Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek, ha az önbizalomhiá...

Mit tegyek, ha az önbizalomhiányom megkeseríti az egész életem?

Figyelt kérdés
Az életem minden területére kihat, nem tudok miatta emberi kapcsolatokat kialakítani, szorongok, ha emberekkel kell beszélgetnem, félek, hogy hülyeséget fogok mondani, nem merem felvállalni a véleményem. Mindenkivel szemben alsóbbrendűnek érzem magam, mindig azt hiszem, hogy lenéznek, kibeszélnek. A dolgokhoz mindig úgy állok hozzá, hogy nekem úgysem fog sikerülni, mert béna vagyok. Mit tegyek? Nem bírom tovább.
2013. szept. 14. 14:08
 1/2 anonim ***** válasza:
2013. szept. 14. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 LaszloIbi78 válasza:

meg kell találnod. ez úgy működik, hogy kialakítod a saját logikádat: hagyd a francba a többi hülye embert, azzal barátkozz, akivel érdemes, aki SZERINTED normális. lehet, most még kiröhögnek, de legalább már kettőtöket röhögnek, és ti is kibeszélitek őket. aztán 10 év múlva amikor ők már lepukkantak (már akik piszkálnak), és egyikük sem beszélt már jó ideje a másikkal, ti ketten még mindig egymás barátai lesztek, mert TI vagytok a normálisak, nem a többi...

szóval ne a nyájat kövesd. állíts fel egy kis követelményt, ne akarj mindenkivel barátkozni. ha pár hónapig, akár egy évig egyedül maradsz, mert nem találsz normális embert, ez van, de legalább nem leszel hülyékkel körülvéve.

kicsit tedd magad fontosabbá saját magad számodra.. legyen követelményed neked is, ne te akarj másnak eleget tenni. ennyi! :)

2013. szept. 14. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!