Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehetséges, hogy személyiség...

Lehetséges, hogy személyiség zavaros vagyok akinek depressziója van egy kis szorongással?

Figyelt kérdés

Ha igen, hogyan tudnék megbizonyosodni róla?

Van valamilyen teszt?


Van egy olyan érzésem, hogy az egyik pillanatban úgy érzem, hogy mindenki felett állok és kiemelkedően intelligens vagyok és a többiek fel sem érnek hozzám. Aztán egy másik pillanatban vagy ugyan akkor azt érzem, hogy én egy kicsi jelentéktelen porszem vagyok akinek semmi kereseni valója nicnsen e világon. Gyakran van, hogya kettő együtt. Mint például most is. Rendkívül okosnak hiszem magam mivel észrevettem, hogy az alkoholizmus felé sodródom és ezzel együtt meg azt is érzem, hogy milyen tré dolog ez, hogy milyen vagyok.


Van valami bajom? Kérlek segítsetek.



2013. okt. 7. 22:29
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Igen, de kőkemény munkával (pszichoterápiával). Minimum fél év, de lehet akár több is. Az eleje... az nagyon nehéz. Gyakorlatilag darabokra szednek, széthullik az identitásod, feltépődnek a sebek... az nagyon, tényleg nagyon nehéz!

De utána - észrevétlenül - jönnek az eredmények, és onnantól már sokkal jobb! :)

Egy jó terapeuta segítségével teljesen újra lehet rendezni a személyiséget úgy, hogy az értékes tulajdonságok megmaradjanak, a problémásakat meg megtanuljuk kezelni.


Én most pár hónapja csinálom, de a személyiségzavar jegyeit már nem mutatom, pl. az önértékelésem sem hullámzik már. Illetve beállt egy szintre, és nagyon kicsi kilengések vannak csak. Depresszióval már nem küzdök. Megtanultam érvényesíteni az igényeim, önmagam, és egészen elképesztő eredményeket produkálok már az életem minden területén! :)

Én örülök, hogy belevágtam, és végigkínlódtam az első pár hónapot, mert már most rengeteget változtam, abszolút pozitív irányban! De még kb. ugyanennyi hátravan, ami a prognózis szerint már sokkal könnyebb lesz! :)

2013. okt. 9. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!