Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Emiatt velem van valami probléma?

Emiatt velem van valami probléma?

Figyelt kérdés
Már elég régóta van az,hogy amikor egyedül vagyok akkor beszélek, nem magammal beszélgetek,csak elképzelek szituációkat, korábbi megtörtént beszélgetéseket,és olyan mintha beleképzelném magam,vagy visszajátszanám,nem is tudom hogy fogalmazzam. Például akarok beszélni valakivel,és azt eljátszom otthon egymagamban, hogy ez hogy fog zajlani. Vannak barátaim,normális társasági életet élek,általános iskolás koromban volt csak hogy keményen kiközösítettek. Meg mostanában van ilyen félelem érzésem a magány miatt, pedig nagyon sokan vesznek körül,nagyon sokan szeretnek, és ezt tudom,de mégis...,szüleimnek nem merek erről beszélni,sőt senkinek,de nem tudom hogy emiatt beszélnem kéne e egy ezzel foglalkozó szakemberrel.
2009. nov. 5. 16:24
 1/8 anonim ***** válasza:
Az önmagában nem probléma, ha magadban beszélgetsz, sokan csinálják ezt, ha nem is hangosan (inkább csak gondolatban). Inkább az elgondolkodtató, hogy bár sok barátod van, akik szeretnek, mégis magányosnak érzed magad. Ez szerintem amiatt lehet, hogy talán kissé zárkózott, bizalmatlan vagy és nem engeded olyan közel magadhoz a barátaidat, szeretteidet, amennyire szeretnéd vagy amennyire lelkileg igényelnéd. Próbálj meg egy kicsit jobban megnyílni feléjük, megosztani velük a gondolataidat és akkor a magányosság-érzésed is csökkenni fog.
2009. nov. 6. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Még annyit: milyen félelmet érzel a magányod miatt? Van olyan ember az életedben, akiben tudod, hogy igazán megbízhatsz, mert szeret és elfogad olyannak, amilyen vagy?
2009. nov. 6. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ismerd meg a dianetikát. Ott lesz a válasz, ide nem írhatok könyvet. Válaszom hasznossága így nem értékelhető sajnos, kérlek ne is tedd.


[link]


Itt van válasz és megoldás is. Írj privátban ha gondolod.

2009. nov. 7. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat...csak a szüleimben tudok megbízni 100%-osan azt hiszem,ők azok akik tényleg elfogadnak olyannak amilyen vagyok.Van két olyan ember,akiben jobban megbízom mint másokban,vagyis az emberekben általában nem bírok megbízni,se párkapcsolatban,se haveroknál.A félelem érzetem pedig olyan jellegű, hogy egyedül maradok,családom nem lesz,párkapcsolatom sem lesz,pedig állítólag se kívül se belül nincs velem olyan probléma ami miatt ne tudnék kialakítani egy normális kapcsolatot,lehet hogy a bizalmatlanság...nemtudom,de ez sokszor már tüneteket produkál.
2009. nov. 7. 16:05
 5/8 anonim ***** válasza:

Én is voltam hasonló helyzetben fiatalabb (15-20) éves koromban. Nagyon bizalmatlan voltam, ezért nehezen nyíltam meg mások előtt, mert féltem, hogy ha jobban megismernek kiábrándulnak belőlem vagy csalódnak bennem. Aztán rájöttem, hogy mindig csak egy kicsit kell közelebb engedni magamhoz az embereket, fokozatosan, attól függően, hogy hogyan reagálnak erre. Így lassan elmélyülhet a kapcsolat, egyre jobban feltárhatom magam a másik előtt, ha érzem, hogy megéri, mert annak a másik embernek így tetszem, ahogyan vagyok.Ha pedig nem, akkor fokozatosan kihátrálhatok a kapcsolatból. De mindettől függetlenül, általában megéri kockáztatni, mert sokkal több kellemes élmény éri az ember, mint amire számított!

A jó módszer az is, ha úgy közeledsz másokhoz, hogy sokat kérdezel, érdeklődő, figyelmes vagy, ezáltal jobban megismered őt és rájössz, hogy neki is rengeteg hibája-gyengesége,félelme van, hiszen senki sem tökéletes. Eközben majd te is egyre inkább késztetést fogsz érezni arra, hogy többet elárulj magadról neki. A barátságok, párkapcsolatok így mélyülnek el... A fontos csak, hogy próbálkozz és ne félj a csalódásoktól!

Egyébként milyen tüneteid vannak?

2009. nov. 8. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Hát tünetek,eddig 3x volt velem olyan hogy ilyen érzés volt bennem,és felment hirtelen a vérnyomásom,elkezdett verni a szívem és rosszul lettem,kapkodtam a levegőt.Ez egyszer a suliban történt,nem mondtam el senkinek mi váltotta ki,jártunk kardiológiára,ott is aztmondták vegetatív idegrendszerem van. ezeket nem merem elmondani a szüleimnek,igazéból nem is tudom miért nem...

Amúgy én nem azért félek megnyílni emberek elött,mert hogy meglátják a hibáimat,tisztában vagyok azzal,hogy másoknak is van hibája,csak úgyvélem ha valaki sokat tud rólam akkor az "veszélyt" jelent rám,tudom elég hülyén hangzik de csak így tudom megmagyarázni,azaz nem szeretem ha az emberek gyengének látnak,sose látott engem egyik ismerőöm sem sírni semmi miatt,lenyelem a gondokat és nemtörődöm velük,ezek csak néha jönnek elő,de két óra alatt lerendezem,a problémáimat egyedül oldom meg,nem kérek mástól segítséget.hát így ennyi a történetem :D kicsit hosszú lett,de köszönöm megintcsak a választ

2009. nov. 9. 17:56
 7/8 anonim ***** válasza:
Az időnkénti rosszulléted tested válasza a sok visszafojtott feszültségre. Ha a problémáidat, gondjaidat és az ezzel járó negatív érzelmeket nem fejezed ki valamilyen módon, hanem elfojtod magadban, akkor azok így, kerülő úton (testi tünetek formájában) visszatérnek. Ezért fontos, hogy a benned lévő feszültségeket valamilyen módon felszínre hozd. Ha nem szívesen osztod meg ezeket mással, akkor választhatsz egyéb kifejezési módokat is, például írhatsz naplót, hallgathatsz olyan zenét ami összhangban áll a hangulatoddal és "tombolhatsz" vagy sírhatsz közben, püfölheted a párnát stb., stb. A lényeg, hogy ne fojtsd el az érzéseidet! Mert, ha ezt a módszert megszokod, akkor a tüneteid egy idő után súlyosbodni fognak, ami pánikbetegség kialakulásához vezethet, ami nagyon hasonlít ahhoz, amit már néhányszor átéltél csak sokkal-sokkal rosszabb! És még annyit: a gyengeséget nem kell szégyellni, legalábbis azok előtt nem, akikről tudod, hogy szeretnek és elfogadnak. Az embereket gyakran éppen a gyengeségeik teszik szeretetreméltóvá, esendővé, "emberivé" - különösen, ha férfiakról van szó :)
2009. nov. 10. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Csak a kérdést olvastam el, de miden pont ugyanígy illik rám is. Szerintem nem olyan gáz dolog. :)
2010. jan. 23. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!