Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tovább? Aki volt már...

Hogyan tovább? Aki volt már ennyire kilátástalan helyzetben: mi volt az, ami segített, hogy mégse adjátok fel?

Figyelt kérdés

Úgy érzem, hogy nem bírom már sokáig. Eddig mindig vitt valami előre, hitem is van, de mostanában úgy érzem, hogy már talán semmi sem tud majd megállítani. Naponta forog a fejemben, hogy befejezem. Nem vagdosom magam, meg ilyen baromságok, csak pörög az agyam, hogy jobb lenne már nem élni. Nem látom a kiutat, nagyon rosszul érzem magam. A hangulatom is nagyon ingadozik. Hosszú lenne ide leírni, hogy mi a gondom, sok van és nehéz megemészteni őket. A múltban történtek is bántanak és a jelen is. Bűntudatom is van, hogy bánatot okozok - beteg vagyok - azoknak, akiknek számítok. Az eszem egyik fele felfogja, hogy önhibámon kívül van ez a helyzet, de a másik felem marcangolja magát, hogy miért teszek ilyen terhet a környezetem nyakába. Nem tudom, hogyan tovább, el van borulva az agyam.


Ha valaki megosztaná velem, hogy hogyan mászott ki a gödörből, megköszönöm! Eddig nekem is ment többé-kevésbé, de mostanra nem megy.



2013. szept. 18. 22:09
 1/7 anonim válasza:
Nem tudom fiú, vagy lány vagy és hany éves, de elmondom a sajat történetemet. 12-13 éves voltam amikor úgy éreztem mint most Te. Véget akartam vetni a szenvedesemnek ezert elterveztem, hogy megteszem. Már ki is választottam a modjat, de valahogyan mindig elnapoltam a "dolgot". Mostmar nagyon örülök neki, hogy nem tettem meg, azóta sok változás történt az életemben, eltelt 40 év, van hitem és boldog az életem.
2013. szept. 19. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! Fiú vagyok és 22 éves. Örülök, hogy végül mindig el lett napolva a "dolog" és hogy most már rendbe jött minden!


Már régóta forog a fejemben, hogy valamit csinálni fogok, mert már nem bírom így, csak valahogy nálam is elnapolódik.

2013. szept. 19. 02:34
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha lenne egy kis eszed tudnád, hogy nyomorban élni kevésbé szar mint meghalni benne.
2013. szept. 19. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Az előző válaszadó elég közönségesen akar Téged megnyugtatni,de a szándék a lényeg. :)

Azért azokra az emberekre sose hallgass akik elszívják az energiádat,rosszat tesznek,ill. akarnak Neked !!!

Ezt érdemes megszívlelned. Mint azt már írtam Neked jómagam 59 éves nő vagyok,de ugyanolyan helyzetben voltam mint Te.

Akkoriban szinte csak olyan emberek voltak a közvetlen közelemben akik testileg és lelkileg is bántottak.

A helyzetem úgy tudott rendeződni,hogy megpróbáltam kikerülni a hatáskörükből.Ez jó módszer a változásra. Neked is tudnék tanácsot adni,ha konkrétan ismerném a helyzetedet.

Amennyiben ezt szeretnéd írj bátran az email-emre.

Szia !

2013. szept. 19. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

2. válaszadó: Ha csak ilyen bunkón tudsz válaszolni, told el a bringát!


1, vagyis most 3. válaszadó: Nem tudok kikerülni annak a hatásköréből, aki tönkretesz, mert rá vagyok utalva. ...de elég összetett a problémám, majd akkor megírom Neked privátban, hogy megérthesd.

2013. szept. 19. 12:17
 6/7 anonim ***** válasza:
A 2. válaszoló vagyok. Lehet, hogy bunkó vagyok, de az az igazság amit leírtam. Gondoltam egy kérdést azért teszel fel, mert szeretnél valamilyen választ kapni ami segíthet, nem pedig azért, hogy kapj egy kis kedvességet...
2013. szept. 20. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen, valóban választ szerettem volna kapni és amit adtál, abban igazad is van, csak a modorral van a bajom.
2013. szept. 20. 14:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!