Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Sokat gondolok a halálra...

Sokat gondolok a halálra pedig próbálok kimászni a lelki gödörből . Forduljak orvoshoz?

Figyelt kérdés
Több mint egy éve meghalt a keresztapám , nagyon jó ember volt küzdeni akart az életéért és mintha az apám lett volna szeretett baba korom óta. Mióta elment egyre nagyobb lejtöbe kerültem anyáékkal megromlott a viszonyom már olyat mondanak rám, hogy rohadj meg... A barátom már feladott engem tudom hogy nem kérhetem , hogy így szeressen de nagyon fáj , hogy lemondott rólam... Egyre többször gondolok arra , hogy megölöm magam 18 éves lány vagyok idén érettségizek és úgy érzem nincs miért élnem ., ami dühít mert sok embernek nálam rosszabb helyzetben él és az álmom az volt , hogy segitsek másokon mert akkor tudtam , hogy ha még egy embernek is de picivel könnyebb lehet az élete azzal , hogy megpróbálok segíteni rajta... Ez a lelki válság viszont visszatart egyre gyakrabban vagyok beteg és a barátaim is javarészt elfordultak mit tehetnék?:/ Bocsánat , hogy hosszú lett vagy helyesírási hibák vannak benne , de nem tudok koncentrálni nagyon...:S
2013. szept. 22. 10:21
 1/3 anonim válasza:

Figyelj, minden ember értékes. Elképzelhetetlenül.

Már attól más a világ, hogy te megszülettél, hogy létezel.

Ha egy embert kiválasztanánk a világon, -aki tökéletesen el van szigetelve az emberektől, és látszólag nem gyakorol semmiféle hatást a környezetére, tegyük fel senki nem is ismeri -, és hatalmunk lenne arra, hogy kitöröljük a múltból, hogy meg se szülessen, már az is megváltoztatná az egész világot/jövőt. Mindannyian szükséges és értékes részei vagyunk ennek a világnak.

Ismered a pillangó hatást?

„Egy pillangó egyetlen szárnycsapása a Föld egyik oldalán tornádót idézhet elő”

Lehet, hogy te nem is tudsz róla, de hatást gyakorolsz mindenkire akivel találkoztál, akivel valamilyen úton módon (nem feltétlenül személyesen, akár közvetetten) valaha találkoztál. Minden egyes mozdulatoddal, szavaddal, gondolatoddal formálod te is a világot. :) Ez minden emberre igaz.

Ha te nem lennél, a világ is másmilyen lenne. :)

Az meg, hogy segíteni akarsz másokon, az nagyon szép és fontos dolog, már ezért megéri élni. Ezek nagyon hálás dolgok, ami azt jelenti, hogyha te adsz, akkor kapsz is.

Én egy idős nénit ápolok, amíg nem megyek egyetemre, és tapasztalatból tudom, hogy amit mondok igaz. Én segítek neki, szeretem, törődök vele, és cserébe valami olyat kapok tőle, amit szavakban nem lehet kifejezni. :)

A barátaidat, akik elfordultak tőled ne sajnáld, legalább tudod, hogy nem igaziak. :) ( Tőlem is sokan elfordultak sajnos) Majd lesznek később normálisak.

Az érettségihez sok sikert, megéri tanulni rá, és egyáltalán nem olyan nehéz, mint ahogy be van állítva :D A tanárok meg annyira jófejek ilyenkor. Én még élveztem is a z egészet, főleg, hogy egy csomó jó kaját hoztak, meg jókat dumáltunk előtte.

Fő a nyugalom. Ne stresszelj rá, és hidd el, hogy menni fog. Ráadásul egy tök nagy önbizalom löketet ad, mikor megcsinálod, pláne ha jó eredménnyel :)

Remélem segítettem valamat, minden jót kívánok neked :)

21L

2013. szept. 22. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm !:)
2013. szept. 22. 13:17
 3/3 anonim ***** válasza:
Ne orvoshoz, hanem pszichoterapeutához fordulj, ő ebben a szakember. Minél előbb.
2013. szept. 23. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!