telefont van amikor hetekre.


2009. nov. 4. 00:35
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem Asperger-szindróma vagy azt jeleni hogy autista csak a leggyengébb formája. Nekem is ez van, IQ nem mérvadó mert az érzelmi inteligencia miatt mindenki hülyének nézi az embert. Rohat szar helyzet többször voltam már depresziós emiatt. A legtöbb amitt megtehetsz hogy mindenféle társsaságba elmész még ha tök értelmetlenek érzed is. Én rettentő nehezen építek kapcsolatott és bele estem abba a hibába hogy mindenkit elhajtottam akit kicsit is érdekeltem. Rentően megszenvedtem ezt a döntést. A saját családom is utál és luzernek tart, a szomszédok össze súgnak a hátam mögött majd 2 évig nem dolgoztam. Téleg minél többször meny el mindenféle rendezvényre bulira dumálj emberekkel mert 2-3 év alllat elvesztheted a talajt a lábbad aloll.
2009. nov. 4. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Valóban Asperger-szindróma lehet. Gyanítom, nekem is ez van (IQ 120, EQ 17...), és nekem is ilyesféle "fura" dolgaim vannak. Szerintem menj el pszichiáterhez. Az enyém ugyan hülye volt, és nem diagnosztizálta, de lehet, hogy te jobban jársz, és tudják kezelni. Mert kezelhető amúgy. Ha normális a doki. Egyedül nem fog menni... Legfeljebb ideiglenesen elnyomni.
2009. nov. 4. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
0%
Találsz a viselkedésre valami jó kis sablont és annak van valami csicsás neve, akkor az van. Aztán mondhatod, hogy mentálisan beteg vagy (igez, nem, de ha már találtál ilyen jól hangzó nevet mint pl.: Asperger-szindróma) akkor biztos az van. Keresgélj a neten!
2009. nov. 4. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Sziasztok, köszönöm a válaszokat. Én csak poénból kérdeztem, hogy ez valami betegség e , azt hittem azt fogjátok mondani, hogy bunkó vagyok :D Ez az Asperger-szindróba tényleg valószinű? Mert ha van valami gyógymód akkor...... Nem tudom akarok e változtatni, máris elbizonytalanodta. És nem akarok piszicholósussal (pszichiáterrel) beszélgetni. Az egészet csak végig unám és szenvednék, félek, hogy hazudnék is, amit tilos, ha nem akar az ember téves diagnózist... :S Tanácstalan vagyok.
2009. nov. 4. 08:28
 5/18 A kérdező kommentje:
Bocsi, az előző kommentem tele lett helyesírási hibákkal, csak siettem :S Az elsőnek mondom, hogy az én családom sincsen kibékülve vele, hogy ilyen vagyok, folyton elküldön őke ha beszélgetni akarnak, mindenkivel nunkó vagyok. Az anyám nemrég követett el öngyilkossági kísérletet, mindenki azt tanácsolta, hogy nagyon oda kell rá figyelni és extrém-sok időt kell vele tölteni, mert jobb ha nem marad egyedül. De egyszerűen képtelen vagyok vele (vagy bárki mással) lenni, amint meglátom a házunkban, elmegyek a másik irányba, vagy ha hozzámszól kiráz a hideg és egy gyors választ odalökök és "menekülök" is el. Pedig nagyon szeretem, de még ennek ellenére sem vagyok képes bárkifel foglalkozni. Ha valaki bejön a szobámba (többen élünk együtt (a családommal)) teljesen kiborulok, az arcomra kiül a fájdalom, már-már fizikai rosszullétet érzek ha velük kell lenne. A múlkor egy nagyon fontos (sűrgős) email-t kellett volna írnom, de amikor bejöttek a szobámba, egyszerűen abba kellet hagynom és ki kellett menjek, mert nem bírtam tovább velük lenni (pedig nem is beszélgettünk, csak tv-ztek nálam). Azt hiszik, hogy egyenesen gyűlölöm őket (a családom), pedig nem, csak ilyen vagyok és kész. Mondtam már nekik, hogy szeretem őket, de hagyjanak egyedül, mert rosszul vagyok a társaságuktól, de nem értették meg és sértésnek vették az egészet. Már nem tudom mi tévő legyek. Engem is elhagyott az összes barátom, barátnőm, csak egy van, aki még mindíg reménykedik benne, hogy találkozok vele (legutoljára 1-2 éve találkoztunk) és msn-e folyton kérdezget, hogy elmegyünk e valahova. Mindíg kitalálok valami kifogást, de néha eluralkodik rajtam a magány, ilyenkor igent mondok, de egy rövid idő elteltével azonnal lemondom valami váratlan eseményre hivatkozva. És ami a legjobban aggaszt, hogy folyton hazudok, úgy, hogy észre se veszem, pl.: miközben fontam a hajam egyszer a suliban (még 3-4 évvel ezelőtt), mondta az egyik osztálytársnőm, hogy "Azt mondtad nem tudsz hajat fonni!" én meg csak annyit tudtam kinyögni "Nem tudom, miért mondtam" és nevettem zavaromban. Annyira nem érdekel, hogy ki mit mondd, vagy kérdez, hogy oda se figyelek mit válaszolok. Aggasztó. Bár most tök mindegy, mert már évek óta nem találkoztam senkivel. Csak a testvéremmel vagyok folyton, ő megért egyenlőre, de őt is folyton megbántom akaratlanul.
2009. nov. 4. 08:55
 6/18 A kérdező kommentje:
Jah, azt elfelejtettem írni, hogy 19/L :)
2009. nov. 4. 09:01
 7/18 anonim ***** válasza:

Az én egyik testvérem Aspergeres, ha akarod beszélhetnénk msn-en!

tényleg kíváncsi lettem.

2009. nov. 4. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Nincs semmi bajod, csak bemagyarázod magadnak, hogy van (mint az oldalon lévők 98%-ka).
2009. nov. 4. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Rendben, amjd küldök egy privát üzit :) 17:20-onvalahány: én érzem, hogy gond van, 5-6 éve egyáltalán nincs egy barátom vagy barátnőm... a családom utál. Ennek oka van. Csak nem tudom, hogy mi, de igazából annyira nem érdekel az egész, h elmenjek bárhová, h utána járjak. Pont annyira érdekel, hogy gyakorikérdés.hu-n a hozzá nem értőket kérdezem. Érdekel ki hogy látja. Azt hittem többféle véleményt kapok, hogy mi lehet (pl depresszió, szorongás...stb.) de arra nem számítottam, hogy valaki benyögi, ez teljesen normális nincs semmi bajom. :D
2009. nov. 4. 17:33
 10/18 anonim ***** válasza:
47%
De figyelj, én is hasonló vagyok mint Te. Nekem sincsenek barátaim/barátnöm se, ettől függetlenül nincs semmilyen szindrómám. Ilyen a természetünk.
2009. nov. 4. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!