Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem tudom jó helyre írók e,...

Nem tudom jó helyre írók e, de a problémám depressziò vagy folytonos takarítás igazából nem tudom. Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

próbálok nagyjából mindent leírni.

anyukámmal lenne a gond. folyton takarít mindennap.be van osztva melyik nap mit csinál. ez nem is lenne gond csakhogy dolgozni nem akár nem is keres munkahelyet ha esetleg ajánlunk neki egyet az ezért nem a másik azért nem egyből fel van háborodva. pedig nem kicsit férne rá a családunkra hogy legyen mégegy kereső ember.szerintem fel sem fogja. egyre idegesebb lassan már elviselhetetlen a stílusa .csak éli a kis világát itthon. mit csinaljak? mi lehet a baja?


2013. szept. 24. 11:24
 1/4 anonim ***** válasza:
51%
Anyukád így vezeti le szorongást, depressziót vagy dühöt. Egy jó pszichológus sokat segítene, ő fel tudja tárni a probléma gyökerét, és megoldást tud javasolni. Sajnos ez nem olyan egyszerű, mivel ha anyukád nem kér a segítségből, akkor igen nehéz lesz őt pszichológushoz vinni. Legyetek vele türelmesek, megértők. Ő most beteg. Beszélgessetek vele sokat, kérdezgessétek a közérzetéről, a terveiről, stb. Mondjátok el neki, hogy aggódtok érte, és szeretnétek, ha elmenne veletek pszichológushoz, az megvizsgálja őt, és segítsen neki.
2013. szept. 24. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az előző válaszolóval nem értek egyet. Anyukád nem beteg. Nem kell rögtön "dilibogyókkal tömni", meg tényleg betegek közé járnia. Sajnos a munkanélküliség nagy trauma, főleg, ha elismert volt az eddigi munkája. Nagyon hosszú idő, amíg megküzd az elutasítással az ember. Hagyni kell neki elég időt és megpróbálni beszélgetni vele, de ne a munkakereséssel traktáljátok... Együtt kell vele élni, nem mellette.
2013. szept. 25. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
egy feldolgozatlan probléma simán átcsaphat valami kontrollálhatatlan mániába. ilyen lehezt a takarítás is, ha nem tud benne mértéket tartani, és nem tud már helyes sorrendet felállítani. lehet hogy maga a munkahely elvesztése volt maga a trauma, de erről itt nem tudunk most sokat. viszont ha már a környezete számára is idegesítő, mert kitörései vannak, és nem bír már hallgatni az értelmes szóra, akkor csak rá kéne bírni hogy elmenjen orvoshoz, mert emögött sok probléma bújhat meg. akár még öngyilkos is lehet az ember, ha nincs időben kezelve. nem mondom hogy ő ilyen, csak én meg az előző válaszra reagálnék, hogy egyáltalán nem szabad letudni azzal sem, hogy ez nem betegség, mert ha meg tényleg az, akkor komolyabb következményei is lehetnek.
2013. szept. 30. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A második válaszoló sajnos nem rendelkezik kellő információval a pszichológusról. A pszichológus nem ír fel gyógyszert "dilibogyót". A pszichológus beszélget, így tárja fel a probléma gyökerét. A pszichológus ESETLEG javasolhatja hogy anyukádat nézze meg egy pszichiáter, aki nem ugyan az mint a pszichológus. A pszichiáter egy orvos, csak ő írhat fel gyógyszert. A gyógyszerek nem jók. Megpróbálják majd elhitetni veletek, hogy anyukád jobban lesz tőle, de ez sajnos nem igaz. Sőt...

A lényeg, hogy vigyétek el őt pszichOLÓGUShoz, aki beszélgetéssel meg fogja tudni oldani a problémát, nem lesz szükség pszichiáterre, ha időben el tudjátok vinni anyukádat.

2013. okt. 1. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!